Šta je novo?

Samsung 850 EVO (Samsung MGX/MEX controller, Samsung 128Gbit 40nm TLC V-NAND)

Moguce rapid, iskljucio sam ga, pa cemo vidjeti. To u vezi LPMa nisam nista dirao, nemam Intel RST, niti znam za sluzi, nisam se interesovao nikad.
 
Mislim da nemaš razloga za brigu.
 
Idi na sajt da vidiš koliko je star FW, ako je stariji od par nedelja stavi.
 
Kupih danas na sajmu tehnike u ww sa 20%! popusta 850 evo 250gb 5g garancije... jel treba da obratim pažnju na neke stvari prilikom instalacije na laptop? Mislio sam da probam win 10, ili da stavim siguricu win 7 professional, šta mislite? Laptop je lenovo T410 i5 4gb.
Da li su potrebni neki koraci tipa instalacija firmware-a na ssd, ili slično, pre nego što se instalira OS?
hvala na odgovorima!
 
Ne, nista mu ne diraj i ne podesavaj, samo instaliraj sta hoces i ukljuci AHCI u biosu...
Kasnije podesavanja ako hoces mozes sa magicnim da odradis a ne moras...
Koja cena je bila?
 
Kupih danas na sajmu tehnike u ww sa 20%! popusta 850 evo 250gb 5g garancije... jel treba da obratim pažnju na neke stvari prilikom instalacije na laptop? Mislio sam da probam win 10, ili da stavim siguricu win 7 professional, šta mislite? Laptop je lenovo T410 i5 4gb.
Da li su potrebni neki koraci tipa instalacija firmware-a na ssd, ili slično, pre nego što se instalira OS?
hvala na odgovorima!

Stavi odma Windows 10 ili Windows 8.1 za vreme na istalacija sam Windows ce si prepozna da je SSD u pitanju i sam ce da podesi sta treba, ako stavis Windows 7 treba ti rucno da uklucis TRIM rucno da pogasis System restore, Pred instalaciju na Windows namesti u bios ahci i instaliraj
 
... ako stavis Windows 7 treba ti rucno da uklucis TRIM rucno da pogasis System restore...
Kakvo rucno ukljucivanje trim-a?
Moze al sto bi gasio system restore, izuzev ako mu je ssd jedini u laptopu?
 
Kakvo rucno ukljucivanje trim-a?
Moze al sto bi gasio system restore, izuzev ako mu je ssd jedini u laptopu?
Za pravilno funkcioniranje na ssd i manje degradacije u performansima preporaclivo je da se iskluci system restore, inace da na Windows 7 mora manuelno ti da uklucis TRIM inace je ne aktivan :)

I da ne zaboravi da napravis i Over provisioning 10% nije zadolzitelen ali je preporacan za bolje performanse i da ne dojde da se prenapuni
 
Poslednja izmena:
Staviću win 10, i pre mi je bio uključen ahci u biosu, ssd je jedini hard na laptopu. Mislio sam 2 particije odmah, jel to ok? Cena 12,990dindži.
 
Za pravilno funkcioniranje na ssd i manje degradacije u performansima preporaclivo je da se iskluci system restore, inace da na Windows 7 mora manuelno ti da uklucis TRIM inace je ne aktivan :)

I da ne zaboravi da napravis i Over provisioning 10% nije zadolzitelen ali je preporacan za bolje performanse i da ne dojde da se prenapuni

Od W7 trim je aktivan i moze da se iskljuci i posle moze da se ukljuci ako hoces...
Da nije tako meni ni sada ne bi radio trim jer ja ga NISAM naknadno ukljucivao, svih ovih godina...
 
Od W7 trim je aktivan i moze da se iskljuci i posle moze da se ukljuci ako hoces...
Da nije tako meni ni sada ne bi radio trim jer ja ga NISAM naknadno ukljucivao, svih ovih godina...
Jesi siguran da ti je aktivan aj otvori cmd i kopiraj ovo
fsutil behavior query DisableDeleteNotify vidi dali je 0 je enable a 1 je disable
 
Na W7 je TRIM uključen po default-u, instalirao više od 40 SSD-ova u firmi + gomilu ovako, TRIM radi na svim (uvek proverim posle istalacije sa fsutil-om) i nikada ga nisam ručno aktivirao.
 
Na W7 je TRIM uključen po default-u, instalirao više od 40 SSD-ova u firmi + gomilu ovako, TRIM radi na svim (uvek proverim posle istalacije sa fsutil-om) i nikada ga nisam ručno aktivirao.

Nisam znao za to mislio da se na Windows 7 manuelno mora da aktivira, a sta kazes za novom FW update jesi updejtovao novi FW za EVO 850 ?
 
Naravno, zna to krale, samo...

Na XPu je jedino problem...
 
Ma dobro, Vista sa svojim učešćem na tržištu sa čitavih 1% nije vredna pomena. Ko da nije postojala, ni ona ni Windows ME. :)

Uzeo sam pre par dana 850 EVO od 250GB. Sistem mi leti, iako imam sata 2 ploči. Brže mi radi Evo na sata 2 ploči, nego na poslu Kingston HyperX na Sata 3 ploči. :(

E i da, hteo da uzmem preko kupujem prodajem od onih što švercuju iz Mađarske, kad ono, samo 1000 dinara je jeftinije u odnosu na E**i, kada dodaš i cenu pošiljke, ispadne oko 600 din jeftinije, što nije vredno cimanja ako treba da se potegne garancija.

Su to Mađari poskupeli, ili ovi naši postali alavi?
 
Poslednja izmena:
Ma dobro, Vista sa svojim učešćem na tržištu sa čitavih 1% nije vredna pomena. Ko da nije postojala, ni ona ni Windows ME. :)

Uzeo sam pre par dana 850 EVO od 250GB. Sistem mi leti, iako imam sata 2 ploči. Brže mi radi Evo na sata 2 ploči, nego na poslu Kingston HyperX na Sata 3 ploči. :(

E i da, hteo da uzmem preko kupujem prodajem od onih što švercuju iz Mađarske, kad ono, samo 1000 dinara je jeftinije u odnosu na E**i, kada dodaš i cenu pošiljke, ispadne oko 600 din jeftinije, što nije vredno cimanja ako treba da se potegne garancija.

Su to Mađari poskupeli, ili ovi naši postali alavi?

Jel ti dao novi FW Samsung magician za evo 850 ja samo sto sam namestio i ponudio mi je update neznam dali da ga apdejtujem
Evo ga :D
330363bddf23d962d20097b870ceff56.jpg
 
Jeste. Čim sam instalirao Samsung Magician, ponudio mi je firmware kojeg sam instalirao i sve je prošlo ok, nisam izgubio podatke (što ne znači da je nemoguće, svakako backupuj sistem).
 
Jeste. Čim sam instalirao Samsung Magician, ponudio mi je firmware kojeg sam instalirao i sve je prošlo ok, nisam izgubio podatke (što ne znači da je nemoguće, svakako backupuj sistem).
Nigde ne mogu da najde info za taj update sta nudi ne pise ni na samsung negde kazu da je podrska za rapid na windows 10
 
RAPID je u softveru Magician.
Ne znam zašto bi trebao poseban FW za RAPID na drugom OS.
 
RAPID je u softveru Magician.
Ne znam zašto bi trebao poseban FW za RAPID na drugom OS.
Zato sto nije kompitabilan sa windows 10 ne radi a citao sam da neki koji su flesovali novi FW da im je proradio Rapid na windows 10 ja svakako ne koristim ali zasto da mi ne radi :D
 
To će verovatno da reši Magician 4.8, jer 4.7 nema ni podršku za Windows 10 kao što lepo i piše. FW nema veze s tim.
 
Čisto sumnjam, daj linkove za tu priču.
 
Samsung su povukli novi FW za evo 850 koji mi je nudio, sugurno je taj FW neki malwere cim su ga povukli :D
 
SATA II brzina, po testovima blizu 300 MB/s, stari HDD mi je cirka 70 MB/s. Ali ovako u praksi se ne osjeti bas tolika brzina. Neke aplikacije se i dalje sporo ucitavaju kao i na HDDu. Npr Steam alikacija treba da se pokrene pola minuta sigurno. VLC player isto treba 5 skeundi. Startup kompa je brzi 5x. Brze je generalno sve, ali na nekim poljima je i dalje sporo.

Ovo ko Android. Kakav god HW imao isto radi. Vjerovatno problem do tih aplikacija :D

Đe je nesto firmware...:type:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno