Šta je novo?

Prijem novca iz inostranstva

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
Pozdrav,
Zanima me koji je najlaksi i najjeftiniji nacin za prijem novca iz inostranstva,a da ide preko racuna u banci.
Koja banka nudi takvu opciju i kako se zove ta opcija?
Nadam se da cu dobiti odgovor.
Hvala
 
Poslednja izmena:
Sve banke nude - zove se direkt bank transfer. Ali nije najjeftiniji jer se zbog fiksne provizije ne isplati za manje iznose.
 
A jel znas mozda sta mi je potrebno,da li moram da imam neku posebnu karticu ili neki uslov?
Treba mi da primam iznos od 100$
 
Jedino iz Nemacke ako ti dolazi, pa preko Komercijalne bi bilo 5+ eur.
Sve drugo ce biti najmanje 10 ako ne i 15eur pa navise.
 
Treba da imas devizni račun. Kartica nije neophodna. Kada otvoriš devizni racun, trazi od banke da ti da instrukcije za uplatu novca iz inostranstva. Ako novac stiže iz USA posiljaoce ce cimati američke službe da bi sprečili pranje novca i finansiranja terorizma.
Nedavno je promenjen zakon i kod nas tako da je potrebno prijaviti svaki ino priliv poreskoj upravi. Više detalja zna banka.
 
Vazi hvala
Ja imam devizni racun u intezi i imam onu internet karticu,nego ne znam da li je taj racun odgovarajuci?
Nije mi sad toliko bitno da podignem pare sa racuna,uvek mogu da izvadim visa elektron,bitno mi je samo da mi dodju pare na racun.
Poslace mi iz usa.Radi se o machinima,oni podrzavaju samo paypal i uplatu preko banke,pa zato pitam.
Hvala
 
Jeftino ali komplikovano je preko skrill-a, kostalo bi te do 5e sve, ali moras da verifikujes nalog pre svega, sto zna mnogo da smara.
 
Vazi hvala
Ja imam devizni racun u intezi i imam onu internet karticu,nego ne znam da li je taj racun odgovarajuci?
Nije mi sad toliko bitno da podignem pare sa racuna,uvek mogu da izvadim visa elektron,bitno mi je samo da mi dodju pare na racun.
Poslace mi iz usa.Radi se o machinima,oni podrzavaju samo paypal i uplatu preko banke,pa zato pitam.
Hvala

Potreban ti je devizni račun, koji već imaš + IBAN broj deviznog računa + SWIFT COD banke.
 
bio sam juce u intezi,izvadio sam visa electron karticu da bih mogao da podignem novac sa racuna
dali su mi sve to

hvala
 
Pozdrav. Kako da najlakše uplatim novac iz inostranstva na svoj TR u Srbiji? Uplaćujem iz Slovačke gde imam racun u Tatra Banki a u Srbiji imam TR u Intesi u sklopu kojeg imam i devizni racun. Svoj IBAN broj znam ali nisam siguran da je to IBAN broj deviznog računa pošto se bas ne razumem u to. I jel mi treba i swift kod banke?

Kad pokušam da uplatim dobijem ovu grešku:

28a1a41c92fd2a9479ce120939802f7e.jpg


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Moraces preko SWIFTa (+IBAN), jer preko SEPA moze samo u Eurozoni i jos nekoliko zemalja van nje da se uplati u evrima, a medju tim zemljama nismo mi.

Nemas drugi nacin inace, osim PayPalom nekako..
 
Moraces preko SWIFTa (+IBAN), jer preko SEPA moze samo u Eurozoni i jos nekoliko zemalja van nje da se uplati u evrima, a medju tim zemljama nismo mi.

Nemas drugi nacin inace, osim PayPalom nekako..

Ok. A kako da saznam SWIFT kod?

I koliko ce me otprilike kostati transfer od 200 eura?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Idi u Intesu i traži instrukcije za uplatu na devizni račun iz inostranstva.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Otprilike Intesin IBAN izgleda ovako:
- RS35 + ceo broj deviznog (bez izbacenih nula posle 160)

Medju zadnjih 7 cifara trebas prepoznati deo tvoj racuna kako ga vidis na e-Bankingu ili kartici.
U RF je to bukvalno preslikano: RS35 i onda u nastavku ceo broj racuna kako se vidi na e-Bankingu. Primer mog racuna u RF: 265051000001234567, a IBAN je RS35265051000001234567
Mislim da je identicno i kod Intese, ali nemam nigde ceo racun u eBankingu kod njih da mogu biti siguran :) (skraceni su)

Intesin (Srbija?) SWIFT je DBDBRSBG

EDIT: ne mora da ide, moze pozvati call centar i traziti da mu posalju na mail.
 
