Šta je novo?

Koji HDD od 1TB kupiti za igrice?

defcoon221

Slavan
Učlanjen(a)
18.01.2012
Poruke
999
Poena
200
Kao sto naslov kaze koji HDD od 1TB bi ste mi preporucili za igrice,bitna je i brzina zbog brzog odziva otvaranja mapa...
 
Koliki ti je budzet? Koliko igara planiras da drziz u isto vreme na kompu? Ako ti prostor nije toliko bitan (5-6 igara koje bi se smenjivale) onda uzmi ssd gledaj min. 120gb a ako mozes od 250 npr mx100 256gb (oko 10.000). Ali ako ces drzati 10-tak igara onda hdd 1TB Seagate Baracuda(nzm sad tacan model).
 
Budzet 100 e , SSD odpada jer od 1TB kosta oko 50000 din . Sve moje igrice koje imam zajedno zauzimaju oko 670GB - 700GB a ne znam koje ce mi se igrati pa sve drzim zajedno ...

Imam SSD od 240 GB konfa iz popisa ali mi je on za operativni sistem ...

Zato mi treba HDD koji je odmah po brzini ispod SSD-a...
 
Poslednja izmena:
Seagate ST1000DM003 ~50€
 
Zato mi treba HDD koji je odmah po brzini ispod SSD-a...

Odmah po brzini ispod ssd-a a da je disk sa plocama jeste da se uzmu dva raptora u raid. Ali to nikako ne upada u tvoj budzet niti u kolicinu gigabajta. Sve ostalo je daleko ispod.
Jedino WD 1tb Black model za te pare po meni.
Ali opet bolje ustekaj jos neke parice pa pazari jos jedan ssd od 240g+ i stisni se sa kolicinom instaliranih igrica. :)
 
Budzet 100 e , SSD odpada jer od 1TB kosta oko 50000 din . Sve moje igrice koje imam zajedno zauzimaju oko 670GB - 700GB a ne znam koje ce mi se igrati pa sve drzim zajedno ...

Imam SSD od 240 GB konfa iz popisa ali mi je on za operativni sistem ...

Zato mi treba HDD koji je odmah po brzini ispod SSD-a...
Za 100 evra uzimaš 2TB, a ne 1, naročito što ti je preko 2/3 već popunjeno.

Izbegavaš štedne 5400 rpm diskove za skladištenje (npr. WD Green) i modele za video nadzor (npr. WD Purple).

Sigejt ima velikih problema sa izdržljivošću svojih jeftinijih diskova, pa, ako možeš, zaobidji ih. VX izgleda kao dobra serija, ali je i malo skuplja.
Tošibini diskovi isto kao Sigejt, dobri i loši modeli/serije.

WD Black je možda najbrži konvencionalni disk (jer je hibridni), dok je Blue klasičan 7200 rpm desktop drajv. Medjutim, razlika u radu je vrlo zanemarljiva. Velika prednost Black je 5 godina garancija (što cena prati).

WD RED od 2TB je možda najbolje rešenje. Košta taman ispod 100, predvidjen je za 24/7 radi na 5400 ili 7200 obrtaja po potrebi, 3 godine garancije.
 
Black je brži. Svi modeli imaju 64MB keša, konstantnih 7200 obrtaja i druge optimizacije za brzinu. Jedino brži od njega su Raptori, kad je reč o magnetnim diskovima.

Poenta je da je razlika nije velika. Black je namenjen sistemu i brzom odzivu (u domenu magnetnih diskova), a da ima razumnu cenu i kapacitet. Red je za NAS i servere, ali nema prepreke da se koristi i za desktop. Ima šetajuć broj obrtaja zavisno od potrebe.

 
Imaš dve opcije:

1. Ako je brzina toliko važna, WD Black od 1 TB ili ekvivalentan model drugog proizvodjača. Za 100 evra možeš bilo koji, osim VelociRaptora.
2. Nije svaki nanosekund toliko važan - WD Red 2TB, samo zato što nema Blue u tom kapacitetu. Ili ekvivalentan model drugog proizvodjača.

