Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

Naravno da jeste cpu bound, kada ima dosta igraca odjednom.
 
U životu mi se nije desilo da je CPU gušio GPU. A nije ni njemu ako gledaš statistiku koju je dao.
 
Pa to efektivno pričate, jači procesor. I sad će da kupi, i psuje kad nema pomaka. Vidiš na kojoj rezoluciji igra, konfiguracija je jaka za to.
 
Kontam da bi mu se sa i5 sigurno povecao minimalni fps za bar 10 frejmova (tu gde mu opada dok igra mp). A sa FX-8350 bi valjda trebalo da je slicno...
 
Ram ti ništa neće doneti što se tiče performasi u igrama. Samo dodavanje rama doprineće bržem učitavanju i otklanjanju swopovanja i oranje po hard disku, ukoliko ti se to dešava u igri dodaj još 4gb, uzmi polovno slobodno tu ništa nećeš da izgubiš u svako slučaju možeš samo da dobiješ.Ne igram BF3 pa ni neznam kolko je zahtevna igra.

Pokušaj malo da OC svoju grafu dobićeš sigurno još neki Frejm updejtuj drajvere na nove Omega ako nisi takodje.
Sam CPU je više nego dovoljan nebi ga ja još otpisivao pre bi zamenio GPU nego CPU s obzirom da se igraš naravno OC cpu-a je takodje poželjan ukoliko si vičan u tome.

Da rezimiram uzmi 4gb i probaj OC GPU i CPU ukoliko nisi zadovoljan radom zameni prvo Grafu pa sve ostalo.

Heh pogledah temu pa reko da se citiram pa mislim uvek je najbolje kupiti nov komp a dotle je došla tema :p
 
Izgleda.. ma polako.. nije mi ni zapelo toliko, i to zbog jedne igre..
 
Evo ti zauzeće kod mene, konfiguracija iz profila, Vsync isključen, na Ultra, rezolucija 1680x1050, GPU na 1200/1500, CPU trenutno na 4.1GHz, pagefile isključen.
Poenta je da zauzeće kod tebe pada na manje, na slabijem hardveru, što znači da nešto ne valja na softverskom nivou, a ne da ti je slab računar.
Sama igra, nešto treće...

bf320141222141601424.png
 
Poslednja izmena:
cekaj.... jel 8GB RAM-a dovoljno da se iskljuci pagefile??? ja sam mislio to mozes tek sa 32 recimo.....
 
To je to, zakucavanje gpu na 99% a cpu opusteno do 80%.
Primer iskoristenosti grafike i kako bi trebalo da radi.
 
A da nije možda problem do windowsa koji trenutno koristim? Možda u njemu ima neki problem?
 
https://www.youtube.com/watch?v=7W98KblfvSo

Tvoja konfiguracija kako gura na full hd.

Ja bih sve od nule preorao, ne moze da ne radi kako treba.

Udri cinebench, pa uporedi sa rezultatima po netu.
Ako dobijes pribliznu vrednost onda je software kost u grlu.
 
Poslednja izmena:
Drajveri za mobo su sa gigabyte sajta, za gpu - omega drajveri.
Sumnjao sam i na gpu jer je polovna, i malo korišćena za rudarenje, ali s obzirom da u benchmarku i sp daje 98%, mislim da ipak nije ona problem..
Inače, nisam ti video komponente ali verovatno su ti proc a i gpu dosta jači za multiplayer pa samim tim ti i radi tako..

Ja sve živo i preorah.. ne znam da li da probam sa drugim windows-om..
 
PC SPECS:

CPU/PROSSECER: AMD FX 6300

MOTHER BOARD: ASUS M5A97 R2.0

GRAPHICS CARD: MSI R7870-2GD5T/OC Radeon HD 7870 GHz Edition 2GB

RAM: Corsair Vengence (8GB Dual-Channel Memory) Blue

CASE: Thermaltake Commander MS-I Snow Edition

HEATSINK: CoolerMaster Hyper 212 Evo (2 Fans Running Push-Pull Config)

HDD: Western Digital Caviar Blue (500GB) & Seagate 1TB Desktop Drive

POWER SUPPLY: PC Power and Cooling Silencer Mk III Series 600W Modular



Neklokovan procesor ima lik koji je okacio video :)

Na dnu ekrana mu je FPS kad gledas.

Popuni kad si se vec toliko izmucio potpis konfiguracije :D
 
Poslednja izmena:
Pa evo napisaću ovde, preko telefona sam:

Fx6300

R9 270 sapphire

ga 970a-ds3p

kingston 4gb

Baracuda 1tb

OczExtreme 750w.
 
Pa jedino ti ostaje da promeniš monitor i probaš tako ili da oboriš sistem...

A pre toga moožda da probaš sa starijim drajverima za karticu...
 
Nevezano za BF3, tebi treba još 4GB RAM i SSD, to bi ti bio pravi upgrade.
 
Sa šivaću masinu ukucaj u profil kad budes doma.
Lakse je da ti se pomogne.
Probaj cinebench/ drugi windows.
 
Što monitor?
Sistem sam podigao pre nedelju dana, pored drajvera instalirao samo bf3 i sve isto. Od gpu drajvera koristio omegu, 14.9 i verziju pre nje. Negde sam video da su 13.12 dobri za bf, ali ih nisam probao.
 
A bez veze je dečka bacati u trošak... realno moguće je da je moožda stariji monitor u pitanju i u kombinaciji sa novim Omega drajverima ima nekakav glich u radu.SSD jeste poželjan ali nisam siguran koliko bi mu doneo boljitka obzirom da igra on line.
Sa druge strane logičnije je više RAM-a ako gledamo igre...po meni probao bih drugi monitor sa starijim drajverima,nov sistem tipa 8 ili 8.1 i tu bih probao 8gb RAM-a pride.Pa ako ništa ne pomogne onda da gledam ispravnost komponenata...
 
jedina komponenta koja pruza vidno poboljsanje rada celog kompjutera u svim programima, ne? zaista? jel ovo forum za domacice ili it forum da se ovakve preporuke daju?

Ovo je forum za naucnike kao sto si ti. :)

BF3 multiplayer mu je primaran a ne brzi odziv sistema i otvaranje programa. Ne?
 
Poslednja izmena:
A bez veze je dečka bacati u trošak... realno moguće je da je moožda stariji monitor u pitanju i u kombinaciji sa novim Omega drajverima ima nekakav glich u radu.SSD jeste poželjan ali nisam siguran koliko bi mu doneo boljitka obzirom da igra on line.
Sa druge strane logičnije je više RAM-a ako gledamo igre...po meni probao bih drugi monitor sa starijim drajverima,nov sistem tipa 8 ili 8.1 i tu bih probao 8gb RAM-a pride.Pa ako ništa ne pomogne onda da gledam ispravnost komponenata...
ja ne vidim kako monitor moze da ima veze sa bilo cim. decko je vec napisao da je kupio jos 4gb, sad ima 8, nije do rama, prestanite da mu pricate da kupi ram. konfiguracija mu je dovoljna, taj 6300 na 4.5ghz nema sta ne moze da gura, znam, imao sam ga, dobar je to proc.
Ovo je forum za naucnike kao sto si ti. :)

BF3 multiplayer mu je primaran a ne brzi odziv sistema i otvaranje programa. Ne?
i kad se loaduje mapa da ode da ruca, pa da se vrati....

mene i ovih par sekundi loading screena koji imam izludjuje, zamisli da cekas pola minuta, da cupkas i gledas u loading bar. ja imam 840evo, i nije mi dovoljno brzo.
 
Poslednja izmena:
Monitor nema veze, osim rezolucije koja je zahtevnija ili ne po hardver da izvuče frejmrate.
 
Naravno da nema. :D



ja ne vidim kako monitor moze da ima veze sa bilo cim. decko je vec napisao da je kupio jos 4gb, sad ima 8, nije do rama, prestanite da mu pricate da kupi ram. konfiguracija mu je dovoljna, taj 6300 na 4.5ghz nema sta ne moze da gura, znam, imao sam ga, dobar je to proc.

U prvom postu na ovoj strani je napisao da ima 4GB rama.
 
Nazad
Vrh Dno