Šta je novo?

Overklokovanje Haswell-E i7 procesora (modeli 5820K, 5930K, 5960X)

Evo kako je podeseno kod mene za 4.5ghz !


Pogledajte prilog 165086


Pogledajte prilog 165087

i jos nesto kako ti je podesen llc koji level po tebi odprilike ide za ova podesavanja ja stavio level 7 !

Moraću da pitam, da li još uvek imaš ovaj setup :D Mislim sad tek vidim jedan interesantan detalj, a to je MB temp. Default temparatura bez torture na sobnoj od 22-23C mora biti veća od 28C, sa full loadom još veća, tj. nekih 10-12C veća od sobne temp. Što će reći tebi je u sobi tokom testiranja bilo nekih 12-15C. Molim te potvrdi. :)
 
@Space Imam jos uvek setup iz potpisa :D Kod mene je sobna u vecini slucajeva iznad 22c. Koliko sam primetio iz moje arhive zabelezenih slika, temp maticne ploce nije prelazila 29C sa full loadom.
Da bi odklonili nelogicnosti ja sam veceras uradio brzinski test...

1.jpg 2.jpg 3.jpg



4.jpg 5.jpg



Da napomenem kad testiram, kuciste je bas ovako otvoreno kao sto je na slici, zbog naravno boljeg protoka vazduha !
 
Poslednja izmena:
Evo kako to kod mene izgleda (temp. u sobi je nekih 19-20C, valjda ... nije baš za kratke rukave ali sa dugim rukavima je prijatno):

pre testa


na kraju testa


(pre toga sam jednom testirao pa mi se nije dopalo što sam snimio screen posle testa, ugasio sam merače, sačekao da se malo prohladi i upalio ponovo, odradio test od 5 min. i snimio 2 sec. pre kraja testa).

Imam konfiguraciju koju sam imao i ranije (videti moju temu u istom ovom pod-forumu), a CPU brzina ventilatora koja se vidi u meraču je zakačena pumpa za vodeno hlađenje i pored nje imam još dva Noktua NF-B9 vent. zakačene na MB (jedan duva u memorije koje su levo od CPU-a a drugi hladi 3 HD-a).
 
Poslednja izmena:
Evo kod mene na nesto nizem clocku jer prckam stalno.

pASwhLq.png

MB temp mi je 5C iznad sobne, ali boga pitaj koji je to senzor. AIsuite mi kaze 45C na PCH i na idle i za vreme testa... CPU temp je totalno skrenuo na AIsuite :d
 
Erik je u pravu, ja sam se nešto istripovao, nekih 5-6 iznad sobne, u mom slučaju mozda koji stepen više, i to je to. E sad ja nisam jurio max NB i max mem, a kako se radi o Mikronima očekujem preko 3000 na CL15 bez problema, ali to ću uraditi čim mi stignu EK-WB hladnjaci za mem, jer je sad bukvalno "gola".

Idemo za početak 4.6 GHz 1.359V

4_6_GHz.jpg


Sad vrtim 4.5GHz. Idemo sigurno ispod 1.29V
 
Poslednja izmena:
Kod mene je onda viša temp. MB od tih 5-6 iznad sobne (otvoreno kućište) ... bar +10C iznad sobne.
 
Samo da pojasnimo: vodom hladim samo CPU ... a ovo gore govorim o meraču koju deklariše temp. matične ploče.
 
Poslednja izmena:
Ja sam merio sa zatvorenim kucistem :) CPU i VRM kod mene.
Mada kapiram da bi cak losije bilo sa otvorenim jer ne bi bilo airflow-a.
 
Moguće ... možeš da probaš, pa da vidiš konkretne efekte. Ja držim otvoreno jer faktički nemam ništa što tera vazuh preko matične ploče - pošto napajanje ne pali svoj ventilator (osim ako ga baš ne zaposliš sa CPU i GPU na 100%). Zato i hladim dodatno samo leve memorije, koje su pored naponskog dela i primetno se više greju od memorija koje su desno od CPU-a (ako se dobro sećam +5C bez vent.).
 
Da pitam jel chassis #1 VPP655?
 
Ako misliš na pumu, nije. To su sve ventovi na max. Pumpa radi na pola snage, ima svoj potenciometar. Ventovi su podešeni na max svaki put kad temp pređe 52C.
 
Aha, posto imam istu pumpu pa zato pitam. Ima potenciometar, ali kapiram da onda nisi ukacio senzor u maticnu.
Reko da je malo odvrnes ako ti je na 1700 RPM :)

Ja je drzim na 2000 RPM (negde izmedju 1 i 2, tu je najtisa). Dal ja imam falican primerak, ali moja je bucnija na 2/3/4 brzinama nego na 5.
 
Kakva ti je gustina tečnosti, koristiš samo destilovanu vodu? Pumpa hoće na maxu da "trotluje" radi ona na max broju obrtaja, ali voda ne ide max brzinom, sa gošćim tečnostima sve ide proporcionalno brzinama.
 
Poslednja izmena:
Jok koristim rastvor, ali da mahom je destilovana sa malo biocida i anti koroziva. Btw. ne pitah na koliko si cache nagurao i pri kom naponu?
 
Fino i tu si 200mhz ispred mene na istom naponu. Nemoj preko 1.25v na cache prijavljuju degradiranje :)
 
Evo i ispravke za NB klok:
4200 MHz - 1.2V na ovome ostavjem za finalno podešavanje u kombinaciji sa 4.5GHz
4400 MHz - 1.24V
 
Poslednja izmena:
@Space Imam jos uvek setup iz potpisa :D Kod mene je sobna u vecini slucajeva iznad 22c. Koliko sam primetio iz moje arhive zabelezenih slika, temp maticne ploce nije prelazila 29C sa full loadom.
Da bi odklonili nelogicnosti ja sam veceras uradio brzinski test...

Pogledajte prilog 192414 Pogledajte prilog 192415 Pogledajte prilog 192416



Pogledajte prilog 192417 Pogledajte prilog 192418



Da napomenem kad testiram, kuciste je bas ovako otvoreno kao sto je na slici, zbog naravno boljeg protoka vazduha !


Mozes ponovo da ošineš 4.6 ali sa prajmom i hwmonitorom bar nekih 40min?
 
Probao sam 4.6 na 1.305v trazi jos napona posle 20min. Restart! probacu da nadjem min napon za 4.6 sa jedno 60 min prime! Ako uspem da napravim promaju u sobi da spustim temperature ispod 80c :wave:


4.6.jpg


A evo kakva je situacija sa 4.5 1.255v cpu. 60min prime...


grhhjjuikui.jpg

Pozdrav :wave:
 
Poslednja izmena:
Ja bih ga držao na tih [email protected] jer realne aplikacije nikada neće dostići takvo opterećenje cpu-a.
 
Planiram da uskoro zamenim h100i sa h110i gt,onda ce moci opusteno na 4.6 sa quiet postavkom ventilatora i bez otvaranja prednje i gornje stranice kucista :)
 
Uzmi ko covek Swiftech H240-X2, nemoj se igras vise sa tim igrackama. :)
 
Hvala Erik :) Zanimljiva igracka Swiftech h240 x2 sa odlicnim performansama ! (bas sada gledam na y. tube). A svideo mi se dizajn h110i gt i lepo bih se uklopio u moje kuciste!
 
Poslednja izmena:
Lepo izgledaju ti Corsairi, ali si uvek ostavljen na milost i nemilost ocajnoj asetek pumpi sa alu radijatorom gde se jedini boljitak performansi postize radijatorom sa vise FPI i brzim ventovima.
Sto naravno na kraju donosi uzasno puno buke.
 
Probao sam 4.6 na 1.305v trazi jos napona posle 20min. Restart! probacu da nadjem min napon za 4.6 sa jedno 60 min prime! Ako uspem da napravim promaju u sobi da spustim temperature ispod 80c :wave:


Pogledajte prilog 192803


A evo kakva je situacija sa 4.5 1.255v cpu. 60min prime...


Pogledajte prilog 192804

Pozdrav :wave:

Nije fora da se smrzavaš, da bi izvrteo Prime95. Fora je da imaš u svim uslovima stabilno 24/7 klok, što ovde nije slučaj, tj. i kada je u sobi 15, i kada je 30+ stepeni.

4.6GHz - Nisi dobro postavio raspored, jer se na slici vidi 9min umesto tvojih 20min, što je u oba slučaja nedovoljno. Ali brate u sobi ti je oko 14C, po onome sto ploča prijavljuje za svoju temparaturu od 19-20C.

4.5GHz - Ovde ti se povećala temp matične u poređenju na 4.6GHz postavku, što nema logike, jer na 4.5 sve radi na manjim naponima i manjem kloku logično, tj. temp ploče na 4.5 bi treba da je manja za bar 1-2 stepena u poređenju na 4.6GHZ postavku, tj. i ovaj test si radio na oko 17C. Pretpostavka da su ti otvoreni prozori, i da se temp ujutro sa 9h do 10h digla za koji stepen.

Još jednom nije poenta da se smrzavaš. Ako si testove radio na 15C, šta će se desiti na 30C, tad ni 4.5GHz nećeš imati? Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali ovo nije poneta, i ne bih da se naljutiš, ali opet fizika je ta koja u očima posmatrača vidi nelogičnosti.

Pozdrav :wave:
 
Poslednja izmena:
krastavac ne mogu Asetek igrackice da se takmice sa custom loop-om, jednostavno ne moze da drzi ispod 80C.

Ali slazem se, Exp trebalo je kazes prave temp sobe, ne ono kao iznad 22C :D
 
Poslednja izmena:
Ja se stvarno izvinjavam ako sam nekoga uvredio ili prevario sa mojim postovima,nije mi bila namera!

za prvi screen na 4.6 nisam uspeo da uslikam 20-ti minut jer se racunar resetovao! U sobi je jutros bilo 25c znaci pretoplo, otvorio sam prozor i skinuo stranice kao sto sto sam gore iznad objasnio kad sam napravio brzinski test sa xtu-om(tada je prozor bio zatvoren). Stvarno napravio sam propust sto to nisam napisao da se zna. I tada za vreme testa u sobi nije bilo ispod 19c-20c sto je i sama ploca izmerila . Znaci ni govora da je bilo u sobi 13c. i U kucistu imam tri ventilatora 140mm dva ubacuju svez vazduh a jedan izbacuje i dva venta na h1ooi koji takodje izbacuju topao vazduh iz kucista Koji su za vreme testa podeseni na maksimum. Sto se tice testa sa xtu-om odgovorno tvrdim da prozor nije otvaran sem stranica kucista id je za vreme testa u sobi bilo 24c.
Jos jednom se svima izvinjavam!!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno