Šta je novo?

LG L Bello

Gifron

Cenjen
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruke
20
Poena
154
Pozdrav svima,
planiram sutra uzeti LG L Bello telefon pa me zanima da li je neko imao priliku da ga koristi i kako se ponasa u praksi?

Telefon ce pretezno biti koristen za osnovne aplikacije, pozive, poruke.

velika_69.png
 
Bello

Telefon je odličan za uloženo uzet pre 2 dana u vipu, devojka ga koristi sve radi kako treba sve aplikacije otvara brzo i fluidno. Izgleda odlično, kao malo umanjen g3:(
 
neko je nazvao telefon labello?
 
Lg počeo da se gubi kao Samsung sa modelima...
 
Telefon je odličan za uloženo uzet pre 2 dana u vipu, devojka ga koristi sve radi kako treba sve aplikacije otvara brzo i fluidno. Izgleda odlično, kao malo umanjen g3:(

Ipak rezolucija od 854x480 i 196ppi na 5 inca je zaista malo. A cena bez ugovorne obaveze od 25990din za ovako nesto je po meni zaista puno. Mada koliko vidim cena mu je u slobodnoj prodaji oko 190e, iskreno za te pare se moze kupiti bolji uredjaj.
 
WTF....Da li je moguce da telefon nema LED notification light ili se meni zalomio fals primerak???
 
Ipak rezolucija od 854x480 i 196ppi na 5 inca je zaista malo. A cena bez ugovorne obaveze od 25990din za ovako nesto je po meni zaista puno. Mada koliko vidim cena mu je u slobodnoj prodaji oko 190e, iskreno za te pare se moze kupiti bolji uredjaj.

Moze neki primer, ne razumem se mnogo u telefone a uzeli bi sinu... Njemu se ovaj svidja...
 
Od sredine prosle nedelje sam vlasnik jednog primerka LG L Bello mobilnog telefona . Dok sam razmisljao o kupovini istog prelistao sam gomilu sajtova i procitao na desetine raznih komentara, pa sad ajde i ja mozda nekome pomognem pri odlucivanju. Napominjem da sam pre ovog telefona posedovao Sony Z1, Samsung Note 2, Samsung S4 Zoom i Samsung Ativ (modeli koje sam imao 2014.).Volim da promenim telefon povremeno, zenu ne smem. Kada bi ocenjivao od 1-10, ovom telefonu bi dao bez problema 8+. Telefon radi bez usporavanja, nema bagovanja ni kasnjenja na komande. Kamera nije kao kod Zoom-a ali nije ni ocekivati, medjutim slike su sasvim pristojne za svakodnevnu upotrebu kako na otvorenom prostoru tako i u sobi gde je slabija osvetljenost. Probao sam cak i slikanje u zamracenoj prostoriji i slike ispadaju veoma pristojno sto me prijatno iznenadilo. Prednja kamera sasvim ok za skype i sl. Prostora na memoriji ima dovoljno za sve one koji hoce telefon da koriste za svakodnevne aktivnosti tipa telefoniranja, navigacije, pracenja socijalnih mreza i naravno po neka igrica. Ko planira da telefon koristi samo za igranje ili je orjentisan ka igrackim telefonima neka potrazi uredjaj sa vise interne memorije. Ono sto me najvise plasilo barem kada su komentari u pitanju je ekran. Medjutim ekran je sasvim ok, ne bih ga poredio sa top telefonima svakako ali po meni dovoljno kvalitetan prikaz za svakodnevnu upotrebu. Nema tackastog prikaza, osvetljenost ekrana dobra kao i ostrina. Sve u svemu ekran sasvim ok. Nisam imao priliku da ga testiram na suncu pa o tome necu komentarisati. Baterija fenomenalna. Posto mi je bio prvi vikend sa novim telefonom cackao sam i instalirao sve i svasta, baterija je stoicki podnela od subote ujutru do nedelje uvece, znaci dva dana. Posto juce i danas radim nemam mnogo vremena za cackanje, pa evo i tog podatka. Skinuo sam telefon sa punjaca juce ujutru u 6 i sada 25 sati posle baterija stoji na 70%. Zaista extra, takvom trajnoscu baterije sam mogao da se pohvalim jos samo sa Note 2. Ono sto me odusevljava je budjenje telefona na kucanje na displeju. Znaci opcija koja me odusevila, na telefonu koji je u sleep modu samo kucnete dva puta po ekranu i telefon se budi. Fenomenalno, ne treba da pipam po telefonu da trazim dugmice i sl. Posebno olaksavajuce kada sam na ulici u kretanju, extra stvar. Sve u svemu ko uzme telefon verujem da se nece pokajati, licno sam se lomio izmedju S3 Neo i ovog modela i sto se mene tice nisam pogresio. Stoji nesto bolji ekran i veca memorija ali na osnovu iskustva sa vise modela sa boljim ekranima i jacim procesorima pitanje je koliko se to u svakodnevnom radu odslikava, po meni ne previse. Preporuka...
 
