Šta je novo?

Cooler Master Storm Scout 2 Advanced, SGC-2100-KWN3

r4 je tacno 399 dinara preko,a arc midi ispod,ali r4 je sampion u klasi do 100e.ali,bez uvrede,deluje mi da si ti vec odabrao i da ti treba samo neko da ti kaze da si dobro odabrao.iskreno,po meni scout je prosto preskup,manje vise sve u toj klasi je bolje od njega,a r4 je mnogo,mnogo bolji.
 
r4 je tacno 399 dinara preko,a arc midi ispod,ali r4 je sampion u klasi do 100e.ali,bez uvrede,deluje mi da si ti vec odabrao i da ti treba samo neko da ti kaze da si dobro odabrao.iskreno,po meni scout je prosto preskup,manje vise sve u toj klasi je bolje od njega,a r4 je mnogo,mnogo bolji.

Naravno da sam odabro, ali ne zato da bi mi neko rekao "bravo, super si odabrao", vec da mi kaze da li ima neko bolje za slicne novce(Ovo je u E...u 9.090 din.)? da bi ga mogli porediti sa nekim za koji vi kazete da je bolji? Ali treba reci konkretno, sta je to bolje.

Ti i Gibo kazete da je bolji taj Buldozer r4, ajde mi onda lepo navedite sta je to konkretno bolje? Bolje izgleda(to mi ne igra ulogu uopste), ima bolji protok vazduha(to je na prvom mestu)? Bolji cable management(dobro dodje, ali nije presudno)?
 
Bitan je i zzgled, ako se već daje neka "veća" suma novca treba valjda i da liči na nešto. ;)
Specifikacije su im gotovo identične, osim što fractal ima fan kontroler (za 3 ventilatora), ima bolji cable management, kvalitetnije je i tiše.
A pošto je protok vazduha najbitniji, onda bi ja uzeo arc midi r2.
 
Odlicno je to arc midi r2, ali ima nema mesta za ventilator/e sa strane, sto je bitno za hladjenje cipseta i ostatak maticne ploce.

Jos da dodam da scout ima filtere za prasinnu na donjim otvorima za ventilatore, sto je veoma vazno.
 
Poslednja izmena:
To sa strane ništa ne znači, eventualno malo spusti temp grafe ako imaš CF/SLI.
Inače samo prašina u kućištu.
 
Veruj mi da itekako znaci, imam Thermaltake Xaser III koji ima dva sa strane i na njima filtere za prasinu, kao i na dva od napred. Nisam imao prasine u kucistu nikad.
 
Ventilatori sa strane duvaju u grafiku i kao hlade nju, tako da je nemoguće da hlade čipset, ali ajde...
Jedino ako na tvom kućištu ti sa prednje i zadnje strane ne rade posao kako treba...
 
Rade oni svi posao bez problema, nego menjam ga iz razloga što je preteško(21,5Kg), a i dugme za restart se polomilo i ne može da se normalno restartuje računar. Inače ne verujem da postoji bolje provetreno kućište, ima 7 ventilatora fabrički ugrađena, koja i posle 6 godina rade izvanredno.
 
po meni,sem ukupnog kvaliteta izrade koji je ja scoutu kao na raidmax-ima koji su i duplo jeftiniji i koji nisu ni u 3 klase od fractala najveca mana su fiksirani hdd kejdzevi,a posto ti je protok bitan,samim tim to postaje izuzetno bitno,plus neuporediv kejbl menadzment opet postaje bitan.prosto,scout sem atraktivnog imena i brendinga nista ne nudi,sve je bolje za tih 9k dinara,a ako dodamo da je r4 svega 399 dinara preko tvojih zacrtanih 10k dinara stvari su jasne.

sa druge strane,ako zelis da ti neko opravda tvoj odabir,evo ja cu prvi,ako te to kuciste cini srecnim toliko,pa to je bagatelno,sta je 9k dinara za srecu...:d
 
Hvala na čestitkama i pozdravima, ali si zakasnio. ;) Juče sam on line u E...u naručio kućište. Dugo sam se lomio između tvog predloga i mog izbora, ali je presudio ego. :) Nema ljutiš. ,)
 
Nisam bas toliko zakeralo da trazim(niti mi treba) jos mobilni HDD kavez. A to koliko sam novaca dao za njega, ne mogu da kazem iz obzira prema prodavcu, ali veruj mi nije toliko koliko pise na oglasu. :) Bitno je da smo sin(on ce ga najvise i koristiti, jer je to njegov komp) i ja vise nego zadovoljni(narocito led ventovima, koji svetle kao bozicna jelka. ;) Sve u svemu i posle(6 godina) Thermaltake-a...Thermaltake...:p

De gustibus non est disputandum
 
Nazad
Vrh Dno