Šta je novo?

acer aspire ram problem

joaki97

Poštovan
Učlanjen(a)
18.01.2014
Poruke
241
Poena
69
Uzeo sam ovaj laptop, odlično služi. Ima svojih 4 gb rama. U pitanju je elpida EBJ41UF8BCS0-DJ-F na 1333 mhz. Uzeo sam polovnih 4 gb adata AD73I1C1674EV koji su radili oko tri dana i onda nastaju problemi sa zakucavanjima linux minta, odnosno ceo komp se zamrzne. Mislio sam da je do sistema i kada sam instalirao windows 7, za dobrodošlicu sam dobio bsod odmah nakon instalacije, onda posle bsoda uradio update i više nijednom nisam uspeo da pokrenem windows sa svih 8 gb rama, odnosno dobijao sam bsod odmah čim kreće ona slika da "doleće" windows posle prolaska biosa. Izvadio sam ovih 4 gb rama prošao je windows. E onda ide zbunjujući deo zato što sam pustio memtest86+ koji je radio 9 sati bez greške sa svih 8 gb rama??? mislio sam da možda nisam lepo stavio i rekoh sad će lepo da radi. Windows je počeo da secka, ali reko windows ko windows, ja vratim mint i vrlo brzo je ponovo počeo da zakiva pa sam morao da izvadim opet ovih 4 gb rama i sad već 3 dana radi bez greške. Jel imao neko sličnih problema i šta mi je činiti?
 
Taj novi Adata modul ti nije u ljubavi ili sa plocom ili sa drugim Elpidim modulom, cudno pa je i radio neko vreme.
U globalu, menjaj taj sugavi Adatin modul za Elpidin, Samsungov ili Hynix.
 
Ajde da odgovorim sam sebi, možda nekom bude od pomoći. adata jeste vrisnula. Ali to nije bio glavni problem jer je na elpidi takođe zamrzavao. Posle raznog kopanja po forumima naišao sam na rešenje problema. Potrebno je flešovati modovani bios koji otključava napredne opcije (među kojima i uefi ako nekom znači). U modovanom biosu u podešavanjima potrebno je isključiti c-state na procesoru i evo, da ga ne ureknem, više od godinu dana radi bez ikakvih problema
 
Nazad
Vrh Dno