Telefon sa 5" ekranom i baterijom za ove pare je extra. Rezolucija jeste mana, ali ne smeta mi suvise za surf. Baterija je odlicna, cak dogura i do dva dana i sot 3h. Kamera je solidna, nocu ocajna, ali u kafani posle 4 piva sve je mutno, jedino mi je Gps signal malo problematican. Izgubio se tokom voznje. Jedina steta sto je podrska za njega 0. Nisam uspeo da nadjem ni jedan custom rom. Nekome i smeta sto nema light senzor, pa stalno treba da se podesava osvetljenje. Ja sam morao da ga otkljucam za 6$ preko unlockcode247, a uzeo sam iz Vipa. Ko trazi 5" ekran, dobru bateriju za 100e preko oglasa ovo je odlican tel.
 
Stigao mi je update za kameru iskreno ne primecujem razliku. I dalje za ove pare je ekstra. Na zaloste nema custom romova. Sada je verzija softwera 10f
 
Znaci nema razlike? hm, reci mi jel i tvoj nece da pusti na youtube vise od 360p iako je snimak hd/fhd !?
 
To google odredjuje po rezoluciji ekrana, zato ti yt ne pusta u 720/1080p

Supertube ili viral i trebalo bi da mozes bar 720p da gledas
 
Supertube Pro na 720p koci snimak mnogo, a viral pro radi na 720p bez kocenja! Hvala na preporuci!
 
U kojim rezolucijama snima video? Da li snima u 1080p vredan li je te rezolucije, da li gledljiv?
 
Poslednja izmena:
Full hd snima, a sad, snimak kao snimak..
 
Ne treba se mnogo ocekivati od telefona tog cenovnog ranga. Sem sto me baterija prijatno iznenadila.
 
Poslednja izmena:
Evo proslo je par mjeseci kako imam ovaj telefon. Baterija je fantasticna. Kamera za moje potrebe odlicna. Posto telefon u 90% slucajeva koristim za pozive, poruke i ponekad da pogledam neki sadrzaj na internetu, sasvim solidno.
 
Kazite mi, posto imam ozbiljnih problema sa L535, rekli su mi u vipu da vratim uredjaj na zamenu za drugi model, uzimao bih ovaj bello, moze li se rootovati, i da li se mogu stavljati (da li ih ima uopste) custom romovi, posto dugoo vec ne koristim android, pa i nisam preterano upucen.
Takodje opcija mi je da uzmem E4 koji mi se ne dopada ni malo, da ga prodam out of the box i da pojurim neki od ovih novih lg-ja, sta je bolje?
 
Da, skontao sam da nema, zbog MTK chipseta valjda...
 
Root ima. Postoji metoda na XDA koja provereno radi. Dobar je L Bello, nećeš pogrešiti.
 
Ma sad me je uhvatila bubica, za te pare imaju Redmi 1 i 2.
 
Postoji li za njega xposed framework. Voleo bih da smanjim navigation bar i instaliram PIE. Zauzima previse ekrana.
 
Za mene uvek xiaomi ispred LG, tako da redmi 1s ili redmi 2 su pravi izbor. Mozda mala prednost za redmi1s jer za njega ima dosta kustom romova. Moze se naci za 100dolara.
 
Nazad
Vrh Dno