Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

S obzirom da procesor nije opterećen, ne znam kakve veze ima što će imati veći overhead?
 
Pa nije mu ni grafika opterecena a trebalo bi.
Sta da radi da uzme slabiju? posto ocigledno da je ne iskoriscava.
 
Pa nije procesor kriv, pogledaj benchmark-e za BF3 na njemu, nije bottleneck.
 
Ne znam, meni ovo uopste nije cudno :d
Redovno mi na tim Back 2 Karkand mapama pada fps sa 50-70 na 30-35.
@ArmoredSaint
Kakav ti je FPS na osnovnim mapama, tipa caspian, firestorm itd?
 
Hardver ti je i prejak za tu rezoluciju. Vidiš da se i ne znoji, ako nemaš neki softverski problem, to je kako treba da radi.
I meni povremeno padne FPS šta da se radi, nije perfektno.
 
Aaaa da nije moožda igra neoptimizovana...iliii je recimo loše odrađena obzirom da je možda lečena verzija od originalnosti?
 
Ne može da igra pirata online. A BF3 je među najbolje optimizovanim.
 
Meni procesor nikada nije isao na 100% dok gpu jeste sto je normalno, ali mi nije jasno sto su kod njega tako mala zauzeca
 
Jedino mi pada napamet da je uključena neka softverska glupost, eventualno u BIOS-u.
Ali da je procesor slab, nije.
 
ljudi bacaju pare na skup hardware jer je software krshina :)
 
Ja nemam više živaca posle toliko tweakova. I jedini dobar usage gpu-a jeste kad je dobar fps.
 
I isplati li se uzimati 8320 ili 8350? S obzirom na budzet vise bi mi odgovarao 8320, ali ako ce 8350 dati dosta bolje performanse od 8320 - onda bih mozda dodao i za njega.
 
ja bih trazio po oglasima 8350,i to neki lep primerak koji hoce da se klokne oko 5ghz. :)
 
I isplati li se uzimati 8320 ili 8350? S obzirom na budzet vise bi mi odgovarao 8320, ali ako ce 8350 dati dosta bolje performanse od 8320 - onda bih mozda dodao i za njega.

Ako uzimas novo FX-8320E ti je sada 114e, a FX-8350 je 153e.
U osnovi isti chip, "E" verzija trosi manje i manje se greje, ima overklok mogucnosti slicne kao 8350 i jos je znacajno jeftiniji.

Po meni FX-8320E je daleko bolji izbor.
 
Poslednja izmena:
Ako neces da overclockujes, idi na 8350 cisto zbog veceg clocka - negde ce ti znaciti. Bilo ih je po povoljnoj ceni na oglasima, manje nego sto kosta nov 8320E.
 
Pa ja koliko videh on je skuplji malo od obicnog 8320 i 3,2 je dok je ovaj bez E 3,5. Ali pored svega toge, vredi li taj novac, razlike izmedju njega i fx6300? Ako je kao sto sam cuo, poboljsanje 3-4 fps-a, onda necu ni da kupujem?
 
Ako ti je do igranja, bolje prodaj tu r9 270 i kupi nesto jace,tipa 280x ili 290...
Sto se tice procesora, on je dovoljan da potera bilo koju igricu...
Napraviste da je procesor usko grlo za 270....ode tema u pogresnom smeru...
 
Ako ti je do igranja, bolje prodaj tu r9 270 i kupi nesto jace,tipa 280x ili 290...
Sto se tice procesora, on je dovoljan da potera bilo koju igricu...
Napraviste da je procesor usko grlo za 270....ode tema u pogresnom smeru...

Ocigledno za BF3 MP nije, tj jeste, ali ne onako kako bih ja zeleo. Zato bih da uzmem 83xx.
 
Ok, ali mislim da gresis...A to sto ocekujes 60+ fps zakucan...hmmm.....mislim da ce se opet razocarati..
 
U ocekivanjima da ces sa FX83xx dobiti to sto zelis u odnosu na fx6300...
Jedino ako izmes nov CPU i grafu mozes da ispunis svoja ocekivanja... :)
 
niko ti ne garantuje da ce ti bilo sta biti zakucano evo onaj TotalBiscuit sa youtube ima dva titana i dve 780ti i ovaj par i7 ukljucujuci i ovaj zadnji sa 6 i 8 jezgara pa opet u nekim igrama ide ispod 60fps :) kuka covek sto ne moze da igra na 144hz monitorima sa 144fps a ima masinu vrednu nekoliko hiljada dolara
 
Poslednja izmena:
Pa rečeno mi je da mi za 1440x900 i bf3 bolja grafa ne treba? Hteo sam eto i5 4440 ali s obzirom da igram samo bf koji je optimizovan za multicore procesore, i već imam odgovarajuću ploču mislim da je isplativije a i da 4440 nije ništa bolji od 83xx.Ali opet ne bih da dajem 50e ili više za 4-5 fps-a, ako je uopšte tačno da je poboljšanje toliko mizerno. Kasnije bih uzeo neku 280x verovatno, ali za sad je r9 270..
 
Taj procesor je dovoljno jak. BF3 je GPU bound. I na dva jezgra radi jednako. Ima milijardu benchmark-a na internetu. A 8350 u BF3 neće da ti donese ni frejm.
 
A nova grafa? Inače zar nije MP itekako cpu bound? Ne u sp već u mp? A i matt sa 8350 ima dosta bolji fps?
 
Nazad
Vrh Dno