Šta je novo?

Windows 7 Problem sa slobodnom memorijom

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,023
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kao sto i sam naslov kaze imam probleme sa slobodnim prostorom tj praticiom C. Dakle o cemu se radi svaki put kada upalim racunar gubim slobodnog prostora od prilike od 500 do 1000 mb. Koristio sam Ccleaner, Advanced SystemCare 8 Pro cisto raznim metodama (naravno i standardnim kao disk cleanup itd) I nikako da povratim slobodnih 35-40 GB. Nista ne skidam a i kad skidam sve se skida na drugi hard i u drugu particiju koja ima po prilicno mesta... Primetio sam da mi stalno izbacuje dostupne update (windows update) i do danas sam redovno updateova windows 7 ali od danas ne jer kad sam uso da vidim o cemu se radi zasto stalno mi daje obavastenja da su dostupna novi update-i vido sam da mi skida update iz Oktobra koj do juce maltene nije ni postojo i svatio da tu nesto nije po prilicno uredu (barem sumnjam). Skenirao sam i antivirusom da nema mozda virusa sa avastom 8 premier i nisam naso nista, tako da vise ne znam sta da radim... Tako da bih vas zamolio da mi pomognete ako se neko uopste sretao sa ovime jer evo sad imam slobodno 13.6GB sutra cu verovatno 12 i tako da jednog dana necu moci ni windows da pokrenem.
 
Prvo za instaliranje apdejtova koristi Autopacher pa ga posle ostavi na manual updejt. Drugo koristi TreeSizeFreeSetup da vidiš sve skrivene datoteke koje jedu prostor i treće imaš WiseCare 365 free koja ima opciju kao na slici. Tamo vidiš da imam 1.3Gb djubreta. Stisneš Slim Down i on će ti obrisati.
 
Prvo za instaliranje apdejtova koristi Autopacher pa ga posle ostavi na manual updejt. Drugo koristi TreeSizeFreeSetup da vidiš sve skrivene datoteke koje jedu prostor i treće imaš WiseCare 365 free koja ima opciju kao na slici. Tamo vidiš da imam 1.3Gb djubreta. Stisneš Slim Down i on će ti obrisati.

Sa wisecare obriso 3gb al opet to nije to nez gde su mi jos 20 gb
 
Pa imas 16GB rama sigurno ti je Pagefile i hiberfile oko 20GB evo kako se to gleda:

Capture.PNG
 
Možeš da ga ugasiš. A za update nemoj da si paranoičan i uključi ga nazad.
 
Mozes ovde da podesis koliko hoces da je page file:
 

Prilozi

  • sshot-8.jpg
    sshot-8.jpg
    167.4 KB · Pregleda: 90
Mozes ovde da podesis koliko hoces da je page file:

Iskljuceno je al opet jede memoriju ja stvarno nez sta da radim na kraju cu obaram sistem tj moracu a ne zelim jer je sredjen savrseno... Imam dosta podataka i programa tipa photoshop, after effects, vegas itd i mrzelo bi me ponovo to sve da ubacujem. Ajd da mi pravi problem sistem da radi lose itd vec radi kao doksa ali gubi memoriju i to mi nikako nije jasno ajd da skidam nesto ili da sam radio nesto skoro nego nista...
 
Probaj identifikovati sa windirstat-om i treesize šta ti okupira hdd a onda je relativno lako naći rešenje.

Evo druze slika nez sta konkretno da gledam a i mnoge stvari mi ne dozvoljava da obirsem
capture.png
 
Ja sam skoro imao slican problem sa zauzecem ram memorije na oba racunara,ubio sam windows i sve ispocetka,ali bez apdejta i sada je sve ok.
 
Jel si probao sa Disk Cleanup da obrises stare update?? ..Obrisi Recycle Bin imas 800mb tamo. I flashtool 450Mb (to je od mobilnog valjda)??
Da ti nije ukljucen neki program koji snima (tv kartica ili sl...) ili mozda backup, podatci sa telefona..
Mozda System Volume Information (vidim da je prepun, 38 GB) pamti podatke sa stare instalacije (ovo malo lupam nisam siguran da je tako), ali kao ideja..
 
Poslednja izmena od urednika:
ovo je pocelo izgleda mnogima da se desava,evo i meni dnevno po 20gb skine,varira...
 
Jel si probao sa Disk Cleanup da obrises stare update?? ..Obrisi Recycle Bin imas 800mb tamo. I flashtool 450Mb (to je od mobilnog valjda)??
Da ti nije ukljucen neki program koji snima (tv kartica ili sl...) ili mozda backup, podatci sa telefona..
Mozda System Volume Information (vidim da je prepun, 38 GB) pamti podatke sa stare instalacije (ovo malo lupam nisam siguran da je tako), ali kao ideja..

Obriso sam to sad pre neki dan i jos sam oslobodio prostora. System Volume Information je u pitanju bio.

ovo je pocelo izgleda mnogima da se desava,evo i meni dnevno po 20gb skine,varira...

Da izgleda

Aha, System Volume Information je u pitanju.
Počisti ga prvo.

answers.microsoft.com/en-us/windows...d-why-is/bc282494-3179-4cd2-b521-557af468b9b3

Pa onda otiđi u control panel - system - system protection i isključi ga svugde a na c particiji mu namesti da mu bude 10% veličina od ukupne veličine c particije.

Hvala ti bate sad imam 64 gb slobodno od 107 gb sto je vise od pola i tako treba i da bude. Hvala jos jendom :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno