Šta je novo?

mali mikrotik ppoe vlan/wan problem sa više ppoe konekcija na wan

sasami

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
07.01.2002
Poruke
1,503
Poena
650
Zdravo!

Imam 4-5 ppoe naloga svi dolaze na jedan wan port na mikrotiku, hoću da imam više nezavisnih konekcija na jednom računarau a da mi netreba zasebna mrežna kartica za svaki ppoe nalog već da sve ide preko jednog lan adaptera na matičnoj, a u zavisnosti koji mi internet treba da iskoristim ForceBlindIP prilikom pokretanja aplikacija....
Predpostavljam da to može da se odradi preko virtuelnih wan portova ali kada ih podesim ppoe nalog neće da se poveže (stavim vlan1 umesto wan i neće)....

Ako ima neko ideju kako to da uradim mnogo bi mi pomogao, hvala unapred....
 
Neko će reći da se stisklam za ~1000din koliko koštaju 4-5 lan kartice, ali nije stvar u tome, nemogu više da smislim kablove iovako imam lom na sve strane....
 
Nije bas jasno sta hoces da uradis, ti vec sada imas konektovano vise pppoe naloga na Mikrotiku taj softver koliko vidim korisiti razlicite IP adrese za razlicite konekcije to mozes na Mikrotiku da podesis svaku adresu izrutiras preko odgovarajuce pppoe koenkcije i reseno.
VLAN se ne koriste za to sto ti hoces u takvom obliku kao sto si krenuo da podesavas i normalno je da nece da se konektuje.
 
batalio sam mtik i stavio 3 mrežne na komp, napravio 3 ppoe naloga ali sad nastaje problem kako reći npr mozili koji internet da koristi?
 
Apsolutno nemam ideju kako, predpostavljam po onome sto sam procitao da ce Windows izabrati jedan od getway posto su iste metrike i njega koristi kao izlaz.
 
To što sam hteo, nemože kako sam zamislio sa više ppoe naloga na win... P1 sa Mikrotik-om 5.18 je instaliran idem da vidim dal nešto mogu da napravim....
 
ForceBindIP ima problem da ne radi na 64bitnim OS, čak ni preko WOW64.

Sasami, to što hoćeš, desktop Windows ne može. Možda može neka server verzija.

Linux bi, siguran sam, mogao, ali se ne bih upuštao u to.

Ono što možda može jeste da se poteraju mini serveri, svaki vezan za po 1 adapter i da se svakoj aplikaciji podesi koji server da koristi. Primer takvog softvera je Dispatch-proxy za Node.js.
 
Uh pa sad sa stavljam 32bit win neznam, mrzi me.... Idem da pustam mikrotik u pogon pa javljam šta sam napravio....
 
Nazad
Vrh Dno