Šta je novo?

mirror-less ili dslr za do 350e..ili pak nesto slicno

marko_84

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2004
Poruke
1,639
Poena
350
Cao svima :)

Elem, budzet je 350e, nove varijante koje se mogu kupiti kod nas ili "od madjara" dolazi u obzir. Pozeljno je da bude mirror-less, jelte...

Bitno je da su dimenzije kompaktne, pozeljno kit 18-55 ili sl, zamenjivi objektivi i naravno RAW.

Sta mislite o ovim varijantama?
http://www.tehnomanija.rs/fotoaparati/olympus-foto-aparat-e-pm1-1442-kit-black.html
http://www.tehnomanija.rs/fotoaparati/canon-fotoaparat-eos-1100d--objektiv-efs18-55is.html
http://www.tehnomanija.rs/fotoaparati/sony-digitalni-slr-fotoaparat-ilce-3000kb.html

Ovaj olympus, iako ima malo megapiksela deluje prihvatljivo...

Ili npr Samsung NX300 ? Ima ih za 300e, sa kit 18-55
 
Yap, nije ni sony. NX300 ima od madjara za 300e, imao sam kontakta sa njim i bio izuzetno zadovoljan...moze li bolje za te pare? :)
 
Sony jeste mirrorless (cim nema ogledalo on jeste mirrorless) ali samo tako SLR-ovski izgleda. Stvarno sto rece Driver - tri totalno razlicita aparata. Canon i Sony nisu "kompaktnih" dimenzija... po tome bi ti najvise odgovarao Olympus. Mada... menjanje objektiva i kompaktnost ne idu u istu recenicu (jedino ako pod "kompaktnoscu" ne podrazumevas male dimenzije).

Odredi sebi prioritete, pa po tome biraj :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
ja sam uvek za mirorless, zaebi ti ono sto mu se kvari mehanika, napravis 10 timelapse videa i spuco si mu pola radnog veka -.- teoretski mozes da ga pokvaris za mesec dana ako si heavy user.
 
krastavac, kad dodju klinci sa foruma o mobilnim seksualnim pomagalima i krenu da kuckaju o fotografiji i aparatima! Ne znas da'l da se smejes ili' da places ili oboje istovremeno, ko Indijana Dzons! :d
 
uz nx300 se dobija externi blic...ako je to bitno...kvalitet slike niko nije doveo u pitanje kod njega, cak kazu da je kit objektiv jedan od boljih koji se dobija uz aparat...samsung ima problem ako zelis dalje da ulazes u objektive jer ih nema bas puno a i tesko se nalaze...
 
Pošto sam još uvek u dilemi šta kupiti, izbor je sledeći
Sony alpha 3000 cena 288e
Samsung nx 2000 cena 199e
I malo skuplja varijanta
Nikon 3200 cena 345e

Cene su sve iz de , mediamarkt
Da, sutra idem sebe da počastim, sad sta kupiti... :)
Nije neki izbor.ali za mene amatera sasvim ok....
 
Sony i Samsung su bezogledalci, Nikon dslr, to te u buducnosti opredeljuje za nesto sasvim drugacije iako je A3000 dslr-like ipak je bez ogledala.
Sto se mene tice, ako ides na mirorless onda Sony aAlpha A5000/5100 vredi uzimati za pocetak, Samsunga bih izbegavao.
Ako se odlucis za DSLR, Nikon 3200 je odlicna masina.
 
Reci mi konkretno, što samsung da izbegavam?
Upravo pogledah i cene za Sony Alpha 5000/5100,mnogo više para nego što sam računao da dam, tako da to otpada, gornja granica je do 300e....
Sorry, ispravka, Sony Alpha ide od 299e polovan pa naviše
 
Poslednja izmena:
Samsung slaba podrska sto se tice objektiva i dodatne opreme, barem koliko mi je poznato, nema third party objektiva, mala baza korisnika itd.
Koliko je Sony NEX 5T ili NEX 3N?
 
Nex 5N je 4 godine star model, tesko mi je da poverujem da ima nov da se pazari!
Nex 5R je nesto mladji, iz 2012 godine, opet tesko da ima nov.
Nex 5T je model iz 2013 godine i vidjao sam nove varijante za kupovinu, tj koliko znam proizvodio se do polovine prosle godine.
Licno ne bih isao na 5N, 5R ako ima za prihvatljive novce onda da.
Nex 3N se navodno proizvodio do polovine prosle godine, a vidim nove kit pakete na netu.
Nex 3N je odlicna sprava, testova na netu ima dovoljno pa sam proceni.
 
Reci mi konkretno, što samsung da izbegavam?
Upravo pogledah i cene za Sony Alpha 5000/5100,mnogo više para nego što sam računao da dam, tako da to otpada, gornja granica je do 300e....
Sorry, ispravka, Sony Alpha ide od 299e polovan pa naviše

Ako si mislio da to platish 300e i zavrsis, bolje uzmi neki kompakt za dzep, jer nema smisla da kupujes aparat sa izmenljivim objektivima koje nikad neces menjati, a svaki samo pristojan objektiv ce te kostati po 300e+ :)

A sto se tice Samsunga, koje su sanse da neko ko prave fenove, vec masine, frizidere i tostere, mobilne i kompove, napravi dobar fotoaparat ? :d Oni su tu samo da zatrpavaju trziste hiljadama modela svega, ne da naprave dobar uredjaj bilo koje vrste.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno