Šta je novo?

office konfiguracija, sa dva 23" ips monitora

rbbr

Cenjen
Učlanjen(a)
28.10.2012
Poruke
21
Poena
154
Najbolje da pustim poznavaoce da sastave, do 100, 120k max.
Uslov je da komponente budu u prodaji tokom cele sledeće godine, kao i veoma dostupne (u radnjama) i lako prepoznatljive (npr. osobe koje ce da kupuju nece obracati mnogo pažnje na m-e ili g-a u nazivu matične ploče). Na kraju da napomenem, danas sastavljam konfiguraciju koja ce se naruciti u toku sledece godine, tako mora, i ne mogu da se javim za neki mesec sa ovim pitanjem.

Unapred se zahvaljujem
 
Za neki mesec moze da izadje svasta,a tek tokom sledece godine.... to da ce biti dostupne,niko ne moze da ti obeca,a i sto bi tad uzimao proslu generaciju,kad za iste pare bude nova :D Nisam u toku s monitorima,to neka preporuci neko drugi... Kazi ga 2 monitora da bude 250-300e, znaci ostaje ti 700e za OFFICE konfu,sto je neverovatno bacanje para... ako je stvarno samo za office... Evo neka bude GALA office, uzmes tada aktuelni i3,najnoviji koji izadje, slobodno najjeftiniju plocu koja ima dvi i hdmi (trebalo bi da tako moze dual monitor)... ram za office nista preko 8gb. Onda,ssd,do tad moze da izadje svasta, trenutno best buy Crucial mx100 256gb, ako hoces da se izivljavas s parama,mozes i veci,ako mislis da ti treba... Spakujes u kuciste koje ti se svidja,uzmes kvalitetno,tiho napajanje od 350-400w.... I to bi bilo to,ne bi smelo da bude preko 350-400e...
 
Ne uzimam za sebe, ali takva je situacija da se sada kod njih ( za koga pitam) naručuje sad za sledeću godinu. Kada sam rekao aktuelne mislio sam da ih bude u radnjama. Na primer vrlo verovatno je da će haswell i3 biti aktuelan, pogotovo ovi refresh modeli, pa evo i i5 3470 su do skoro bili aktuelni, a kad su izašli. Ovo čitajte kao da treba da kupim konfiguraciju za dva dana, pa makar sledeće nedelje intel naprasno doneo odluku da svaki i3 ima min 4 fizička jezgra.
 
Onda ovako:

Gigabyte GA-B85M-HD3 (moze i triple display)
Intel i3 4460
8GB 1600MHz Kingston CL11, KVR16N11/8
Crucial MX100 256gb (+1tb hdd za podatke 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003) ili 512gb
400W Cooler master Elite

kuciste po zelji,moze neko kompaktno,ako je za office. Ako je bitan prostor,moze da se uglavi i neko sa malim napajanjem,da ne zauzima prostor...vidjao sam u LAB-u na ETF-u i3 masine u bas malim kucistima,odlicno izgleda...

Jos da nam kazes gde bi se uzimalo,da znamo zbog cena i sta imaju od izbora... Ali ovo gore navedeno bi trebalo da ima kod svakog prodavca...
 
Kupovaće se kod nas, u nekoj poznaatijoj radnji (iskreno, nemam pojma u kojoj).
Zaboravio sam da će se kupovati i win 7 pro, znači 20 000 manje u budžetu

Intel Pentium 3240 (ili bilo koji „1150“ Pentium)
Asus B85M-E -ona ima dvi, display port i hdmi izlaz. Predlozena ima vga i dvi izlaz, što znači da bi drugi monitor morao da bude povezan preko vga, a mislim da to nije preporučljivo baš
2x4Gb kingston 1600Mhz (koji god budu mogli da nadju sledeće godine). Ne znam da li je baš toliko bolje uzeti 2x4 u odnosu na jedan od 8
1TB Seagate Barracuda ST1000DM003
Seasonic SS-400ET 400W
Cooler Master Force 500
2x Dell P2414H
Trebaju tastatura i miš, nešto prikladno za tu namenu. Meni se svidja dopada Logitech K280e, a za miš nemam pojma koji bi uzeo. Bitno je da budu od istog proizvođača, ne mora da bude Logitech.
Bilo bi dobro kad bi vi dali neko svoje mišljenje, naročito za neke alternative kada su u pitanju matična, kuciste, napajanje(da im to napišem kao alternativu, ukoliko ne bude bilo dostupno kad budu kupovali). Za ostalo sam prilično siguran, mada opet može neko da predloži nešto još. Smanjio sam ipak malo budžet jer je ipak rasipanje dati preko 120k za office konfiguraciju. Mislim da se cena ovakve konfiguracije kreće oko 100k.

Pozdrav
 
predlozena ploca ima i HDMI... dvi + hdmi za taj dual display... ne vga...

ram tada nek gleda,nije mu bitno koji uzima,moze najjeftiniji....
umesto pentiuma moze da ide na i3,ipak mislim da je bolje i daje prostora za rad... jeste office,ali kad vec ima veliki budzet...
napajanje je super,kuciste nisam ni gledao,koje mu se svidja nek uzme...
ssd obavezno,ceo sistem radi mnogo brze,leti otvaranje svega...

dobro je sto si smanjio budzet,to sam ti odmah rekao....
 
Mislim da ovi monitori nemaju HDMI priključak, pa kad su oni pitanju kombinacija bi išla dvi + display port za drugi. Display port ima ova asus.

Evo neke kalkulacije:

http://www.emmi.rs/php/configurator...=1|1|1||1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1|1

ovo je bez hd i bez drugog monitora, sa SSD već bi bilo oko 88000, a taj ssd ne bi trebalo da se koristi za podatke. Mislim da je sigurnije da idem na neki kvalitetan hard, na kojem će da čuvaju podatke. Mislim da njima nije mnogo bitno koliko se brzo podiže sistem a fajlove preko 10 mb ne verujem da će morati da otvaraju.
Ono napajanje nema u radnji na E, tako da sam uzeo neko slično, bar po ceni
 
Poslednja izmena:
adapter je 300din... a postoje i kablovi hdmi-dvi...
kako god,resio si sam sta ces,ok je to :)
ram moze jeftiniji, najjeftiniji... ima napajanje,u emmi sam ga i video...

ako im je vec ceo posao office, znaci mis i tastatura... ja bih tu uzeo nesto bolje,taj mis je toliki shhit da ja ikonicu ne mogu da potrefim,ima ga devojka...
 
Nazad
Vrh Dno