Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

ArmoredSaint

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2014
Poruke
433
Poena
69
Kao sto naslov kaze, koji od ta dva, cena za oba je ista. FX je skroz nov, nekoriscen, 4440 je koriscen. sa garancijom takodje. Trenutno imam FX6300 i GA 970A-DS3P, gledam sta mi je isplativije, samo upgrade na 8350, ili na i5 uz novu plocu.Najbitnije su mi performanse za BF3 MULTIPLAYER, kasnije BF4 MULTIPLAYER!

GPU: R9 270 (bez x)
RAM: 4gb

Trenutno mi fps pada i do 36 na MEDIUM/HIGH podesavanjima, 1440x900 zbog čega mislim da mi treba jači procesor iako je par njih reklo da je problem RAM, kog ima samo 4gb.

Ako je procesor u pitanju:
Da li cu pri toj rezoluciji i HIGH/ULTRA podesavanjima, imati STRIKTNO 60 fps-a MINIMUM, ako ne i vise, jer ispod toga ne mogu da igram lepo? Ako da, sa kojim od ova 2 mogu to da postignem, i sta je bolja solucija?

Ako je ram u pitanju:
Rečeno mi je i da će mi plus 4gb rama obezbediti ono što hoću, što rekoh gore, i ja bih tako najviše voleo, ali, da li je stvarno Ram problem, ili mi ipak treba jači procesor za to?

Hvala!
 
Dodaj ram obavezno, pa kasnije razmisljaj da li ima potrebe da menjas procesor.
 
Dodaj ram obavezno, pa kasnije razmisljaj da li ima potrebe da menjas procesor.
Ali šta ako on ne pomogne problemu, u razmerama koje očekujem i želim da postignem (60 fps MINIMUM, podešavanja HIGH/ULTRA, rezolucija 1440x900, MULTIPLAYER), pa mi time opadne budzet za cpu?

Ja i sad imam fps preko 100 u scenama sa malo detalja, ali kada ima akcije, i kada je ispred mene veći deo mape, fps pada do 36-7 i to na medium/high. Tako ne mogu da igram, i takav rad mi ubija želju za igrom. Dakle ciljam striktno na 60fps minimum! Hoće li ram dati to (što bih najviše želeo, logično), ili je ipak cpu taj koji ce to odraditi?
 
Ako mozes pozajmi od nekog 2 ili 4GB rama pa probaj, ako je bolje onda kupi ram.
 
Mozda ti treba i ram i procesor. Intel je svakako bolji po pitanju minimalnih frejmova.

i5 je bolje resenje, ali se u tvom slucaju vise isplati FX-83xx posto vec posedujes plocu za njega.
 
Poslednja izmena:
Ne bi mi bio problem ni za i5 i ploču da se iscimam a prodam ovo sad što imam, ako će već da mi da ono što tražim. Ali bi mi svakako više odgovarao 8350 zbog odgovarajuće ploče, ali da li bi dao iste performanse kao 4440? Naravno, najbolje bi bilo da je ram u pitanju.
 
Ram ti ništa neće doneti što se tiče performasi u igrama. Samo dodavanje rama doprineće bržem učitavanju i otklanjanju swopovanja i oranje po hard disku, ukoliko ti se to dešava u igri dodaj još 4gb, uzmi polovno slobodno tu ništa nećeš da izgubiš u svako slučaju možeš samo da dobiješ.Ne igram BF3 pa ni neznam kolko je zahtevna igra.

Pokušaj malo da OC svoju grafu dobićeš sigurno još neki Frejm updejtuj drajvere na nove Omega ako nisi takodje.
Sam CPU je više nego dovoljan nebi ga ja još otpisivao pre bi zamenio GPU nego CPU s obzirom da se igraš naravno OC cpu-a je takodje poželjan ukoliko si vičan u tome.

Da rezimiram uzmi 4gb i probaj OC GPU i CPU ukoliko nisi zadovoljan radom zameni prvo Grafu pa sve ostalo.
 
Poslednja izmena:
Znači i grafa može da bude problem, iako u single igra radi tečno, multiplayer samo pravi probleme? Mislio sam da je ona i više nego dovoljna za bf3, tako mi je i rečeno na par foruma. A oc-om se ne bavim već 5 god. I ne bih počinjao opet.
 
Pa za multiplayer treba snazan procesor, zato.
i5 bi bio sigurno primetno bolji od tvog FX-6300. A veoma slican sa FX-8350.
 
Pa da, zato ja i sumnjam najviše da je on problem... i da jeste, opet, da li vredi cimati se za intel, ili uzeti 8350..?
 
Prvo dodaj ram.
A za procesor ti je svejedno - slicni su u BF igrama.
 
BF4 koristi sva jezgra, idi na Fx-8320/8350 obavezno, daleko je ispred i5. I ram naravno.
 
U BF3 bi trebalo da i5 ima prednost.
 
Moguće, ali ako je mala naspram 8350, koji se eto i u bf4 pokazao bolje, onda je on možda bolji izbor.
 
Zanemarljivo je to u BF. A ionako mu nece iskoriscavati neku zver od graficke, pa da se gleda dodatnih 10-20 frejmova vise.
 
Pogledaj moju konfoguraciju,BF3 sve na ultra 80-130fps prosek oko 100, do rama nije sigurno jer sam igrao BF3 i sa 4gb rama tako da ti predlazem da uzmes 8350 polovan~100e
 
Poslednja izmena:
Pogledaj moju konfoguraciju,BF3 sve na ultra 80-130fps prosek oko 100, do rama nije sigurno jer sam igrao BF3 i sa 4gb rama tako da ti predlazem da uzmes 8350 polovan~100e
Možeš li mi napisati ovde, nisam u mogućnosti da pogledam sad, a i malo me zeza tapatalk.
Inače, pričamo o multiplayeru, tako?
 
Multiplayer da, evo konfe, AMD FX 8350 & CM 212 Evo @ 4.4 ghz, Gigabyte 990XA UD3 Rev 3.0, Kingston hyperX 1*8gb, MSI r9 270x 2gb Gaming, mogu okaciti i Ss ako hoces rezolucija ista kao tvoja
 
Poslednja izmena:
Verujem ti.. ali ja recimo ne bih klokovao ništa. Koliko bih izvukao bez toga, i da li 4gb može da ostane?
 
Treba da uzmes jos rama svakako, nevezano za BF.

Windows plus djubre koje instaliras u njemu moze da povuce i do 2GB. Onda ostatak rama bude zaista malo...

A taj njegov overclock nije veliki, pa bi ionako izvukao na default frekvenciji.
 
4GB je malo, procesor ne pravi neku razliku, gledaj na internetu upoređenja. BF4 zahteva jaku grafičku kartu, uostalom gledaj zauzeće procesora vs grafičke kad igraš.
 
BF3 mu je primaran.
A nesto mislim da R9 270 itekako zadovoljava na 1440x900. Odnosno to je covek i rekao, sve mu odlicno kada igra single player kampanju.
 
Poslednja izmena:
Zbunio sam se... ono je bilo za manja podesavanja, kada je sve na Ultra fps je 60-100 prosek oko 75
 
4GB je malo, procesor ne pravi neku razliku, gledaj na internetu upoređenja. BF4 zahteva jaku grafičku kartu, uostalom gledaj zauzeće procesora vs grafičke kad igraš.
Pa da, ali prvensveno je bf3 u pitanju. Opterećenja sam gledao u perfoverlay komandi u igri. Kad skoči cpu skoči i grafa, u istoj su ravni..
 
Kod mene grafička ide u 99%, procesor nikad. Tebi BF3 treba da radi na toj rezoluciji sasvim fluidno.
 
Nazad
Vrh Dno