Šta je novo?

DS4 vs XBO kontroler za PC

Sto skrecemo sa teme na frejmove, podesavanja, ekskluzive kada su tema kontroleri? Lepo covek pita jel mogu konzolni kontroleri da rade na PC? Mogu. Jel moze obratno? Ne moze. Ako neka tema nije za poredjenje PC vs konzole onda to nije ova. Da pricamo o isplativosti, ekskluzivama, komforu razumem preganjanja ciji je veci. Ali u ovom slucaju se to zna, vec odavno.
 
To je sve stvar navike, ja i Fifu vise volim da igram na monitoru, iako mi je pc prikacen na tv. Ja kad igram sedim na ivici stolice, ne mogu da se "zavalim" negde :)
 
Koliko uje*ete svaku temu da nije realno.

Gamepad, meni licno najbolje lezi XB-ov iz razloga sto ga koristim svakodnevno, koristim PS-ov takodje, ali manje. Prednosti koje su mi prevagnule je to da imam jako velike ruke i bolje mi lezi XB-ov, a i daleko je cvrsci, letio je kroz prozor sa drugog sprata i nakon malo trake i ljepila radi kao nov.

Sada bih ti preporucio XB360 gamepad jer cijena fantasticna, a i podrska mu je vrhunska sto se tice igranja na Winu.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam zicni xbox360 dzojstik jer je povoljan a duzina kabla je preko 2.7m, sto se tice samog dzojstika za ps to nisam uzimao jer sam ranije imao ps3 i ne odgovara mi njegov dzojstik nekako je suvise lak za moje sape a za ps4 dzojstik nisam imao jos prilike da ga uzmem u ruke kao ni xboxone.

A komentar na ovo sto pojedini divljaju pa bacaju dzojstike, lome miseve i ostale hirove koje izvode dok igraju, samo cu da kazem uzmi pa glavom udri o'zid a ne da bacas dzojstik. Jer bas zbog takvih sam i prestao da zalazim u igraonice jer bahata marva misli da je ceo svet njihov pa uzme pa i tamo baci dzojstik a dok sam radio u pc igraonici su pojedini dobili preko p*cke bas zbog toga sto su udarali pesnicom preko tastature i mis udarali o sto. Ovo sto sam napisao za lomljenje miseva i dzojstika i ostalih delova cu reci svima isto bio mi prijatelj ili neko koga prvi put vidim, bez ljutnje!
 
Dobar izbor, posebno ako koristis Big Picture mode.
Currently, Big Picture supports the Xbox 360 Wireless Controller for Windows, the Xbox 360 Wired Controller, and the Logitech Wireless Gamepad F710.

Zna li neko da li ce uskoro podrska za X1/PS4 ?
 
Da li je bolje kupiti zicni ili bezicni xbox kontroler ako bi se iskljucivo koristio na pc-u. ?
Nikako da prelomim. Kapiram da je bezicni bolji ako hocu da povezem tv sa kompom i igram igrice iz kreveta,ali..
 
Moj XB360 je bas brzo trosio bateriju, ne znam jesu li svi takvi. Ne secam se tacno brojki, ali je bila drasticna razlika u odnosu na f710
 
Da li je bolje kupiti zicni ili bezicni xbox kontroler ako bi se iskljucivo koristio na pc-u. ?
Nikako da prelomim. Kapiram da je bezicni bolji ako hocu da povezem tv sa kompom i igram igrice iz kreveta,ali..

Da sam na tvome mestu odlucio bih se na zicni jer nemas posle razmisljanja oko punjenja baterija a sto se tice tezine dzojstika onog bezicnog i ovog zicnog je tu negde tako da se ne oseti ta razlika a sto se tice duzine kabla ako ti 2.7m nije dovoljno imas onaj usb kabel produzetak pa ustekas u komp pa dzojstik u taj nastavak.

Jos nesto, mislim da xbox dzojstik ne radi na obicnim resiverima nego mora bas njegov da bi mogo bezicno da ih povezes a ako to nemas onda ce te to izadje jos nekih 15-20 evra sve zavisi koliko ko zaceni. Neka me neko ispravi ako nisam u pravu za ovo povezivanje dzojstika i kompa.
 
Poslednja izmena:
@kroko, ne razumijem kakve veze imaju osobe koje bacaju svoj gamepad sa onima koji bacaju po igraonicama?

Mislim mozes se i ti baciti kroz prozor kad se iznerviras ako ti je zao pada, ipak je grehota baciti pad.

Nego, kupi Wired XB360 i caos.
 
@kroko, ne razumijem kakve veze imaju osobe koje bacaju svoj gamepad sa onima koji bacaju po igraonicama?

Mislim mozes se i ti baciti kroz prozor kad se iznerviras ako ti je zao pada, ipak je grehota baciti pad.

Nego, kupi Wired XB360 i caos.

Kako nemaju? Jer upravo takvi kada dodju u igraonicu i kada se iznerviraju upravo takvi bacaju dzojstik na patos ili o zid jer su tako kuci naucili kada im nejde nesto od ruke ili gube ili ko zna zbog cega mu je doslo da ga zavrljaci o patos. Upravo takvim osobama kada tako nesto urade bi zavrno takvu samarcinu da bi se setili kakvog je ukusa bilo majcino mleko koje je sisao kao beba. Jer upravo zbog takvog bahatog ponasanja i ne razmisljanja da posle njega neko treba drugi da sedne da igra a jos vise ne razmislja kako je ta osoba koja je sve to obezbedila dosla do svega toga, jel digla kredit ili je prodao dva duluma zemlje od dedovina pa je ulozio u posao ili jednostvano ima pa ajde da se vrti nesto.

Ne mislim nikome nista lose ali jednostavno mi je muka od takvih osoba jer ne razmisljaju da nisu samo oni na ovom svetu nego da ima i drugih ljudi koji treba posle njih da sednu i da se igraju.

I ajde mi samo obajsni sta imas od toga kada bacis dzojstik i polupas ga? Jel se bolje osecas, jel ti lakse, hoce posle toga da ti sve ide od ruke, hoce dzojstik bolje raditi posle tog izliva besa i histericnog bacanja o patos ili kao ti kroz prozor.

Jednostavno cu ti odgovorim ovako, sto bih ga bacio ako me igra iznervira, ako mi nejde jednostavno cu prekinuti to sto igram i nastvaiti kasnije kada budem smireniji.

Ako meni kazes sto ne uzmem zicni dzojstik pa uzeo sam ga.
 
Poslednja izmena:
Kako nemaju? Jer upravo takvi kada dodju u igraonicu i kada se iznerviraju upravo takvi bacaju dzojstik na patos ili o zid jer su tako kuci naucili kada im nejde nesto od ruke ili gube ili ko zna zbog cega mu je doslo da ga zavrljaci o patos. Upravo takvim osobama kada tako nesto urade bi zavrno takvu samarcinu da bi se setili kakvog je ukusa bilo majcino mleko koje je sisao kao beba. Jer upravo zbog takvog bahatog ponasanja i ne razmisljanja da posle njega neko treba drugi da sedne da igra a jos vise ne razmislja kako je ta osoba koja je sve to obezbedila dosla do svega toga, jel digla kredit ili je prodao dva duluma zemlje od dedovina pa je ulozio u posao ili jednostvano ima pa ajde da se vrti nesto.

Ne mislim nikome nista lose ali jednostavno mi je muka od takvih osoba jer ne razmisljaju da nisu samo oni na ovom svetu nego da ima i drugih ljudi koji treba posle njih da sednu i da se igraju.

I ajde mi samo obajsni sta imas od toga kada bacis dzojstik i polupas ga? Jel se bolje osecas, jel ti lakse, hoce posle toga da ti sve ide od ruke, hoce dzojstik bolje raditi posle tog izliva besa i histericnog bacanja o patos ili kao ti kroz prozor.

Jednostavno cu ti odgovorim ovako, sto bih ga bacio ako me igra iznervira, ako mi nejde jednostavno cu prekinuti to sto igram i nastvaiti kasnije kada budem smireniji.

Ako meni kazes sto ne uzmem zicni dzojstik pa uzeo sam ga.
Nemaju logicno. Nije isto rukovati necim sto je u tvom posjedu i necim tudjim. Jednostavno, sa svim je tako, sa svim stvarima. Npr. moj gamepad je po mojoj sobi letio 300 puta, galamio sam k'o ******, ali sve to KUCI i sa svojim vlasnistvom, druga stvar je otici u igraonicu i izigravati neandertalca. Mada i to bacanje se odvijalo uglavnom samo dok se kuva jedna igra odnosno FIFA, pa tako da ko god je igrao, vjerovatno ce znati o cemu pricam, nervirao se ili ne dok igra.


Uglavnom gubim sustinu raspravljajuci se oko gluposti. Sustina je da ako bude ikad trebao izdrzljiv gamepad da ce ga sigurno imati ako kupi xboxov. Najbolje jos ako je to 360 wired.
 
