Šta je novo?

Tekuci racun i odrzavanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

hedgehog

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruke
1,050
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX 4300 [email protected] + Noctua NH-C12P SE14
Matična ploča
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM
HyperX Fury 2x8GB 1866MHz CL10
GPU
Radeon 5750 512Mb GDDR5
Storage
Samsung 850EVO 500GB, WD Blue WD5000AAKS 500GB 7200RPM
PSU
Corsair VX450 450W
Kućište
Cooler Master Elite 334 @CM fan 120mm + Arctic Cooling 92mm PWM
Monitor
ASUS VA24DQSB
Miš & tastatura
Gigabyte GM-6880 & Keychron K10 Pro
Laptop
HP Elitebook 845 G8 Win10 Pro
Mobilni telefon
Moto G72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Imam jedno pitanje za vlasnike Intesa HIT tekucih racuna. Naime u okviru tog racuna je ukljucena i MasterCard kreditna, tj. ne placa se nikakva clanarina posebno, vec je to u okviru cene koja se placa za odrzavanje racuna. E sad odrzavanje racuna ne bi trebalo da se naplacuje za mesec u kom nije bilo prometa na racunu, kao i novcanih sredstava na istom. Pitanje je sledece :)
Da li ce se odrzavanje naplacivati u slucaju placanja pomenutom kreditnom karticom?
 
Zavisi kako se vodis. Ako si obican Hit koristnik, nece, ako ne radis uplate preko Hit racuna naravno :)
Ali ako se vodis kao Magnifica klijent, naplacuje se i ako koristis kartice.

FYI, uz te kartice ne ide putno osiguranje.
 
Pa ja sam mislio da prebacim dok je "u upotrebi" racun odredjeni iznos na karticu i da njom placam narednih mesec-dva, posto tad necu imati nikakvih transkacija na racunu.
Hvala za info :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da bez obzira sto nema priliva odrzavanje se placa. Na sajtu Intese nema napomene da postoji izuzetak koji ne skida mesecno odrzavanje.
To je dezinformacija koju daju radnici Intese. Oni nazalost u vecini slucajeva ne znaju nista.
Ja imam hit a imao sam pre toga obican racun za neke povremene uplate i receno mi je da se ne skida odrzavanje ako nema promena.
Posle tri meseca bez promena su mi skinuli 375 din. (3*125) pa sam ugasio racun.Mozda da je stanje na racunu 0.00 din nebi skidali a mozda bi od prvog priliva skinuli kumulativno.
Hit se isplati ko placa cesto jer je provizija 30 din po uplatnici ili 0.3 % sto je odlicno.
 
Poslednja izmena:
Meni poslednji mesec nisu naplatili održavanje. Prestao sam da primam platu na taj račun, i nisam imao nikakve promene u novembru (ni uplate, ni isplate).
 
Mislim da se naplacuje odrzavanje kreditnih kartica u svakom slucaju. Zavisi valjda koje sve servise uzmes, ali je najbolje raspitati se u banci. Ne naplacuje se odrzavanje racuna (ako nema promena) sa jednom debitnom karticom sigurno. imao sam u toku studija takav racun (nije bio hit) i 4-5 godina mi nista nije naplacivano, tek je krenula naplata kada je pocela i plata da mi stize na isti racun. Nema kumulativne naplate takodje.
 
Mislim da bez obzira sto nema priliva odrzavanje se placa. Na sajtu Intese nema napomene da postoji izuzetak koji ne skida mesecno odrzavanje.
To je dezinformacija koju daju radnici Intese.
Ja nisam radnik Intese, vec korisnik Hit racuna ;) A iskustvo znaci mnogo vise od taraba u ovoj zemlji :)
Doduse, za Hit racun i pise u tarifniku ovo sto sam rekao. Nema prometa, nema naplate.

Posle tri meseca bez promena su mi skinuli 375 din. (3*125) pa sam ugasio racun.
To je za Obican racun. Ne mesaj sa odrzavanjem za Hit.


Hit se isplati ko placa cesto jer je provizija 30 din po uplatnici ili 0.3 % sto je odlicno.
Hit se ne isplati ni za sta, osim ako ne postoji drugi nacin da dobijate veliku platu.. (tj. firma zahteva).

Ne naplacuju se kreditne posebno (koje idu uz Hit), nemojte pricati nesto po svojem vidjenju stvari :) Vidim da dvojica iz teme mesaju Hit sa obicnim racunom.
 
Mislim da se naplacuje odrzavanje kreditnih kartica u svakom slucaju. Zavisi valjda koje sve servise uzmes, ali je najbolje raspitati se u banci. Ne naplacuje se odrzavanje racuna (ako nema promena) sa jednom debitnom karticom sigurno. imao sam u toku studija takav racun (nije bio hit) i 4-5 godina mi nista nije naplacivano, tek je krenula naplata kada je pocela i plata da mi stize na isti racun. Nema kumulativne naplate takodje.

Ja i dan danas imam taj "studentski" racun, godinama primam platu na njega, imam deb karticu vezanu za njega i nisu mi na odrzavanje skinuli ni dinara za ovih ~10 god.
 
Ja i dan danas imam taj "studentski" racun, godinama primam platu na njega, imam deb karticu vezanu za njega i nisu mi na odrzavanje skinuli ni dinara za ovih ~10 god.

Skida se odrzavanje racuna ako primas platu sigurno. Ako je osnovni racun, skida nesto tipa 100-150 dinara.
 
Nije osnovni, nego Studentski. Nekako im je zaostao taj racun, ne gledaju ih za sada, pa nema skidanja, sta god da prodje ;)
Nije javno dostupan.
 
Onda su se oni nesto zeznuli, to je drugo. ( :

Mada mi je to neprakticno jer nemas mogucnost cekova tako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno