Šta je novo?

DS4 vs XBO kontroler za PC

smilja

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2010
Poruke
239
Poena
169
Da li neko koristi neki od ova dva kontrolera za PC? Kakva su iskustva?
 
XBO jos uvek ne moze bezicno,a DS4 valjda moze preko mj-a...
Jedino je to razlika,ostalo kako kome lezi,od coveka do coveka :D
 
Koliko vidim ps4 konekcija bi trebalo da je rijesena uz open source tool. Pa preferiram DS4 ali nisam siguran jel to povezivanje sljaka.
 
Dual Shock 4 radi preko bluetootha bezicno ali moras da ubodes kompatibilan primerak jer je probirljiv po pitanju sa kojim radi... Inace ja ga sljakam preko kabela, radi najnormalnije kao X360 emuliran dzojped
 
Odlicno, to sam htio da cujem! Zahvaljujem
 
Xbox One. Ne znam zasto bi uzimao DS4 kad One ima i imace svu podrsku i sve igre su da kazem dizajnirane bas za njega. Samo ubodes i cao.
Plus je realno bolji i kvalitetniji kontroler.
 
Pa, to je vec stvar ukusa. LB/BR tasteri su ocajni, dok krstic i dalje nije na nivou DS.
Ostalo je odlicno.
 
Kako kome odgovara, ko prica "ovaj je bolji, ovaj je njesra" je smesan... Ja sam navikao na sony like dzoje, ali mi lepo lezi i xboxov, jer je veci... Znaci, kako kome odgovara, a oba su kvalitetna tako da se ne gresi ni u jednom slucaju.
Jedina razlika je da xb mora zicno jos uvek, a ds moze bezicno... Xb radi samo ukljucis, a ds mora uz mot.joy program... Eto
 
Slazem se da je prica o jednom ili drugom stvar licnog izbora. Za DS4 ima ovaj DS4windows driver i ljudi ga hvale.
 
ds4windows radi savrseno - uspeo sam da kupim kompatibilan bluetooth adapter i nema nikakvih problema. Da XBO gamepad moze bezicno, probao bih i njega.
 
Ne znam za One gamepad, nisam ga koristio, ali meni Dualshock 4 vise odgovara od XB360 i Logitech f710. Trigeri su negde izmedju - na f710 je potrebno previse jako da se pritiskaju (moj najveci problem sa tim gamepadom), na 360 su preslabi. I d-pad je mnogo bolji nego na 360, za f710 je tu negde, nisam primetio neku razliku.
 
Ma najbolja je DS kopija od iljadu dinara u prosecnom comp shopu nemastovitog naziva (mega comp shop) :d
 
Nisam ni ocekivao da se na forumu na kom 2 ljudi ima Xbox One bilo ko slozi...

I jedan i drugi imaju i prednosti i mane. Realno, koji god da uzme bice zadovoljan.
WiiU Pro controller je takodje odlican (batttery life je 80 sati), ali je malo zeznutije povezati ga na komp.
 
Ja sam samo naveo svoje misljenje nakon sto sam koristio oba. Doduse ne vise od po 2 sata ali sasvim dovoljno da steknem prvi utisak.
Plus za PC cu svaki put da preporucim Xbox kontroler. I 360 da uzme nece da napravi gresku. Slazem se da je DS4 takodje dobar ali meni licno vise odgovara One. Bolje mi lezi u ruci i deluje mi kvalitetnije.
 
Pozdrav!

Pazario sam 2X XBO, pakovanje sa baterijom i kablom. Odlican kontroler, koristim ga naravno zicno i bez baterije.
 
Mozda. Nedostupnost same konzole, losa podrska, nedostatak Srbije i okolnih zemanja na njihovoj mapi, cena... Kontroler sigurno nije.


... nedostatak kvalitetnih igara (ekskluziva). ;)
 
Ako pricamo (samo) o ekskluzivama, redosled za sada izgleda ovako WiiU > X1 > PS4 :).
 
Ni jedan. Xbox 360 dzojped + wireless risiver.

Ako uzimate samo za PC, ni slučajno DS4. Očajan je kvalitet što mogu da potvrdim kao vlasnik PS4 konzole. Posle 6 meseci morao sam da kupim nov, a relativno sam pažljiv korisnik.
 
XB360 wired kontroler:) Imam dva na kompu i za svaku je preporuku.
 
Ne bih da nastavljam ali primetio sam ovo sto Boris prica. Postovi tipa: "Moze li PC ovo?", "Only on PS4, "A ima li ovo za PC?".
Sve sto PS4 moze PC moze duplo bolje. PC kao gaming masina nikad nece da umre i ako to neki prizeljkuju zasto ne znam.
Na kraju PS4 nije nista drugo nego PC u jeftinom glossy kucistu.

Pa eto jedna poruka za driver-a, otvori MGSV temu u PC podforumu, moze li PS4 tako??
 
