Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

ja ne vidim kako monitor moze da ima veze sa bilo cim. decko je vec napisao da je kupio jos 4gb, sad ima 8, nije do rama, prestanite da mu pricate da kupi ram. konfiguracija mu je dovoljna, taj 6300 na 4.5ghz nema sta ne moze da gura, znam, imao sam ga, dobar je to proc.

i kad se loaduje mapa da ode da ruca, pa da se vrati....

mene i ovih par sekundi loading screena koji imam izludjuje, zamisli da cekas pola minuta, da cupkas i gledas u loading bar. ja imam 840evo, i nije mi dovoljno brzo.

druže ne vidiš izgleda i da ne čitaš...momak ima 4gb RAM-a ;)
 
Ništa, stavi čisto Win 8.1 Update 64-bit, i onda probaj, instalaciju od BF3 sačuvaj na drugoj particiji, da ne moraš da skidaš ponovo.

Imao si Win 7?

Šta znam..kapiram VGA-DVI-HDMI konekcija...

I to bi izazvalo problem u slici, ne na to kako GPU i CPU rade render i što pada opterećenje.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pa i sedmica je bila čista, i sad je. Samo drajveri i igra na njemu. Naravno, torrent edition je :)
 
onda 8 ili 8.1 probaj ništa te ne košta :) jeste cimanje ali možda će vredeti.
 
Za šta drajvere? Gpu?
A što se wina tiče, da probam drugu sedmicu?
 
Poslednja izmena:
Pokušaću sa 13.12 drajverima pa ako ništa, nov win. Sad da li da inst. Opet sedmicu, ali neku drugu, ili osmicu?
Što se tiče drajvera za ploču, da li i oni mogu da prave problem, s obzirom da su sa gb sajta?
 
Pokušaću sa 13.12 drajverima pa ako ništa, nov win. Sad da li da inst. Opet sedmicu, ali neku drugu, ili osmicu?
Što se tiče drajvera za ploču, da li i oni mogu da prave problem, s obzirom da su sa gb sajta?

Probaj 8.1 Update 64-bit. Ne verujem da su drajveri za ploču, i reda radi stavi zadnji BIOS na ploču ako nisi.
 
8.1 update 64, to je ceo win, ili update za sedmicu? Stavljen zadnji bios inače.
 
Ceo, nije update za sedmicu.

Ti trenutno imas Win 7 64-bit ili 32-bit?
 
Poslednja izmena:
Deja vu? Ja sam bio na 8.1 nemam nikakvih problema, sem u igrama. Nije do OS-a.
 
A šta je problem u igrama? Ja imam osmicu duže vreme i dobro rade.
 
Ti nemas FX-6300 i AM3(+) plocu. :d

Ko ce ga znati...
 
Ali nije neka dramatična razlika u BF3, jer i5 ima bolji IPC, koji je bitan za aplikacije koje nisu optimizovane za više jezgara i sveukupne performanse, ali se ne vide u igrama drastično. BF3 jeste dobro optimizovan da koristi jezgra. Ti treba da imaš skoro isti framerate kao ja sa svojom rezolucijom.
 
Poslednja izmena:
ovo je stvarno misterija. zaboravih, temperature su ok? nema termal (ili bilo kakvog trotlinga)?
 
Pa temperature ne prelaze 60ak stepeni za oba koliko se secam, ali provericu jos jednom za svaki slucaj. Koristim stock kuler za CPU, mislim da je dovoljno s obzirom da nije klokovan, a gpu je Dual X hladjenje.

Opet, meni je najcudnije to, sto kad se okrenem ka mestu sa malo detalja i FPS skoci do 100 skoci i usage graficke, ali do 85-90%, a cim je mali fps, tipa dodje do 50 i manje, gpu opterecenje 40ak posto.

I merenjem u perfoverlay funkciji u igri, skakanjem GPU-a skoci i cpu, s tim sto on pravi vece linije od graficke. U istoj su ravni ali cpu vise radi, mada to je verovatno i normalno.
 
Poslednja izmena:
Kazes da se to desava samo na multiplayer , koji net imas kakav je ping i brzina??
 
stavi u windows power opcijama high performance i iskljuci APM u biosu c1e svm i cnq pa probaj ponovo
 
Nazad
Vrh Dno