Šta je novo?

Fiio konvertor

zedkv

Poštovan
Učlanjen(a)
06.02.2013
Poruke
16
Poena
54
Da li je neko probao fiio konvertor ,digital to analog ,opticki iz televizora do konvertora i dva cinca u 5.1 sistem.Da li daje bolji zvuk nego kad se 5.1 sistem prikaci na ulaz za slusalice na tv.U velikoj sam nedoumici da li da kupim ovaj konvertor ili neki soundbar sistem,Posedujem genius 5.1 sa kojim sam bio zadovoljan ali ovi novi televizori su osakaceni sa audio izlazima.Sve se svodi na arc i na opticki izlaz.Razmisljao sam o kupovini av resirvera sa 5.1 ali to je otpalo u startu zbog velikih investicija.Znaci ili ovaj konvertor ili soundbar svaki savet dobrodosao.
 
Taj Fiio DAC je jedan ob boljih za male pare, kod nas raspoloživ. Mnogo je bolji od Aliexpress no-name kineza. I jeste bolje i praktičnije od izlaza za slušalice. Možeš ga strujom napajati i iz USB-a na TV-u.

Imaj samo u vidu da ćeš preko njega dobiti samo stereo signal. Ako želiš 5.1 zvuk, priča se komplikuje.
 
Postoje dve vrste ovog miniDACa, jedan radi konverziju PCM zvuka, a drugi može da odradi i 5.1 konverziju, oba modela su dostupna kod nas.
 
Sad i mene zanima slicno pitanje. Imam TV sa optickim audio izlazom, blu ray sa koaksijalcem i standardno, analogno stereo pojacalo koje nemam nameru da menjam za AV receiver, pa me zanima ima li smisla kupovati Fiio. Da li ce izlaz imati zadovoljavajuci kvalitet, ili je gubitak kvaliteta signala preveliki? Da li mi treba skuplja varijanta koja podrzava dolby za blu ray filmove, ili je i jeftiniji model ok prica?
 
Nazad
Vrh Dno