Šta je novo?

problem sa monitorom :/

n1k0la009

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
26
Poena
54
Posle startovanja računara, monitor mi prikazuje sliku pola sekunde i slike više nema.
Ugasim ga na dugme i ponovo upalim, opet ista stvar pola sekunde i nema slike..
pa sam morao jedno 20 puta tako da ga palim i gasim da bi pravilno ugasio računar :)
Sad me interesuje, da li je to znak da je crka i da bi trebalo da ga mijenjam
ili ima načina i šanse da ga popravim ? (SAMSUNG SynicMaster 710N)
 
Poslednja izmena:
Najjednostavnije je da ga probaš na drugom računaru ili da na svom računaru probaš drugi monitor - onda ćeš znati da li je problem kod monitora ili kod računara.

Ako je u pitanju monitor, s obzirom da je (pra)stari model u pitanju, gotovo sigurno se ne isplati nositi ga u servis.
 
Evo...kod mene sličan problem. Monitor je HP 1908W LCD....danas je odjednom nestala slika iako je na on/off dugmetu i dalje svetlela zelena lampica, kao da radi. Ugasim ga, upalim...drži sliku 2-3 sekunde i opet okinava. Kada se ohladi posle nekih 20-tak minuta, upalim ga, radi 15-20 minuta i ajmo Jovo nanovo - ekran crn, ne daje znake života, a zelena lampica i dalje radi (bar da je narandžasta upaljena izgledalo bi da je u stand by modu ili ugašen).
Ima li neko još ovakvih iskustava osim Nikole i mene i u čemu bi mogao da bude problem? Da li se isplati popravljati ili uzimati neki drugi, polovan?

Izvinjavam se Nikoli što sam iskoristio njegovu kolumnu da objasnim svoj problem, ali to sam uradio zato što su navedeni problemi identični pa ako mogu da se reše bilo bi to na obostrano zadovoljstvo :)
 
Meni to lici da vam je crklo pozadinsko osvetljenje... lampu u ruke i kada nestane slike uperite u monitor, ako se naziru obrisi ikonica ili wallpaper na desktopu, onda je problem ovo sto sam napisao...
 
I? Isplati li se popravka?
 
Zavisi sta smatras pod isplativim...?!
Po meni ne, ali ako nemas pare za nov ili polovan monitor, a treba ti monitor...onda nemas drugi izbor...Ali prvo proveri da li je do to taj kvar...
 
Eto...ja stavio oglas na KP onako tek da vidim šta će da bude. Posle tri minute ja sam problem rešio....prodao sam monitor. Sada će neko drugi da gleda baterijskom lampom u ekran :) :)

Ostaje samo Nikola da reši njegov problem kao ja ili eventualnom popravkom...pa da svi budemo sretni i zadovoljni :)
 
Nazad
Vrh Dno