Šta je novo?

Samsung 850 EVO (Samsung MGX/MEX controller, Samsung 128Gbit 40nm TLC V-NAND)

Tebi nešto debelo tu nije u redu ako se VLC player pokreće 5 sekundi. Meni se sve otvara ispod sekunde od tih sitnih programa, Firefox za 2, jedino Opera developer gnjavi, učita se odmah, ali postane upotrebljiva posle 5 sekundi, ali je krcata ekstenzijama i vučem taj profil par godina.

Isto SATA 2 ploča.
 
SATA II brzina, po testovima blizu 300 MB/s, stari HDD mi je cirka 70 MB/s. Ali ovako u praksi se ne osjeti bas tolika brzina. Neke aplikacije se i dalje sporo ucitavaju kao i na HDDu. Npr Steam alikacija treba da se pokrene pola minuta sigurno. VLC player isto treba 5 skeundi. Startup kompa je brzi 5x. Brze je generalno sve, ali na nekim poljima je i dalje sporo.

Ovo ko Android. Kakav god HW imao isto radi. Vjerovatno problem do tih aplikacija :D

Đe je nesto firmware...:type:
Sto procesor imas, cim ne osetis u praksi razliku u ssd i hdd onda ocigledno imas nekih problema :)
 
Poslednja izmena:
Mozda je system star krastavac, kad je izasao windows 7 nabacio OS i od tada radi. Mislim koliko god ga odrzavao i vodio racuna, nema malwarea i sl. jednostavno od instalacije/brisanja programa i podataka, nema osvjezenja, i registri baza se napuni smecem.

Ko kaze da ne osjetim razaliku, ali rekoh programi koji su se sporo otvarali na HDDu spori su i na SSDu ali ipak brze nego ranije.

VLC, Steam, Panda je troma i tako to...

Vjerovatno bi radilo sve bolje na svjezem sistemu, ali ne radio ja to.
 
Poslednja izmena:
A da ti pokraj Pande nije aktivan onaj raspali Windows defender? I još dodaj Malwarebytes ako je full verzija i eto užasa.

Ako nema to, disabluj Pandu za probu, možda ona ubija?
 
A da ti pokraj Pande nije aktivan onaj raspali Windows defender? I još dodaj Malwarebytes ako je full verzija i eto užasa.

Ako nema to, disabluj Pandu za probu, možda ona ubija?
Ti me smatras (po)četnikom nekim. :D Nije aktivan Defender, MBAM je instaliran ta full verzija, dobio lifetime licencu nekad davno zbog toga, ali nije altivan, samo ondemand.

Panda, hm, ako je to, kakvi su tek drugi. Do sada je bila lagana kao pero.

E ali primjetio sam ne znam je li od ranije ili od skoro, kad pokrenem instalaciju programa i iznaci ono "How, yes no" ili "run, cancel' ako nema digitalni potpis treba par sekundi da se pokrene setup ili app. Mora onda da Panda drlja nesto i provkerava. Stopiracu je nekad pa provkeriti. A da je brisem, nemam sta 'lakse l' ni staviti, ali da ubija sa FPovima, ubija.
 
Poslednja izmena:
krastavac, ne piše ti na čelu nivo znanja. :)

Avira nije loša, kao ni Kaspersky WKS 6 na kojoj samo instaliraš file anti virus.
 
Pokusaj ovim prvo...

Ako odradi posao zahvali se @mdm :)
 

Prilozi

  • SSD LPM Off.rar
    316 bajta · Pregleda: 51
Sta je to, vjerovatno reg fajl, ma nije to problem ni napraviti.

Nego, izgleda da sta god ima RAPID u imenu pravi problem. Ne znam bi li brisao Intel RST.[emoji15]
 
Samsung 850 EVO 250GB

1. Gigabyte 990xa-ud3, W7x64
2. AHCI, SATA 3

test1.jpg as-ssd-bench Samsung SSD 850  26-Nov-15 20-36-32.png crystaldiskmark.png

Ako neko moze da prokomentarise ove rezultate, gledajuci ostale slike ovaj 4k mi i ne deluje bas najbolje...

SSD sam podesio preko onog tutoriala na pc practic sajtu.

U toku veceri dok sam igrao WoT i imao malo vise otvorenih tabova iskakala mi je sledeca poruka:

memory.png

Cudi me posto imam 8GB RAMa... Verujem da je do toga sto sam prema pc practicu iskljucio virtuelni memoriju (page file u onom tekstu, ako je to to), a vidim da u samsungovom magicianu stoji da samsung preporucuje 200mb-2gb.

Da li je to do toga ili? Ako jeste koju vrednost preporucujete da stavim?
 
Poslednja izmena:
Da li si ti citao ove teme o ssd-ovima?
Koliko puta je receno DA NE PRIMENJUJETE TA BAJATA podesavanja koja je okacio pc-practice ko zna pre koliko godina...?!

