Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

Trebalo bi da napravite Tread Intel VS AMS FX 8XXX, izaberete neke Bencmark programe i pustite svoje CPU-ove u rad pa ko ima bolji skor? Ovako se samo besmisleno prepucavate iako je intelov brži čak i ovaj moj i5 3570K od FX 8350. http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-3570K-vs-AMD-FX-8350

Otkud tebi ideja da mnogi od nas vec godinama ne znaju koji je bolji, gde i za koliko? Neki su vec i zaboravili mnoge detalje, pamte samo opstu sliku. Ipak ima dosta godina od izlaska FX 8 serije, nije ona taze.
 
sigurno nam nije jasno,cak i nama koji smo sa fx8xxx presli na haski i7. :d
 
Sta ima da testiramo kad se zna ko je brzi??? Cemu gubljenje vremena?

Da se razumemo FX8300 je ODLICAN CPU za 123EUR, za te pare nema boljeg, ali nije za poredjenje sa 4670k ili 4690K, o 4770K ili 4790K da i ne govorimo, tacnije da budem precizniji FX8300 nije za poredjenje ni sa i5 2500K.

Po tebi verovatno ne moze da se poredi ni sa Snapdragon 800...
Koliko gluposti u ovoj temi koja nema veze sa naslovom, ali eto raspravljajte se
 
Da je bolji, ne bi bio prodavan po ceni po kojoj se prodaje, koliko vredi u poredjenju sa Intel pandanima, toliko i kosta. Jeste bolja kupovina od i3 (mada ne uvek i za sve) ali svaki i5 koji je ikad izasao cak i i5 750 je bolji od njega. Nije lud AMD da poklanja, posebno ne 32nm procesor koji u proizvodnji kosta bar 50% vise od Intelovih 22nm. Ali, sta god ti ne rusi Sneska...
 
Da je bolji, ne bi bio prodavan po ceni po kojoj se prodaje, koliko vredi u poredjenju sa Intel pandanima, toliko i kosta. Jeste bolja kupovina od i3 (mada ne uvek i za sve) ali svaki i5 koji je ikad izasao cak i i5 750 je bolji od njega. Nije lud AMD da poklanja, posebno ne 32nm procesor koji u proizvodnji kosta bar 50% vise od Intelovih 22nm. Ali, sta god ti ne rusi Sneska...

Ovo ko da je komentarisao Intel bot u Srbiji.....
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-750-vs-AMD-FX-6300
Ovo ipak ne laze a AMD je od uvek bio jeftiniji od Intela sto se tice cene.
 
Da je bolji, ne bi bio prodavan po ceni po kojoj se prodaje, koliko vredi u poredjenju sa Intel pandanima, toliko i kosta. Jeste bolja kupovina od i3 (mada ne uvek i za sve) ali svaki i5 koji je ikad izasao cak i i5 750 je bolji od njega. Nije lud AMD da poklanja, posebno ne 32nm procesor koji u proizvodnji kosta bar 50% vise od Intelovih 22nm. Ali, sta god ti ne rusi Sneska...

Al si odvalio.... svaki komentar je suvišan.
 
Poslednja izmena:
Ovo u nedogled,zasto vec ne izmerite cije je duzi i gotovo:p,svako uzima prem potrebi,ne svako ima i onih koji dobijaju te skupe igracke iako ih ne upotrebljavaju ni 20%,al nebitno vazno da se pise ovde nesto:p...
 
LOL, pa ja samo po sajtu koji koristis vidim da nemas pojma o cemu pricas.



Ako je suvisan, zasto ih onda dajes? Logika ti nije jaca strana, deluje.

Logiku si sam pokazao i dokazao...nema potrebe da te vređam,jer ti to ne bi razumeo...drži se ti svoje logike i samo će IT prodavci trljati ruke i drati ovcu poput tebe za preskupi hardver koji u tvom slučaju ničemu ne služi osim za hvaljenje po selu ;)
 
ne,nego amd nemere vise da naplati za te procesore,inace to je osnovni postulat ekonomije tj potraznja/ponuda.
 
Covek pitao za BF3 i BF4 a ono tema skoro 500 postova koji nemaju veze sa temom! :)
 
Logiku si sam pokazao i dokazao...nema potrebe da te vređam,jer ti to ne bi razumeo...drži se ti svoje logike i samo će IT prodavci trljati ruke i drati ovcu poput tebe za preskupi hardver koji u tvom slučaju ničemu ne služi osim za hvaljenje po selu ;)

Bogami jesam, jer kad neko u komentaru napise da nece da komentarise, to je po mom misljenju dokaz promasene logike i prosecne inteligencije (u najboljem slucaju prosecne). Tako da, od takvih da primam sugestije je smesno. A sto se mene tice, IT prodavci ne mogu trljati ruke od mene, jer izmedju ostalog sam i IT prodavac :D kazem ti, svakim korakom tones dublje u blato svojim totalno promasenim konstatacijama. Ne da nisam impresioniran, nego sam razocaran mentalnim izazovom koji tvoji komentari pruzaju :(
 
Poslednja izmena:
Ne razumem ljude koji napadaju druge sa razlicitim misljenjem, gde bi svet bio da svi razmisljamo isto... ako hoces da budes za vajdu, lepo kazes kakvo si iskustvo imao, da drugi mogu da steknu neku sliku i utisak u kom pravcu da idu (btw ne obracam se nikome nego pisem generalno), kao sto smo uradili u CSGO temi, iskuckali smo ko sa kakvim komponentama je imao kakav fps i ljudi mogu u zavisnosti od budzeta da sklope masinu za fps koji im odgovara, nikakva peglanja i rasprave. A i fingon82 je vise puta podelio licna iskustva sa odredjenim komponentama koja su meni licno mnogo znacila. Konkretno r9 270 xfire versus single r9 280 npr i jos svasta nesto...

Zilion ljudi, zilion potreba, zilion programa i igrica i kombinacija, nekome ce vise odgovarati amd a nekome intel, ja sam probao oba, tj probao sam AMD na nagovor forumasa koji furaju neku svoju logiku koja se ne poklapa sa mojom, mada tad nisam pratio hw vec mi je samo trebao nov komp i teraj sta god, i ne kajem se sto sam probao, jer sam onda video koliko mi vise lezi Intel kad sam presao na i5, jer su mi se u medjuvremenu razbistrile potrebe, a i kad se stavi sve na papir, i racunica lagano resi nedoumice, barem u fx8350 vs i5 non K slucaju, sto vec rekose: AMD je jeftiniji al izadje skuplje. Naravno to ne vazi uvek ali cesto da. Ja sam moju skolu tada platio, ali sam ljubitelj tehnike pa mi nije tesko palo.

Za kezual koriscenje, surf, multimedia, gejming, moze fx6300, moze i3, moze fx8320, moze i5 non k ili K, apu ne mirisem ich mada nije ni on za potcenjivanje
a od svega toga mi je NAJ varijanta i5 non K sa jeftinijom maticnom sa sata3, polovna AMD grafa sa garancijom tipa r9 270-280, nit treba jako napajanje nit je neophodan aftermarket cpu kuler, za ~500eur sastavis masinu i po :)
 
Poslednja izmena:
stvar je sto se ovde na neki nacin tradicionalni balkanski kult licnosti transformisao u kult brenda,i po difoltu onda ako te ljubitelj istog percipira kao crno pile tj razlicitog mora da pokusa da te iskljuca.nikako da se ukapira da su oni tu zbog nas ne mi zbog njih,koliki god entuzijasti bili.
 
stvar je sto se ovde na neki nacin tradicionalni balkanski kult licnosti transformisao u kult brenda,i po difoltu onda ako te ljubitelj istog percipira kao crno pile tj razlicitog mora da pokusa da te iskljuca.nikako da se ukapira da su oni tu zbog nas ne mi zbog njih,koliki god entuzijasti bili.

+1
 
Nema ovde veze sa brendom, diskusija je pocela Kokanovim lupanjem kako je FX8xxx quad core processor. :D
I odatle se samo rasplamsalo.
 
Nema ovde veze sa brendom, diskusija je pocela Kokanovim lupanjem kako je FX8xxx quad core processor. :D
I odatle se samo rasplamsalo.

Do sad se podrazumevalo da jedno jezgro ima po jednu integer i jednu FP jedinicu, ali je AMD svojom poslednjom arhitekturom do nekle promenio koncept i uveo pojam modula, koji ima 2/1. S tim u vezi, radi kao 8-core u aplikacijama koje koriste integer jedinice, a kao 4-core u aplikacijama koje obilno koriste FP. Tako da, i jedna i druga tvrdnja mogu da se brane (da li je quad ili octa), zavisi od slučaja do slučaja. Nije više ni važno, taj koncept je dobro zamišljen baš zbog pomenutih obimnih upotreba integer jedinica u većini operacija pod Win platformom (ne znam za Linux based platforme), ali izvedba i same performanse su relativno skromne za procesore na toj frekvenciji, i sa 8 (češće 8 preciznije) jezgara. Loše ST performanse, loš mem. kontroler, itd itd. Nije za bacanje FX 8 platforma, ali samo cena je drži da bude tu gde jeste, kao neka jeftina ulaznica u high end PC sisteme. Inače je negde malo ispod i5.

Ovo je sve sto treba da se zna na tu temu. Totalno objektivan komentar koji se drzi iskljucivo cinjenica,bez i jedne licne impresije koja bi mogla da se povede pod fanbojizam. I onda neko skoci na tebe da si fanboj, jer zele da cuju samo ono sto i sami misle, cak ni cinjenice ne zele da cuju ako ne odgovara njihovoj percepciji stvarnosti. Misle da sam ja "ovca za sisanje od strane prodavaca kompjuterske opreme", a ima vise prodavaca kompjuterske opreme koji mene zovu da bi me pitali za misljenje o komponentama/tehnologijama (bar oni koji se trude nesto da saznaju, vecinu to ne zanima jer im je posao najobicnija slabo placena sljaka). Da li je FX 8xxx 8-core? Uglavnom da, po nekad je quad,zavisi od slucaja. Susta cinjenica i jedina istina.

Ne razumem ljude koji napadaju druge sa razlicitim misljenjem, gde bi svet bio da svi razmisljamo isto... ako hoces da budes za vajdu, lepo kazes kakvo si iskustvo imao, da drugi mogu da steknu neku sliku i utisak u kom pravcu da idu (btw ne obracam se nikome nego pisem generalno), kao sto smo uradili u CSGO temi, iskuckali smo ko sa kakvim komponentama je imao kakav fps i ljudi mogu u zavisnosti od budzeta da sklope masinu za fps koji im odgovara, nikakva peglanja i rasprave. A i fingon82 je vise puta podelio licna iskustva sa odredjenim komponentama koja su meni licno mnogo znacila. Konkretno r9 270 xfire versus single r9 280 npr i jos svasta nesto...

Hvala, drago mi je ako sam pomogao.
 
Poslednja izmena:
Bogami jesam, jer kad neko u komentaru napise da nece da komentarise, to je po mom misljenju dokaz promasene logike i prosecne inteligencije (u najboljem slucaju prosecne). Tako da, od takvih da primam sugestije je smesno. A sto se mene tice, IT prodavci ne mogu trljati ruke od mene, jer izmedju ostalog sam i IT prodavac :D kazem ti, svakim korakom tones dublje u blato svojim totalno promasenim konstatacijama. Ne da nisam impresioniran, nego sam razocaran mentalnim izazovom koji tvoji komentari pruzaju :(

IT prodavac izgleda da su vam naredili iz prodavnice u kojoj radite da toliko Intel promovisete, jer izgleda Intel ne ide bas ko alva.
To me podseca na Zepter isti slucaj.
Njihove serpe su cudo koje opravdava da jedna serpa kosta 100e, i kroz iskustvo se pokazalo da nisu toliko bolje od nekih mnogo jeftinijih.
Jeste bolji Intel i7 od FX ali nije cudo u odnosu na FX,
 
Naredili su nam da intelektualno zlostavljamo neznalice, kom god taboru pripadali :) IT radnje to ne zanima, marza se stavlja oko 15% na svaku komponentu,pa ti kupi sta god hoces, isti ces novac u svakoj ostaviti (procentualno gledano). Mada,sad si me podsetio-kad sam pocinjao da radim, cuo sam za par firmi koje su ili prodavale samo Intel based racunare, ili sugerisali prodavcima da forsiraju Intel, da bi serviseri imali manje posla. Jedno vreme su AMD konfe cesce zavrsavale u servisu i cesce imale bubice raznih vrsta nego Intelove.
 
