Šta je novo?

Aplikacija za praćenje

Skyrunner

Cenjen
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruke
7
Poena
151
Ne znam ni sam koliko sam isprobao aplikacija iz prodavnice, ali ni jedna ne zadovoljava bašsve šta mi treba.

Naime, potrebna mi je aplikacija koja šalje lokaciju koju ću instalirati na svoj telefon, a da može da se sakrije i da nigde nema indikaciju da se nalazi na telefonu.

Znači, da sa nekog drugog telefona pošaljem SMS ili neku drugu komandu, a da mi taj telefon na kome je aplikacija instalirana odgovori sa približnom lokacijom(da li GPS ili informacije o ćeliji nebitno)

Najpribližnija tome šta meni treba je WheresMyDroid, ali opcija sakrivanja aplikacije se plaća, kao i gomila nekih drugih stvari koje meni ne trebaju.
Interesuje me da li postoji neka koja je besplatna a da je nevidljiva i da po komandi pošalje lokaciju telefona na kome se nalazi
 
Nađi drugu devojku.

Android Lost moze da prati bez znanja vlasnika.
 
^
Evo ja sad bas probao taj devicemanager kod mene,i nista...nece da ga nadje,isao sam i da zvoni,al nece ni to,nisam probao sa ukljucenim netom na fonu,al ako mu treba net da bi radio,nije fora :)
 
^
Evo ja sad bas probao taj devicemanager kod mene,i nista...nece da ga nadje,isao sam i da zvoni,al nece ni to,nisam probao sa ukljucenim netom na fonu,al ako mu treba net da bi radio,nije fora :)
Pa što si isključio lokacije? Kada ih uključiš radiće.
 
Lokacija se određuje na dva načina koja su meni poznata - triangulacijom preko mobilnih predajnika i pomoću GPS satelita. Prvi način koristi mreža da bi optimalno povezala telefon, a drugi razne aplikacije.
Sad, da bi se lokacija odredila potreban je neki "zahtev" ka mreži/satelitu.
Npr google android device manager radi tako što prikuplja podatke sa telefona i skladišti ih na svom (zaštićenom?) serveru, pa mu se posle pristupa i analizira.
Postoje aplikacije za beleženje kretanja, ne znam da li se mogu i sakriti (ima i aplikacija koje mogu da sakriju druge aplikacije :) ).
Jedno je sigurno, ovako nešto će imati vrlo negativan uticaj na trajanje baterije :(
Za sve ovo je potrebna internet konekcija kako bi se prikupljeni podaci nekako negde preneli i bili dostupni :)
Lično ne znam za aplikaciju koja direktno pinguje uređaj samo preko GSM veze.
 
Ne znam koliko ti vrši posao ali na Google mapama možeš da uradiš share lokacije kao link i da ga pošalješ u smsu
 
Nađi drugu devojku.

Android Lost moze da prati bez znanja vlasnika.

Vrlo duhovito, nemaš pojma koliko bih voleo da imam taj "problem"

Meni ovo treba za određivanje lokacije tinejdžera, i kao bekap za izgubljen/ukraden uređaj.

WhersMyDroid ne radi stalno, tako da se ne primeti da je tu(ne troši bateriju) već radi geolokaciju kad dobije SMS sa komandom i vraća isto SMS(ne troši Internet, mada to i nije toliko bitno) sa koordinatama koje ja na mom telefonu lako prenesem u Google Mape.
Pošto očigledno nigde nema za dž (a mislio sam da ću lako da nađem pošto aplikacije za skrivanje poruka imaš na svakom ćošku, besplatno i sa kodom za pristup umesto ikonice u meniju), interesuje me koja je procedura za kupovinu pošto to nisam nikad radio, i da li aplikacija šalje poruku za apdejt sa vremena na vreme kao i da li Play store šalje nešto na mejl kao potvrdu o kupovini. U principu nije mi žao tih 4 dolara nego sam hteo da instaliram nešto sa jednostavnijom procedurom
 
Ne znam za dzabne, ali od ovih sto se placaju mislim da je najbolja Cerberus
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lsdroid.cerberus&hl=hr

imas cak mogucnost i da probas aplikaciju pa vidi da li ti se isplati para, ja sekunde nisam oklijevao sa kupovinom.
Pokusat cu ukratko da objasnim koje su mogucnosti Cerberusa
Kupovinom aplikacije mozes istu da instaliras na 5 razlicitih uredjaja, telefonu pristupas preko www.cerberusapp.com i tu izmedju ostalog imas opcije da lociras telefon, vidis na kojoj je wifi mrezi, koja je SIM kartica u njemu, da citas sms-ove i log poziva, mozes da aktiviras mikrofon i da slusas sta se prica u prostoriji gdje je telefon, mozes isto tako da snimis video, mozes da podesis da cim neko ukuca pogresan screen pin ili npr kad telefon ukljuci na punjac da ga uslika prednja kamera i sliku dobijes odmah na mail, mozes pozivati sa tog telefona, mozes u slucaju kradje da sve obrises sa telefona, mozes snimati rad na telefonu... naravno aplikacija ima opciju da se sakrije pa i ne moze da se vidi u app draweru, ono sto je po meni jako bitno i korisno jeste da mozes da rootas telefon, zatim instaliras custom recovery i preko njega instaliras aplikaciju, sa tim dobijes da istu integrises u sam sistem (ROM) i aplikacija je imuna i na vracanje telefona na fabricke postavke.
Jedino sta je bitno jeste da telefon ima internet da bi se moglo upravljati sa njim, ali ko to danas ima smartphone a da ne koristi internet na njemu.
Vjeruj, mnogi su vratili ukradene telefone uz pomoc ove aplikacije, moze se na netu naci dosta pozitivnih iskustava.
 
Poslednja izmena:
Nađi drugu devojku.
nemoj da se zezaš sa ovim. ko zna koji razlog čovek ima da mu treba ovako nešto.

što se tiče same teme, druže kupi aplikaciju koja će da ti završi posao, sigurno ti to što treba da uradiš vredi više od cene aplikacije.
 
Napisao čovek da je za tinejdžera.
 
Ma ok, nije problem da kupim, nisu to neke pare.
Ali me interesuje:
-da li će stići notifikacija kad se pojavi nova verzija aplikacije (kao što je to slučaj sa ostalim)
-da li se dobija neka potvrda na mejl koji je vezan za telefon(zbog ovoga bi da izbegnem ove kupovne aplikacije)


Znači, treba mi nešto što jednostavnije, što se brzo instalira, što je skriveno

Druga opcija je plaćanje MTS-u da omogući pristup informacije o ćeliji tog broja
 
Nazad
Vrh Dno