Ok. A kako da saznam SWIFT kod?

I koliko ce me otprilike kostati transfer od 200 eura?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Jel imaš android aplikaciju slovačke banke? Kad popunjavaš beneficiary obično aplikacije automatski prepoznaju podatke samo na osnovu tvog broja računa.
 
Otprilike Intesin IBAN izgleda ovako:
- RS35 + ceo broj deviznog (bez izbacenih nula posle 160)

Medju zadnjih 7 cifara trebas prepoznati deo tvoj racuna kako ga vidis na e-Bankingu ili kartici.
U RF je to bukvalno preslikano: RS35 i onda u nastavku ceo broj racuna kako se vidi na e-Bankingu. Primer mog racuna u RF: 265051000001234567, a IBAN je RS35265051000001234567
Mislim da je identicno i kod Intese, ali nemam nigde ceo racun u eBankingu kod njih da mogu biti siguran :) (skraceni su)

Intesin (Srbija?) SWIFT je DBDBRSBG

EDIT: ne mora da ide, moze pozvati call centar i traziti da mu posalju na mail.
Znam svoj IBAN kontaktirao sam banku preko maila. A skroz sam zaboravio na taj mail. Pise da je to IBAN za uplatu u evrima.
Jel imaš android aplikaciju slovačke banke? Kad popunjavaš beneficiary obično aplikacije automatski prepoznaju podatke samo na osnovu tvog broja računa.

Imam. Ali i kad ukucam IBAN ne prepoznaje ništa.

16f2e5993543653f2cebd25f2c30de71.jpg


A gde bi trebalo da kucam SWIFT?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Bank code verovatno. Ako nemas drugu opciju za slanje.
 
Probaj preko WebBankinga... ako nema ni tamo opcija, moraces pozvati banku, ocigledno nesto nemaju od ocpija :(
Kod vecine banaka recimo nema opcija za intermediary bank, ali to nije problem neki, opet prolazi.
 
Probaj preko WebBankinga... ako nema ni tamo opcija, moraces pozvati banku, ocigledno nesto nemaju od ocpija :(
Kod vecine banaka recimo nema opcija za intermediary bank, ali to nije problem neki, opet prolazi.
Kontaktirao sam banku i rekli su da mora preko internet bankinga. A ja nisam pored računara.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Može da se plati preko internet bankinga 10 evra je transakcija sve do 2k iznosa. Jedina mana je što treba oko 6 dana dok legne uplata.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
To namerno rade sada strane banke kada prebacuju nasim bankama. Ranije su mi transferi na firmu stizali i istog dana, ako se rano posalju, svi transferi iz Koreje stignu istog radnog dana (zbog razlike u vremenskoj zoni).

Danas samo u RF stize brzo, ali i u njoj ume da ceo dan kasni :(

Za fizicka lica ne znam kako je sada, ali ranije je uvek trebao koji dan, sto je izgleda do banaka bilo. Dosta je i regulacija izmenjeno u medjuvremenu, a kao fizicko lice nisam skoro primao.
 
Legle su mi pare na račun u Srbiji. U ponedeljak ujutru uplaćeno a četvrtak uveče sam imao pare na računu. Skinuto je 2.44 € na 300€.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Jel' ti sa racuna u Slovackoj tacno 300e skinuto, nista dodatno za provizije zasebno?
A kod nas ti je stiglo 297.56e?

Pitam jer ako je tako, odlicno si prosao, ispada da si uspeo izbeci intermediary banku i njihove fees.
 
Jel' ti sa racuna u Slovackoj tacno 300e skinuto, nista dodatno za provizije zasebno?
A kod nas ti je stiglo 297.56e?

Pitam jer ako je tako, odlicno si prosao, ispada da si uspeo izbeci intermediary banku i njihove fees.
Napisao sam je 10€ transakcija sve do 2k.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Cekaj, pa je li 10 ili 2,5 evra?
 
Ahaaa, pa fino se ugradila ta Tatrabanka.
 
Nazad
Vrh Dno