Poslednja izmena:
Ja sad pogledah temu koju si rekao i sve sto vidim je " Na cemu ce raditi? Da li je optimizovana ? Koliko para mi treba da bude utra-mega-giga-max rezolucija...."
Iako Driver nekad preteruje sto se tice PC-ja, verujem da je to izazvano gomilom komentara PC gejmera koji vole da otvaraju oci nama, glupim konzolasima......
Da nema njih da postuju kako je Farmville fenomenalan, kako je Truck simulation igra koja je vrh, kako za igranje igara na PC-ju treba mozak, dok *****ne igre na konzolama mogu da igraju samo ljudi kojima je IQ otprilike isti, cenim da ne bi bilo ni takvih postova o PC gamingu......
Dakle, kada ljudi nauce da postuju tudji izbor i misljenje, bice drugacije i na forumu....
Ovako, uvek ces imati to sto sad gledas....
Ja sam odustao sa pokusajima da objasnim ( ne da ubedim da je to bolje ) zasto koristim konzole....
A i mnogo njih je generalno napustilo ovaj pdf upravo zbog tog razloga....

PS.
Osim MGSV, pogledao sam i GTAV i BF4 temu, cisto da vidim sta se tamo prica....
I presrecan sam sto imam konzolu :)
 
Sta da ti kazem uzivaj u tvojoj sreci. Nikome ne branim niti imam bilo sta protiv konzola.
Na forumu nikad nece biti drugacije zato sto mnogi prosto ne postuju tudji izbor i misljenje pa tako ni on.

A sto se MGSV teme tice, ti vidis samo ono sto zelis da vidis. Naravno da ce da se prica o tome kako to nesto radi kad imas mali milion grafickih kartica i kad nesto podrzava 2k/4k, napredne efekte koje PS4/One mogu da sanjaju, 120fps, high res texture... i ostalo.
 
Poslednja izmena:
PS.
Osim MGSV, pogledao sam i GTAV i BF4 temu, cisto da vidim sta se tamo prica....
I presrecan sam sto imam konzolu :)

Pa šta očekuješ na temama takvih igara, pogotovo kada se doda to da je jedna izašla večeras, a da druga izlazi za mesec dana? :)

Kako izgleda tema kada igra ponude kvalitet na svim poljima možeš pogledati ovde (slobodno je prelistaj celu):

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?304420-Kickstarter-Divinity-Original-Sin/page39

...ili ovde:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?277983-Wasteland-2/page35
 
Poslednja izmena:
Sve sto PS4 moze PC moze duplo bolje.

Možda, kada gledaš tehnički aspekat priče. Poenta je - koliko je on uopšte bitan i relevantan za koga? Mnogi koji imaju konzolu gledaju sa 3-5 metara u ekran, to je potpuno druga percepcija detaljnosti. Drugo, podjednako bitno, nije svaka igra takva da je potreban pixel precision pa da ima nekog posebnog smisla da je igraš na PC računaru. Još ako zabrljaju kontrole, obereš bostan.

Moje mišljenje je da je idealno imati i jedno i drugo, što zbog ekskluziva, što zbog načina na koji se pojedine igre igraju. Tu je manje bitna grafika, više kako igra "leži" kontrolnom sistemu. Ako nije bitan pixel precision, naravno da ću radije da se izvalim na kauč ili sednem u fotelju i igram npr. Alien Isolation, gde je sasvim nebitno da li se igra mišem ili gejmpedom, ali je zato daleko atraktivniji osećaj na veliko televizoru, makar i sa gorom grafikom. Sa druge strane, neku strategiju ili dobar fps ću radije da igram na PC-ju. Najzad, ima gomila avantura kojima prosto bolje leži gejmped - opet, konzola. Sve zavisi od igre do igre.

A pozivanje na ne znam kakav hardver, koji ni na ovom forumu niko živ nema sem možda 1-2 izuzetka, šta znam...bezveze mi je. Zvuči kao neko teoretisanje "e jel znate vi šta može na 4k". Pri čemu mi ovaj Metal Gear Solid V, ma koliko da je dobar, uopšte ne deluje kao nešto što će izgledati naročito bolje u 4K naspram Full HD-a, makar na osnovu svega što sam do sada video. Ali je zato dovoljno da se napravi neki belaj u kontrolama i da se prokunem što sam uzeo PC verziju umesto konzolne. Recimo, Metal Gear Rising sam kupio za PC nakon što sam ga dobio za konzolu u sklopu PS Plusa, i bez obzira što je grafika bolja, ipak sam ga odigrao ne konzoli. Nekako mi je prirodniji tamo, iako imam džojped za PC. Seva 100 stvari na sve strane dok Raiden secka katanom okolo, baš me boli za naprednije teksture.
 
Jel mogu da se prikace na PS4/XBO: mis, tastatura, dzojstik, volan?
 
Tacno tako....
U PC temi se sve svodi na to ko ima veci..... GPU....
A u igri ne moze nikako da se uziva ako nema bar 360 fps-a i ostalo....
To onda nije ni igra.....

Procitaj ovo, mozda ces shvatiti da nije sve u frejmovima i nabudzenoj grafici ;)

http://www.lazygamer.net/general-news/father-conducts-experiment-makes-son-play-old-school-games/

Nikad nisam ni rekao da je meni licno sve u fps-u i nabudzenoj grafici. Ne samo sto citas ono sto ti odgovara nego citas kako ti odgovara.

I rest my case.
 
@G@W

Jel možeš da igraš Divinity ili Wasteland sa 5 metara udaljenosti? :d
 
Nazad
Vrh Dno