Da to ti iskace upravo jer si iskljucio pf preme "tom uputstvu", takodje proveri da li je ukljucen Write Caching.

Ispravka podesavanja koja ( http://pcpractic.rs/strana/ssd-podesavanje ) savetuje pc practice:
1. DA
2. Nepotrebno, sa W7 prilikom instalacije OS trim je aktivan, ko hoće može da proverava...
3. Nepotrebno, ko još kupuje ssd od 60GB, uključen system restore ipak može brzo i lako rešiti neki problem, bolje bi bilo da smanje veličinu prostora koju koristi „sr“ i omogući 3-5 snimljenih tačaka.
4. Nepotrebno, ajde da usporimo ssd, barem malo...
5. Nepotrebno al’ ajde „ako se čudo desi“...
6. NE, čemu usporavati rad ssd-a i pristup podatcima?
7. DA ali ne zbog stednje prostora...
8. NE, zasto bi opet usporavali pristup podatcima?
9. NE, isto kao prethodna nepotrebna iskljucivanja
10. NE ...
11. DA
 
Poslednja izmena:
Nek' se okaci onda u prvi post o temi za SSD-ove neki tutorijal koji nije bajat ;)

Ja da znam sam da podesim ne bih pratio nicija upustva niti pitao za misljenje drugog, ali posto ne znam pitao sam ovde...

Ajde ako neko drugi zna i zeli da objasni koliko da stavim virtuelne memorije, ili da cekiram "automatically manage paging file size for all drives" Niti znam gde je taj write chaching...

Isto tako kakvi su rezultati gore okacenih ss, posto ne mislim da imaju veze sa ovim podesavanjima (ili mozda gresim?)
 
Zato što ti u stvari ni ne trebaju posebna podešavanja, znaju operativni sitemi novi sve sami da urade.
 
Drugar hoce da donese za mene i njega 2 ssd-a iz Kanade. Uzima ih na newegg
Ali u specifikaciji stoji da je model SAMSUNG MZ-75E250B/AM a dole ispod pod Plug Standards stoji: Electrical Outlet Plug Type: Plug Type “A” (USA, Canada, Mexico, Japan)

Hoce li ssd normalno raditi ovde?
Ja koliko znam sve komponente su standardizovane, meni su stizale komponente iz USA koje su radile normalno.
 
Poslednja izmena:
To je ostalo od nekog drugog uredjaja. Kod mene u kompu radi SSD iz Amerike.
 
ma to su verovatno one njihove class a compliance itd gluposti,svaki sata konektor je isti.
 
Je li ok podesiti pagefile na 200mb ? Koristim ssd samsung evo i na njemu je win7 a hdd sluzi kao arhiv. Postavio sam virtual ram na svim particijama 200mb
 
Ne preporučuje se isključivanje virtuelne memorije ili njeno drastično smanjenje ali ako imaš 16GB manje su šanse da te sačeka sistemska poruka o nedostatku memorije.
 
Ajde ti to "dokazi" i "u glavu utuvi" ovim stedisama prostora da ne treba to raditi.
Nece ljudi da poslusaju, pa to ti je...
 
Samsung 120GB 850 EVO

2-3 meseca star
 

Prilozi

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    54.7 KB · Pregleda: 119
A ovo je ćalov Samsung 850 EVO 120GB, ali kupljen na Ali-u :) kad nece da slusa. :)
 

Prilozi

  • EGzwtbC.png
    EGzwtbC.png
    106.8 KB · Pregleda: 142
Ajde za primer ispisi sta je sve uradio da dobije ssd=hdd ...
Gde je prikacio, sta je razdesio, kako je ovo uspeo da postigne...?
Ne znam da li sam video GORE rezultate za ssd.
 
Ne znam nista veruj mi, nismo blizu, tako da ne mogu da znam. Danas cu da probam da provalim ako budem mogao na daljinu. Ali mislim da je resenje misterije u tome gde ga je kupio. :)
 
ao... :) pa jel' moguce?nenormalno me zanima sta je unutra,bar ssd-z skrinsat pls.
 
Ja sam kupio 3 ssd jedan evo 850 od aliexprees i 2 ssd sandisk plus od ebay rade odlicno nema problema onaj evo samsung magician ga cita kao genuine
 
hm, onda ovaj nesto nije namestio kako treba, mozda mu stoji IDE u biosu...
 
Samsung Magician ga ne vidi kao genuine. Ti si onda kupio neki koji je bas bio genuine. :) Na njegovom laptopu nema opcija u biosu da se promeni sata mode. U pitanju je HP Pavilion DV6 sa i5 procesorom. Takoreci osim datuma i vremena, i promene boot ordera, nema nista da se promeni u biosu. Sta jos moze da uradi (osim da ga baci), da vidi jel moguce da dobije neke bolje performanse.
 
Nazad
Vrh Dno