Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Sad da krenu kao Apple sa medjuverzijama gde ce da doteraju te nedostatke i Bog da ih vidi :d
 
Jel sam lud, ali ja ne mogu nigde da nadjem opciju da napravim folder kad udjem u aplikacije?!? Kad idem na Edit, mogu samo da ih premestam, ali nema opcije za folder?!?
 
Android Circuit: Galaxy S6's Sales Disaster, New Samsung Galaxy Launch Date, Xperia Z4 Tablet Review

Tekst na Forbesu.

Korean news agency Yonhap reports that it has taken a month for sales of the Galaxy S6 and Galaxy S6 Edge to reach 10M. Speaking to Yonhap a ‘high-ranking Samsung official’ confirmed this figure for the first time. Trying to put a positive spin on it the official said: “The sales of the Galaxy S6 series have already surpassed 10 million.


Notably the Galaxy S4 shipped 10M units in 27 days while the much criticised Galaxy S5 took 25 days to ship 10M units. In fact it was the lack of growth from the Galaxy S5 that inspired the radical reboot of the line seen in the S6es.

Consequently for combined sales of the Galaxy S6 and Galaxy S6 Edge to only pass 10M in a similar timeframe to the S5 and S4 represents a disastrous return. This is particularly true for the cheaper Galaxy S6 given Samsung has already confirmed demand for the Edge variant has been unexpectedly high.

All of which poses the obvious question: if Galaxy S6 Edge sales are performing above expectations, just how bad are Galaxy S6 sales?
 
Samo nek oni duvaju cene, ima da pukne smartphone balon ko tikva.

Jbt 1k€ za flagship telefon - mozga bez...
 
I meni se čini da je ljudima već postalo skupo da uzimaju tako skupectelefonectoliko često. Možda kada bi skokovi medju generacijama bili veći? Mislim da su svi proizvodjaci u problemima sa prodajom flagshipova. Deo problema jeci svakako to što i znatno jeftiniji telefoni sama "završavaju posao".

Kada smo kod cena, bilo bi zanimljivo videti neki globalni odnos koliko se flagshipova proda za keš vs na ugovor.
 
Top 10 smartphone makers in Q1 2015: Sony and Microsoft drop out of the picture, Chinese phone makers take over

top-10-1.png


Market share otisao gore za 4%, iPhone pada.
Katastrofa za Sony i HTC. :(
 
Poslednja izmena:
7 kineza u top 10.. Jezivo

Uskoro ocekujem i onaj micromax (ili tako mesto) iz indije u tom 10.
 
Poslednja izmena:
Sedam je iz Kine a svi proizvode ili nabavljalu delove iz iste... Kinezi vladaju svetom...
 
Kinezi ce vladati svetom ali samo ako se pojavi neki kineski hitler.

Za htc i sony nisam iznenadjen,dve kompanije koje ne znaju gde udaraju.. Pogotovu sony koji tvrdoglavo ne odustaje od istog dizajna vec 3 godine.
 
Jedno pitanje, da li mogu da otključam sa telenora edge ili možda dolaze sim free.
 
Koliko vidim po mobilnomsvetu, svi koji su stavili s6 i s6 edge sa nasih operatera pisu da su simfree
 
UUuu to je sjajna vest ako je tako.Nek se javi neko ko je uzeo u telenoru samo da potvrdi.Hvalaa!
 
Zadovoljan sam telefonom, vec sam pisao neke utiske kad sam ga uzeo, ne znam sta te konkretno zanima?
Koristio sam sve i svasta, pre kupovine S6 Lumiu 1020.
 
Zadovoljan sam telefonom, vec sam pisao neke utiske kad sam ga uzeo, ne znam sta te konkretno zanima?
Koristio sam sve i svasta, pre kupovine S6 Lumiu 1020.

Multitask, baterija, kvalitet u slusalici, kvalitet lajsnice. Eto nesto osnovno. I da, da li si lepio neku foliju/stavio u kejs?
 
Nisam stavljao nikakvu foliju ili case, metalni ram je isti onakav kao i prvog dana, ne pazim nesto previse na telefon ali ga i ne bacam naokolo.
Kvalitet u slusalici sa mojim SoundMagic E10 je odlican, apsolutno nikakve zamerke nemam. Zaista fenomenaln kvalitet. Iznenadjen sam i kvalitetom zvucnika, veliki napredak u odnosu na S4/S5, ali bas, nisam ocekivao ovakav zvucnik tako da sam jako zadovoljan.
Baterija... sve zavisi. Uglavnom izgura jedan dan koriscenja i ostane mi oko 15-20%, desi se da uvece ostanem sa 1-5% baterije recimo, ali uz moje koriscenje retko kad. Osvetljenje na pola i auto. Napuni se za oko sat vremena od 5%-100%.
Sto se multitaskinga tice, radi odlicno, uglavnom imam oko 8-10 aplikacija u pozadini i sve ucitava jako brzo tj. ne ucitava. Desi se da neku "tezu" igricu ili aplikaciju sacekam sekundu-dve, stigao mi je juce update za RAM pa cu da vidim kako se sad telefon ponasa, ima li poboljsanja.
 
Poslednja izmena:
Sada nesto razmisljam.. Posto sve najave idu ka tome da ce stock google rom na android M imati native podrsku za senzore za otiske,kakav bi potez samsunga bio kada bi izbacio s6 gpe [emoji15]

Ali gpe na foru htc sto radi,ostavi svoje algoritme za kameru i kameru app a sve ostalo stock google. Pa to bi bio najbolji telefon ikada :)
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu, ako te jos nesto zanima pitaj.
Mada ne volim da pisem nikakve detaljne opise zato sto posle bude: "Svaki ciga svoga konja hvali." :D
Ali moji utisci ste se ovog telefona tice su takvi, uglavnom jako pozitivni, ako se nekome to ne svidja, ne mogu nista.

Sta mu fali? Veci izbor podesavanja u manual modu kamere, i RAW podrska bi dobrodosla. Da jos malo porade na softveru kamere jer moze jos vise da se izvuce iz ovog senzora to znam.
I mogli su malo vecu bateriju da stave. MicroSD slot mi ne nedostaje za sad.
 
Poslednja izmena:
Izgleda bas, bas dobro. A mislio sam da ce biti ruzan.
Samo da nema te IM face iza...
 
Nazad
Vrh Dno