Šta je novo?

Дешава ли се ово на Linux системима?

tesa

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2004
Poruke
206
Poena
320
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Користим Windows још од краја прошлог века ;) и као неко ко никада није користио Linux, увек сам се питао да ли се и у њему може десити да се главна кориничка нит (која обрађује догађаје тастатуре и миша) потпуно блокира на пар секудни када се покрене нека операција која почне интензивно користити хард диск и процесор (најчешће због манипулација са виртуелном меморијом током учитавања библиотека неопходних за рад покренуте операције)?
 
Ne blokira se ni na windowsu... vec se skladisti u buffer koji se isprazni kada se UI ozvezi.
Ono sto meni smeta kod windowsa je da time-critical thread bude blokiran 250ms (1/4 sec) kada korisnik minimizuje ili maximizuje prozor.
 
Не бих се кладио да се ишта складишти. Цео кориснички интерфејс је потпуно блокиран и кликови изнад мртвих дугмића немају никаквог ефекта ни тада ни касније.
 
Ako se aplikacija oporavi, odradice poruke a ako pukne onda nece.
 
Нисам био у праву. Поруке се заиста одрађују када апликација настави да ради.
Покушаћу да поновим случај најгорег заглављивања па ћу на њему проверити да ли је клик запамћен и одрађен касније.
 
Користим Windows још од краја прошлог века ;) и као неко ко никада није користио Linux, увек сам се питао да ли се и у њему може десити да се главна кориничка нит (која обрађује догађаје тастатуре и миша) потпуно блокира на пар секудни када се покрене нека операција која почне интензивно користити хард диск и процесор (најчешће због манипулација са виртуелном меморијом током учитавања библиотека неопходних за рад покренуте операције)?
Sve operacije koje su zahtevnije ili dugotrajnije ne pokreću se iz UI niti. Nikad. Ni na windowsu ni na Linuxu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno