Šta je novo?

Jeftin Android

SimpleSoul

Poštovan
Učlanjen(a)
06.12.2014
Poruke
12
Poena
54
HTC desire S
Telenor Smart Pro 2
Huawei y330
Vivax Smart Point x45
Prestigio 3540

Da li je 512 mb rama dovoljno za Android telefon koji ce se koristiti za muziku, surfovanje netom, pozive i takve stvari?
I da li su ok ovi manje poznati brendovi, Prestigio, Vivax i to? :D
Kod Prestigia mi je plus baterija, od 2000 mah, kod HTC-a malo vise RAM-a, kod Vivax-a kamera i ekran.
Mozda je najbolje uzeti Lumiu, ali nemam 120 evra. HTC mogu da nadjem za 90, Telenor mogu na rate, Huawei za 59 evra, Vivax za 85 evra, Prestigio takodje za 85.
 
Juri na oglasima LG L65. Daje ga Telenor za dinar, biće puno njih na oglasima, već sam video neke za 100€. A od ovog ništa ne bih uzimao. Desire S je mator, ostalo krš. Ako si baš ograničen budžetom, pogledaj neki star nekoliko meseci, dva - tri. LG L70, Xperia M, lumia 520...
 
Poslednja izmena:
Zasto bi smetalo to sto je matoro?
i zelim da dobijem odgovor na pitanje u vezi sa RAM memorijom.
 
Pa da li bi više voleo nov telefon (jedva korišćen) ili star 18 meseci? Za ram odgovor je NE.
 
Ali opet, star je hardver, single core, adreno 205, ICS, baterija od 1500mah...za malo, baš malo više para možeš da prođeš bolje. Uzmeš mašinu sa boljim procesorom, više rama, novijim sistemom (koji bolje radi). I većom baterijom.
 
Ne zelim polovan telefon, da odgovorim na onu izmjenu posta.
A za ovo, ne znam, ne razumijem se, kapiram da je Dual-core bolje od single core, jer je vise puta "core".
Sta je Adreno? I tu je valjda 206, 207... bolje od 205? ... Izguglah, graficka.
Sta znaci ICS?
Majke mi, ne kapiram ovo, sa onim sto ja koristim, komp sa 1.3 Ghz Intel procesorom ( sad procitah u My Computer properties ) i 480 Mb rama pici savrseno.
Dakle, moje znanje se svodi na to "vise je bolje" ( sto rekoh za ekran i bateriju ).
 
Poslednja izmena:
Pa imaš u Lumiu 520 novu za 75€.
 
Baš savršeno? ;) Drugačije je na telefonima, aplikacije su zahtevne. Pazi, ja sam imao jedan android koji je važio za prilično loš telefon. Ali meni je bio dobar, jer sam pričao, slao poruke, komunicirao preko whatsapp-a, koristio mape i net da nadjem neke informacije "u divljini". Ako stvarno budeš slušao muziku, malo surfovao i pričao, biće ok taj desire s, ali jedva ok. Android je dosta napredovao od tad, ipak je taj model spor, vremenom će to početi da te nervira, i još ako kasnije uvidiš da ti trebaju neke aplikacije... A Prestigio i Huawei su mi nepouzdani, mnogo reklamacija... Vivax da i ne pričam, klasičan šnj kinez.
 
Da, radi super :)
Sta je onda, predlog?
 
Poslednja izmena:
Da li ti je hitno? Ako ne žuriš, uštekaj jos 15 evra za lg l65, l70. Ljudi ih prodaju na oglasima nove sa garancijom, to je kupljeno uz ugovor za dinar i zato daju malo jeftinije nego u radnji, opet su na dobitku a ti imaš garanciju. P. S. Šaljem ti poruku, proveri inbox za minut.
Edit: pošto si iz Crne gore, ovo očigledno otpada...
 
Poslednja izmena:
Hitno jeste. Vec 30ak dana koristim jedan matori Samsung, neki E2100, onaj sto mu je kalkulator "dodatna oprema":D
Jeste da mu baterija traje 10-12 dana, ali meni treba bar nesto osnovno od opcija modernih telefona.
Do prije toga sam imao Samsung S5260 poznatiji kao Star 2, i ok je sluzio, dok ja nisam pokusao da upgrade softver :S:
Od tada nece da se upali, a nosio sam ga u 2 servisa, i nista nisu uspjeli da odrade.
U odnosu na njega, treba mi telefon sa vecim ekranom, nesto boljom kamerom po dnevnom svijetlu (nista ozbiljno, par pejzaza sa biciklistickih tura) i nesto duzim trajanjem baterije.
I jos jedno pitanje, da li HTC telefoni zbog BeatsAudio-a imaju dosta bolji zvuk ili je to samo marketinski trik? Ako je to realno, onda bi oni imali prednost pri izboru.
 
Equalizer. Ništa spektakularno. Ali možda i grešim, nisam imao iskustvo sa tim, ali sam čuo da nije ništa posebno.
 
Dobro, sacekacu da neko ko tako nesto koristi, da svoje misljenje.
A ima li neke pomoci ovom sto sam za*ebao sa Samsungom? :D
 
Ne znam. Ali sad gledam ovaj Huawei, nije loš, zapravo, za 60 evra je dobar. Eto samo taj ram ali ako nisi zahtevan korisnik biće ok. Znači teško će da gura facebook, messanger, viber zajedno. Samo huawei mi nije neka marka, nešto sam sumnjičav. Mada svakako je bolji nego Vivax i Prestigio.
 
Šta će ti onda Android samo za slušanje muzike i razgovore:)
Možda da se malo strpiš (zbog isporuke) i pogledaš onu temu o kineskim manje poznatim brendovima, za 100 USD imaš zveri u odnosu na ovo šta pominješ. Npr. baci oko na ovo ili čak ovo.
 
Kod androida je bitno da ima 1GB ram memorije. Sve ostalo ti je nebitno znaci samo ram. Posto vidim da se uopste ne razumes to ti je savet. Za one koji se razumeju postoji mnogo stvari koje bi gledali npr. prednju kameru, led diodu, ekran, verziju androida. Ali njemu je bitno da telefon ne koci a bez 1gb rama nema sanse da se to desi.
 
512MB RAM je nedovoljno. Pogotovo sto ces koristiti za net, uzasno ce da koci, pretrazivac ce cesto da se gasi jer su sajtovi sve tezi i tezi. 768MB je vec nesto bolje, koci ce, ali ne toliko strasno. Takvi telefoni uglavnom imaju dual core 1.2 GHz, sto je sasvim dovoljno. Takvi polovni se krecu 70-120e, a novi oko 140e. Ja bih ti preporucio polovne da uzmes, bez obzira sto ces koristiti cesto, naci ces dobro ocuvane, a neces potrositi mnogo para. Takvi telefoni sada "stare" i neces osecati kao da si bacio pare. Znaci 768MB RAM je sasvim dovoljno za to sto ti treba, poruke, muzika, pozivi, net.
 
Uzmi neki od predloženih jeftinih LG-ja I rešio si problem.
 
Da li je bolji Sony Xperia E1?
I kakvo imate iskustva sa Prenesi i dopuni Telenor paketima, nasao sam ponudu, 59 evra za SE1, plus ugovor sa mesecnim placanjem od 5.90 evra?
Da li je tih 5.9 evra na raspolaganju korisniku za trosak i 100 mb interneta? Ne shvatam bas...
 
Neki od telefona koje bih preporucio do 100e:

Samsung Galaxy Core Plus

Huawei Ascend G630

LG-L70

LG L80

Sony Xperia M

Imas ih sve nove na oglasima do 100e
 
Da li je bolji Sony Xperia E1?
I kakvo imate iskustva sa Prenesi i dopuni Telenor paketima, nasao sam ponudu, 59 evra za SE1, plus ugovor sa mesecnim placanjem od 5.90 evra?
Da li je tih 5.9 evra na raspolaganju korisniku za trosak i 100 mb interneta? Ne shvatam bas...
E1 nije bolji ali E3 jeste, ako ti ne smeta sto je mnogo gadan. Imas i Lenovo A328, A536, Alcatel Idol 2, Idol 2 mini, HTC 310, Prestigio 5504, 5453, Gigabyte Roma R2, Rey R3, itd.
 
Nazad
Vrh Dno