Šta je novo?

Potreban savet oko sečenja desne stranice kućišta

Censored

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2014
Poruke
1,441
Poena
225
Hoću da stavim ventilator koji ce duvati na backplate CPU hladnjaka, ali glavna prepreka da to uradim je što desna stranica kućišta nema predviđen otvor za ventilator na tom mestu.

Inače, u pitanju je Fractal Design Define XL R2, i na unutrašnjoj strani stranice se nalazi neki sound absorbing materjial, pa kontam da waterjet ne bi došao u obzir, jer bi se nakvasio i oštetio.

fractal-design-define-xl-r2-pc-case-chassis-12.jpg


Takođe, koliko vidim na forumu, cena za uslužno sečenje je poprilična...

Pošto hoću da imam iste šestougaonike kao i na ostatku kućišta, šta mi je najpametnije da uradim? Sa spoljašnje strane bih stavio Demci filter, tako da ne bi valjalo da napravim rupčagu sa ubodnom testerom, a kontam da se ne bih usrećio ni kad bih bušilicom i burgijom pravio gomilu rupa :S:

Svaki predlog za obradu metala, kao i kontakt ljudi koji to rade u Novom Sadu, je dobrodošao.
 
Imas grickalice za lim, koje to mogu da odrade.
 
a sto jednostavno ne bi obrnuo strane, ona koja ima predvidjen otvor prebacis i tacno ti dolazi na mesto backplatea od cpua, a front je i onako zatvoren vizuelno tako da ti nije mnogo ni bitno?

Koliko razumem ti ne bi samo rupu za ventilator vec da na tom mestu osim kruzne rupe ona bude u vidu hexagon saca kao i na ostalim mestima u kucistu, e to je vidis veliki problem, takav rad se postize izbijanjem sitnih otvora na limu i za to postoje posebne masine, to ne bi mogao ni vaterjetom. Jedini takav postupak ali pribliznog izgleda bi mogao dobiti busenjem sitnih rupa i dovodjenjem na mere turpijanjem sto je mukotrpan posao!!! Zato predlazem prvu recenicu ili da od FD dokupis jos jednu bocnu frontalnu (sa perforiranim mestom za vent) i zamenis postojecu..
 
Imas grickalice za lim, koje to mogu da odrade.

Hvala, nisam znao za taj alat, ali na Google-u vidim da najjeftinija Bosch grickalica za lim košta 46,002 dinara :S:

a sto jednostavno ne bi obrnuo strane, ona koja ima predvidjen otvor prebacis i tacno ti dolazi na mesto backplatea od cpua, a front je i onako zatvoren vizuelno tako da ti nije mnogo ni bitno?

Koliko razumem ti ne bi samo rupu za ventilator vec da na tom mestu osim kruzne rupe ona bude u vidu hexagon saca kao i na ostalim mestima u kucistu, e to je vidis veliki problem, takav rad se postize izbijanjem sitnih otvora na limu i za to postoje posebne masine, to ne bi mogao ni vaterjetom. Jedini takav postupak ali pribliznog izgleda bi mogao dobiti busenjem sitnih rupa i dovodjenjem na mere turpijanjem sto je mukotrpan posao!!! Zato predlazem prvu recenicu ili da od FD dokupis jos jednu bocnu frontalnu (sa perforiranim mestom za vent) i zamenis postojecu..

Ne mogu da im zamenim mesta jer mi i na drugoj strani treba ventilator ;)

Kad sam ranije gledao na Fractal Design sajtu, Serbia nije bila na listi zemalja u koje šalju delove, a i obračunavali su shipping & handling skuplje od delova.

Verovatno ću na kraju iseći rupu i staviti neku rešetku, ili iseći više manjih rupa pa da od lima ostane kvazi rešetka...
 
Nazad
Vrh Dno