Malo sam ispratio diskove kod nas, jer i sam merkam malo veći model za skladište, pa sam se naobaveštavao o svemu i svačemu. Najradije bih ponovo uze Samsung, ali to je sad Sigejt o čijim diskovima čitam samo horor priče, dok WD ima najmanje pritužbi.
 
Mislim da je to baš ta Barakuda koju najviše bije loš glas. To je ekološka serija diskova (isto kao WD Green), ali je bučna, greje se i onda crkava ili pravi probleme sa prepoznavanjem. Jedni kažu da je problem samo u firmveru, drugi da je hiperprodukcija kriva za hardverske defekte, a šta je istina nije ni važno. Nije svaki primerak loš, naravno, ali ima previše prijavljenih defektnih za moj ukus.
 
Poslednja izmena:
Po meni je ssd jos uvek luksuz za proscnog korisnika u Srbiji. Em je skuplji kod nas, em nije prekopotreban.

Da sam na tvom mestu uzeo bih ovako nesto http://www.itsvet.com/proizvod/west...k-sata600-blue-wd10ezex/comp_comp_hdd/26/2609

A za neko vreme mozes da skupis pare i uzmes neki solidan ssd i na konju si. Taman odvoji tih 50 evra sto ti ostanu.


Sada imam SSD od 240 GB i stvarno sam prezadovoljan kupio sam ga tada na popustu 16999 din, a sledeci SSD kupicu 1TB Samsung 840 kada bude kostao oko 130 eura nov u radnji...

Nego samo se sada dvoumin da li da uzmem ovaj tvoji sto si preporucio ili da dodam koju hiljadarku za WD Black 1TB?
 
Poslednja izmena:
Ja imam WD 1TB Black. Zna taj fino da zabrunda kad se nesto vece prebacuje sa particije na particiju.
Imam ga tri godine, nije bilo problema.
Utisao sam mu to brundanje iskljucivanjem AAM opcije u nekom od programa.

Ja imam SSD 120GB plus 1TB ovaj plus dva eksterna 320GB i 500GB i sve mi puno :D.

Koji 2-3TB je best buy ?
Znaci za skladistenje, do nekih 100e ?
 
Ono sto je meni bitno je kada mi ucitava igricu recimo BF4 i tako neke da mora da disk ocita 3 GB mape ili vise e sada koji disk ce brze da ocita tih 3 GB da bi ja usao u mapu brze jer ja udjem a ono vec se vodi bitka 1 minut to je poenta ove price..

Mada isto tako ne bi mi smetalo to brujanje niti mozda da platim hiljadu i nesto dinara vise da dobijem 5 godina garancije sto u odnosu na ovaj Blu 24meseca je super stvar..
 
Poslednja izmena:
Ja imam WD 1TB Black. Zna taj fino da zabrunda kad se nesto vece prebacuje sa particije na particiju.
Imam ga tri godine, nije bilo problema.
Utisao sam mu to brundanje iskljucivanjem AAM opcije u nekom od programa.

Ja imam SSD 120GB plus 1TB ovaj plus dva eksterna 320GB i 500GB i sve mi puno :D.

Koji 2-3TB je best buy ?
Znaci za skladistenje, do nekih 100e ?
WD Red 3TB je optimum novac-prostor-performanse u ovom momentu, al' je ~120. 2TB je ~100, pa je 1 TB više za 20 evra odličan dil.

Pomenuta Barakuda DM001 3TB je baš 100, ali moje mišljenje, posle niza pročitanih iskustava sa raznoraznih strana, je da su diskovi djubre.

Spala knjiga na tri slova - WD, Sigejt, Tošiba (HGST).

P.S. gore sam napravio grešku, Sigejt VX serija je za video nadzor (isto što i WD Purple), što nisu diskovi za računare u uobičajenom smislu (nema kontrole grešaka).
 
^Zasto ne green ako mu treba za skladistenje?

Ja se razmisljam izmedju 1tb blue i 2tb red, mada mi je mnogo 11k da dam. Mislio sam da cu Seagate 2tb, al ne bih bas da mi crkne posle mesec dva.
 
Nazad
Vrh Dno