Šta je novo?

Kako serovati fajlove na wirelessu?

OfficerDoofy

Cenjen
Učlanjen(a)
02.02.2011
Poruke
21
Poena
154
Ovakva je situacija... Na desktop racunaru je prikljucen modem Huawei HG520s preko lan porta i na njemu je WinXP... Na laptopu mi je Windows 7 i on je prikljucen preko wirelessa na doticni modemi i net mi fercera odlicno... Sad mene zanima kako da serujem folder Download (koji je na desktop racunaru) i da mu pristupam sa laptopa (znaci da mogu da prebacujem i brisem fajlove u njemu)? Da napomenem da sam oba kompa stavio u isti workgroup... Hvala unapred...
 
Pa ako si vec napravio Homegroup, onda kliknes na folder i ides gore "share with homegroup read/write".
Edit: Razumeo sam bio da je folder koji serujes na Win7, ne secam se tacno kako ide na XP.
 
Ne, folder (Downloads) kojem zelim da pristupim se nalazi na desktop racunaru koji ima WinXP...
 
Sad znam, zato sam i ostavio edit, nadam se da ce ti odgovoriti neko. Takodje, predlazem ti da ubacis Win7 na taj Desktop ako si u mogucnosti, radi on lepo i na starijim konfiguracijama.
 
Problem je u sharingu. simple filesharing ne radi najbolje XP->W7, treba ga iskljuciti i dodati da svi korisnici imaju prava citanja / pisanja (permissions)
 
Poslednja izmena:
Problem je u sharingu. simple filesharing ne radi najbolje XP->W7, treba ga iskljuciti i dodati da svi korisnici imaju prava citanja / pisanja (permissions)

Pazi, meni ne treba nista posebno, samo da mogu da prevucem te fajlove kod sebe na laptop da se ne bi cimao nonstop da prikacinjem rack ili fles, ovako mi je mnogo lakse... Ako bi mogao da im pristupim preko total commander bilo bi ok...
 
Jasno je meni sta hoces, ali je tebi nejasno sta sam napisao :)

Na XP-u otvoris WindowsExplorer -> tools -> Folder options... pa view tab pa skroz dole i iskljucis "use simple file sharing"

http://helpdeskgeek.com/how-to/what-is-simple-file-sharing-and-how-to-turn-it-off/

posle odes na folder koji hoces da podelis i desni klik pa "sharing and security" pa ukljucis deljenje i podesis prava za Everyone da mogu da pisu i citaju (ili dodas svog korisnika).
 
Jasno je meni sta hoces, ali je tebi nejasno sta sam napisao :)

Na XP-u otvoris WindowsExplorer -> tools -> Folder options... pa view tab pa skroz dole i iskljucis "use simple file sharing"

http://helpdeskgeek.com/how-to/what-is-simple-file-sharing-and-how-to-turn-it-off/

posle odes na folder koji hoces da podelis i desni klik pa "sharing and security" pa ukljucis deljenje i podesis prava za Everyone da mogu da pisu i citaju (ili dodas svog korisnika).

Hvala na brzom i preciznom odgovoru... Samo jos jedno pitanje... Podesio sam da oba kompa imaju isto ime Workgroupa, jel treba jos nesto da podesim posto kad odradim ovo sto si mi napisao i dalje ne vidim taj folder na laptopu?
 
Kucaj u XP-u \\ime_racunara ili \\ip_racunara pa ako se tu vidi, probaj to isto na W7. Workgrupe bi trebalo da su iste.

Sledeci problem moze biti sto na W7 trazi user/pass iako nisi postavio, ali probaj ovo iznad.
 
Kada si se prvi put zakacio sa w7 na kucnu mrežu, da li si izabrao da je to home network?
 
Kucaj u XP-u \\ime_racunara ili \\ip_racunara pa ako se tu vidi, probaj to isto na W7. Workgrupe bi trebalo da su iste.

Sledeci problem moze biti sto na W7 trazi user/pass iako nisi postavio, ali probaj ovo iznad.

Sad mi Win 7 trazi password koji nisam postavio...

Kada si se prvi put zakacio sa w7 na kucnu mrežu, da li si izabrao da je to home network?

Da...
 
Aj sacju ti resim, nalozio sam se ko dabar na one NAS-ove u drugoj temi pa ne stizem :)

Treba da podesis security (desni klik na sherovan folder pa "sharing and security).

Tu treba da dodas da Everyone ima pravo upisa.... sg cju to da ilustrujem, samo da nadjem neki XP


1. desni klik na folder pa sharing and security, share this folder

sharing.PNG

2. permissions dugme, dodati "everyone" i dodeliti da imaju full control, Apply

permissions.PNG

3. Security TAB! Klik na Advanced, pa Add

security.PNG
security_adv.PNG
 
Poslednja izmena:
4. Dodati korisnika Everyone (kucati u belom polju prozora), zatim klik na Check names

useradd.PNG

5. Dodeliti Full Control za dodatog korisnika

permissions_folder.PNG


nadam se da je ovo dovoljno jasno... :)
 
Ma stavi seljacki sifru na usera na xp-u dok to odradis pa je posle skini, uvek sam se drndao i premoscavao to i na kraju se sracunao da mi je jedno 5x brze da samo ubacim sifru, tipa 123 izaberem folder, share, full control, everyone i cao.
 
A jesi iskljucio u W7 networkingu password protected sharing?

w7protsharing.png

Dva puta sam probao da napravim deljeni folder na XPu i radi, ne znam sta moze biti problem kod tebe.
 
Da li ti je ukljucen i guest account? Standardno je iskljucen.
 
Pored svog accounta imas i guest account koji mozes da ukljucis iz user accounts-a u control panelu.
 
Odradio sam i to (ukljucio guest account) i opet nista... Jbt koja j....a da se namesti mreza...
 
Si stavio sifru na njega i probao da pristupis kompu preko user guest, pass sifra koju si stavio? Nevidim razlog da tako nebi mogao da mu pristupis. U svakom slucaju kao sto rekoh najprostije stavis sifru za glavnog usera na kompu i namestis na tom kompu autologin win i cao. Ako ne znas kako da namestis autologin imas na microsoftovom sajtu sve lepo objasnjeno i to na 2-3 nacina ako me secanje dobro sluzi. Kucaj u googlu win xp aoutologin trebalo bi prvi link da bude to sto tebi treba. ;)
 
Cudno kad odradim sve to i pokusam da vidim folder koji se nalazi na XPu trazi mi da ukucam sifru ali za Win 7 a ne za xp... Podesio sam novi nalog sa sifrom i usernameom ali kad ukucam te sifru i username opet mi izbacuje da je sifra pogresna... Mislim da je problem do Win7 na laptopu...
 
Nazad
Vrh Dno