Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

Evo pogledaj sta bi dobio sa FX 8xxx i sa jacom grafikom R9 280 na primer.
Dobio bi veliko nista, evo covek se ubio napinjuci procesor i sta vec ne..
Izgleda mi da je BF3 i 970a ud3p "dobitna" kombinacija.
http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18624228
Zato zaboravi AMD platformu za bilo kakvo igranje pogotovu u nastupajucem periodu.
Znaci i5 i najeftinija ploca, to je moja sledeca konfiguracija.
 
Well i think i have good news. In CCC I didnt realise there were 2 cpu power things. I had one set at 3500mhz and the other on default (1500-3500mhz). Changed this and wala.
I believe its helped alot. Only the odd drops below 70% usage ( but fps stays ok as this seems to be when there is no action). Regular action shows gpu usage in the 90s.
When checking cpu usage it seems bf3 only really uses 2 core properly (70-80% usage) with other cores around 40-50%.
Regards.

Pre nego što otpiše AMD bezveze, neka stavi novi OS, i vidi da nije nešto ovako u pitanju.
 
Nisam te razumeo baš najbolje?
Inače, da li da probam da instaliram updateove za win? Izbacilo je da ima 7 important, i 46 optional.
Jedan od važnih je i neki "paket" najvažnijih updateova windows 7 service pack 1. Njega jedino nisam instalirao kaö ni opcionalne.
 
Poslednja izmena:
Nemaš SP1? Pa čoveče...skini sve.
 
Nisam te razumeo baš najbolje?
Inače, da li da probam da instaliram updateove za win? Izbacilo je da ima 7 important, i 46 optional.
Jedan od važnih je i neki "paket" najvažnijih updateova windows 7 service pack 1. Njega jedino nisam instalirao kaö ni opcionalne.

lol, pa ti tek sada ovo kazes?! :D

Savetujem ti da nabavis neizmenjeni Windows 7 SP1 .iso koji ima sve update-ove do decembra 2014. i onda reinstaliras Windows. Ko zna sta ti imas instalirano...
Ako ti treba link, javi mi se na pm.
 
Pa nije mi padalo na pamet da to može biti u pitanju [emoji14]
Možeš da mi pošalješ pm sa linkom, ali prvo ću probati sa ovim apdejtovima do kraja. E sad, da li da inst. Samo još taj jedan sp1 paket ili i ove opcionalne?
i da li da uključim one bios postavke za štednju ponovo, da možda ne napravi neki problem?
 
Stavi sve. I to u bios upali posle.
 
Ok.. preskočiću one tipa malware detection i sl, mislim da oni nisu bitni. Znači sve, i taj sp1 paket, i opcionalne, pa nakon svega da upalim ono. Daj bože da uspe! :)
 
Upali, nakon što testiraš sa isključenim kad završi update.
Mada je verovatno brže da instaliraš čisto i bolje.
 
Misliš ceo win? Pa ovaj sp1 paket je oko 400mb, ali piše da može da se inst. Do pola sata.
 
Skini originalnu kopiju w7 sp1 sa oficijelnog linka na heidoc use google nije piraterija. Odradi format pa onda instaliraj.
 
Prvo ću probati sa apdejtovima, pa ako ništa, idemo dalje :) hvala u svakom slučaju.
 
Koliko ti je mator Windows godina ako nije tajna? Kad si ga instalirao?
 
Nedavno kako je rekao. Ali smo svi pretpostavljali da je bar SP1.
 
Odlicno Win7, imaces aero..
 
Ma znam, to je šala, a i čisto informativno jer možda znate koja je verzija :)
 
Ubaci Windows 8.1 barem na par sati vidi koji frejm da li ces dobiti...
 
Sp1 bi trebao da resi probleme, moj drugar je dobijao bsodove zbog nekompatibilnosti drajveraza grafiku zbog toga recimo...
 
Ajd još jednom treći put i više neću :)....vremenski ti je lakše da instaliraš 8.1 nego update na 7-ici ;)
 
Ok, meni je to malo nelogično, ali možda grešim. Zašto misliš da će biti brže? Za ovaj upd. Kaze da inst. Može da potraje do 30 min. Možda bih toliko dizao i 8.1, ali posle toga - drajveri, softver, a tek bf3 za koji MISLIM da ne može da se kopira, već mora da se skida ponovo. I to premium.
 
Eto, može, ali ja moram da skinem 8.1 prvo, pa tek onda sve ostalo, a kući ću biti tek oko 1 posle ponoći, tako da ipak mislim da je VEČERAS brža solucija sa apdejtom, a već sutra bih mogao da probam 8.1, ukoliko ovo ne pomogne. U svakom slučaju hvala vam svima na savetima.
 
Nazad
Vrh Dno