Poslednja izmena:
Nemaju logicno. Nije isto rukovati necim sto je u tvom posjedu i necim tudjim. Jednostavno, sa svim je tako, sa svim stvarima. Npr. moj gamepad je po mojoj sobi letio 300 puta, galamio sam k'o ******, ali sve to KUCI i sa svojim vlasnistvom, druga stvar je otici u igraonicu i izigravati neandertalca. Mada i to bacanje se odvijalo uglavnom samo dok se kuva jedna igra odnosno FIFA, pa tako da ko god je igrao, vjerovatno ce znati o cemu pricam, nervirao se ili ne dok igra.


Uglavnom gubim sustinu raspravljajuci se oko gluposti. Sustina je da ako bude ikad trebao izdrzljiv gamepad da ce ga sigurno imati ako kupi xboxov. Najbolje jos ako je to 360 wired.

Vidis upravo o tome govorim, igras nesto kod kuce i zviz dzojstik o patos, sutradan odes sa prijateljima u igraonicu i zaboravis da nisi kuci da nije tvoje i bam opet otreses dzojstik o zemlju jer ne razmisaljuci nego te ponela situacija i malo po malo to predje u naviku. Nije bitno koliko je dzojstik otporan i kavalitetan poenta je da se prema njemu odnosis kao prema zeni ili devojci ali ocigledno da zensko nisi imao jer da si imao znao bi kako se sa njome ponasa pa bi se isto tako odnosio i prmema dzojstiku! Kada budes ovo razumeo onda mozemo diskusiju da nastavimo.
 
Vidis upravo o tome govorim, igras nesto kod kuce i zviz dzojstik o patos, sutradan odes sa prijateljima u igraonicu i zaboravis da nisi kuci da nije tvoje i bam opet otreses dzojstik o zemlju jer ne razmisaljuci nego te ponela situacija i malo po malo to predje u naviku. Nije bitno koliko je dzojstik otporan i kavalitetan poenta je da se prema njemu odnosis kao prema zeni ili devojci ali ocigledno da zensko nisi imao jer da si imao znao bi kako se sa njome ponasa pa bi se isto tako odnosio i prmema dzojstiku! Kada budes ovo razumeo onda mozemo diskusiju da nastavimo.
Cuj zaboravim? Cudim se kako mi se to nije desilo do sad, a iznervirao sam se milion puta u igraonici. Svjestan sam gdje se nalazim i kako se ponasam.

Slicno ti je poredjenje sa tim da kad si kuci i zena te iznervira, logicno je da ces se poceti prepirati ili da ces nesto prebaciti (verbalno, ne gamepadom da je gadjas). Naravno to isto ti se moze desiti i negdje gdje ima vise ljudi i naravno da ces ostati smiren i neces raditi isto to sto si kuci radio. Zna se kako se ponasa u javnosti, plus na to treba dodati da ces se logicno drugacije ponasati ako nesto nije tvoje.

Necu vise da pisem jer sta god napisem ri ces prepisati istu recenicu samo sa izmijenjenim konekstom i kojoj se vodis time da smo mi savrseni i potpuno nemoguci za iznervirati, te da je najlakse smiriti se u trenutku kada bi bacio cijeli komp, a ne samo pad kroz prozor.
 
Poslednja izmena:
Uglavnom gubim sustinu raspravljajuci se oko gluposti. Sustina je da ako bude ikad trebao izdrzljiv gamepad da ce ga sigurno imati ako kupi xboxov. Najbolje jos ako je to 360 wired.

Logitech-ov f710 je izdrzljiviji. Xbox-ov sam uspeo da pokvarim, f710 nisam. Standardno bacanje na pod, nista preko toga :)
 
Koristim DS3 na PCu, povezao sam ga ovako https://www.youtube.com/watch?v=bRFIqysSeD4 da ga PC prepoznaje kao Xbox gejmped.
Imam problem koji me jako nervira, koristim ga preko USB kabla i kad god ga otkopčam iz PC upali mi se PS3, ima li neka fora da mi se to izbegne?

Izvinjavam se što upadam u temu kao padobranac, ako neko ima neko bolje rešenje za povezivanje neka pomogne ;)
 
Poslednja izmena:
uzeo sam xbox wireless contorller i adapter za PC posto kablove ocima ne mogu da vidim. U njemu su dve baterijice i nasao sam programcic sa kojim mozes da ga stavis na OFF odnosno ugasis bez da vadis bateriju. E sada video sam na ebay i aliexpresu neke baterije od 4000mah i slicno kako se to pokazalo vredi li uzimati, pune na Usb odlicno izgledaju. Prikljucuje se na onaj konektor gore a cemu sluzi onaj dole???
 
Nazad
Vrh Dno