Poslednja izmena:
Naredili su nam da intelektualno zlostavljamo neznalice, kom god taboru pripadali :) IT radnje to ne zanima, marza se stavlja oko 15% na svaku komponentu,pa ti kupi sta god hoces, isti ces novac u svakoj ostaviti (procentualno gledano). Mada,sad si me podsetio-kad sam pocinjao da radim, cuo sam za par firmi koje su ili prodavale samo Intel based racunare, ili sugerisali prodavcima da forsiraju Intel, da bi serviseri imali manje posla. Jedno vreme su AMD konfe cesce zavrsavale u servisu i cesce imale bubice raznih vrsta nego Intelove.

Klasicni komercijalista, zaposli se i u Zepter, Wollmark ili Hyla to se trazi :)
 
Naredili su nam da intelektualno zlostavljamo neznalice, kom god taboru pripadali :) IT radnje to ne zanima, marza se stavlja oko 15% na svaku komponentu,pa ti kupi sta god hoces, isti ces novac u svakoj ostaviti (procentualno gledano). Mada,sad si me podsetio-kad sam pocinjao da radim, cuo sam za par firmi koje su ili prodavale samo Intel based racunare, ili sugerisali prodavcima da forsiraju Intel, da bi serviseri imali manje posla. Jedno vreme su AMD konfe cesce zavrsavale u servisu i cesce imale bubice raznih vrsta nego Intelove.

Samo da mi je znati sta je to crkavalo kod AMD-a sta crkavali procesori?, procesor i nakon 10god ne crkaje bilo amd ili intel...
 
Preterano pregrevanje chipseta na primer... AM2.

Proizvodjaci maticni ploca uzimaju chipset od AMD-a i treba da obezbjede hladjenje istom, to ako je neki partner odlucio da ne stavi nikakav hladnjak na cipset i isti se pregrije to nije do AMD-a nego do proizvodjaca ploce, jedino sto znam da je bio problem sa cipsetom je P67 intel je povukao sve sa trzista i zamjenio svima ko je htio, priznali ljudi gresku posteno, Mislim da je tada intel povukao toliki broj p67 ploca da amd-e ne proda za 2 godine sve svoje cipsete, iako cemo govoriti o servisiranju samo problem sa p67 cipsetom je serviserima zadao vise posla nego sve bubice o kojima fingon govori koje se desavaju kod amd-a...
Da remiziram prazna prica... da li amd ili intel ima vise kvarova/servisa? ubjedjen sam da je to Intel, intel proda neuporedivo vise i procesora i cipseta od amd-a logicno je da imaju vise serviseri posla oko intel nego amd-e konfiguracija.
 
A pre toga...Celeroni koji su brektali u load-u kao parne mašine :D

Ja sam generalno prešao sa Intela na AMD samo zbog prihvatljive cene...i sasvim mi je dobar.Po meni je dobar potez sa manjim cenama od Intela jer za normalnog ili prosečnog korisnika Intel je bezobrazno skup i zadnjih par godina igra na kartu stare slave...prvenstveno C2D arhitekture.
 
Proizvodjaci maticni ploca uzimaju chipset od AMD-a i treba da obezbjede hladjenje istom, to ako je neki partner odlucio da ne stavi nikakav hladnjak na cipset i isti se pregrije to nije do AMD-a nego do proizvodjaca ploce, jedino sto znam da je bio problem sa cipsetom je P67 intel je povukao sve sa trzista i zamjenio svima ko je htio, priznali ljudi gresku posteno, Mislim da je tada intel povukao toliki broj p67 ploca da amd-e ne proda za 2 godine sve svoje cipsete, iako cemo govoriti o servisiranju samo problem sa p67 cipsetom je serviserima zadao vise posla nego sve bubice o kojima fingon govori koje se desavaju kod amd-a...
Da remiziram prazna prica... da li amd ili intel ima vise kvarova/servisa? ubjedjen sam da je to Intel, intel proda neuporedivo vise i procesora i cipseta od amd-a logicno je da imaju vise serviseri posla oko intel nego amd-e konfiguracija.

Covek je naveo jedno vreme, samo sam se nadovezao. Uz generalnu tvrdnju da je tada bilo vise AMD masina na servisu.
Mislim da sada inace ima manje posla oko servisiranja...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno