Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

ne bi cudilo da bude ovakav,lici dosta na alfu. stvarno je odvratan. bukvalno svaki telefon im je ruzan,sem eventualno note 4. mada ni on ne zaostaje mnog za burazerima.
 
Sljamsugovci, iskreno samo S2 i S4 zaista vrede, vredi i S3 ali onaj kog nije bilo kod nas u Srbiji zvanicno LTE sa 2 GB rama. Mozda opet nadju zlatni rudnik sa S6, a S5 je najvece razocarenje jer nista nije doneo mnogo vise u odnosu na S4, cak ni PVC nisu zamenili sa ALU... Pozdrav od LG G2
 
Ne bih se baš složio da S5 nije doneo neke značajnije promene u odnosu na S4. Tu je pre svega hardver, noviji/jači CPU i GPU, ekran, kamera, IP67 sertifikat, senzor otiska prsta, merač pulsa, potpuno novi TW... To su poprilično lepa unapređenja po meni. ;)
 
Ja se nadam da ce napraviti neki vanserijski tel ovaj put posto su poceli da gube dobar deo trzista!
 
S6 je najvaznije da ne bude plastican. Slazem se da se plastika 10 puta teze grebe ali ljudi oce osecan 700$ u ruci a ne 200$.
3gb rama, 64bit cpu, i bolja kamera se podrazumeva.
Veliki plus bi bio ip67, i jos fluidniji TW.
 
Ne treba ocekivati cuda.
RAM-a koliko i Note 4, noviji procesor, malo bolja kamera, 2k AMOLED dodatno poboljsan. Ram od aluminiuma i to je to. Imace i razne senzore i zezalice.
Mada niko od proizvodjaca nece doneti nista drasticno bolje, opet ce S6 biti odlicna kupovina.
 
Gorila 4 i 2.5D staklo, ovo strasno poboljsava utisak.
 
jeej...jos ako bude 150mm dugacak necu uopste zaliti dok gledam onog lika snajperom kad ga busi :D
 
Daj boze da su i na mini verziji naucili na greskama i da naprave nesto malo i brzo poput z3c,a ne onu kantu od "minija"!!
 
Mislio sam na materijale.
Prognoziralo se svasta i za Z2/Z3... kad ono medjutim...
 
Ne lupetaj, nikada se nije prognoziralo ono sto za nakazu od S5 i naravno, posle 6 meseci je promenjena prica i svima je jasno da samsung mora da pokida sa S6 ne da bi postavio nove rekorde prodaje nego da bi zaustavio pad na trzistu :)

U sustini pored kineskih androida svi su su nahebali u 2015, od samsunga do htc/lg/sony, ono sto je jefitino i popularno (android) ima prolaz na trzistu a za fenseraj i elitizam apple/iphone nikakva galaxy serija ne moze da ugrozi.
 
Poslednja izmena:
Da li ce pokidati ,hmm. Ja licno ne verujem.mislim da su vremena s2 i s3 odavno prosla i da ce samsung sada polako da pada..

Mada mozda me i prijatno iznenade :)
 
Mislio sam na materijale.
Prognoziralo se svasta i za Z2/Z3... kad ono medjutim...

Ako cemo realno za svaki model pocev od Jabuke pa do svih OEM-ova koji guraju Android je bilo sve i svasta najavljivano i na kraju prc... Pa nikom nista... Samo sto se realno od "androidasa" Samsung najvise busa u prsa marketingom i do neke mere im to uspeva ali samo marketing ne moze vise da ih vadi... Vreme je da osim phableta ponovo izbacei najbolji uredjaj na trzistu u kategoriji smartfona (S4 i S5, ruku na srce, to nisu svojevremeno bili)...

A taj Z2/Z3 koji toliko volis da uzimas u usta i nekako ti bode oci, nazalost (tvoju) nudi mnogo vise za ulozen novac od Samsunga S5/Alpha... Pocev od same izrade, pa do stabilnijeg i ozbiljnijeg UI-a... Jedina prednost Samsunga je kamera i to jer point and shoot mode radi bolje od Sonijevih uredjaja ali po kvalitetu slika ne zaostaje- barem oni koji znaju da barataju malo sa manuelnim modom...

Realno sto kaze hsv, kinezi ozbiljno prete i jos kako mogu da uzmu dobar deo kolaca ostalima... Ja nista ne bih imao protiv da vozim za 2 godine nekog "kineza" tipa Meizu/Xiaomi/OPPO/OPO ili pak nekog novog igraca ako im podrska i dostupnost bude na nivou, jer kvalitetom i hardverom pa cak i kao celokupna ponuda ne zaostaju puno za glavnim igracima, a u nekim slucajevima su mozda i ispred...

Samsung ce morati da ubode sa S6-icom ali ce i drugi proizvodjaci morati, mada je na Semu mnogo veci pritisak jos kako mogu kola mnogo vise nizbrdo da im krenu nego drugima... Jos nema zvanicnih rezultata prodaje za S5 ili se varam? Cini mi se da izbegavaju neke konkretne rezultate da izbace o tome kako je "pokidala" prodaja...

Tako da Emix-e malo objektivnosti racionalnog razmisljanja nije na odmet sa tvoje strane ako je to ikako moguce... A Z3/Z3c su i te kako ozbiljniji uredjaji od S5 i S Alfe, tako da ono...
 
Poslednja izmena:
U 2015. nece biti iznenadjenja kao u 2014. u smislu da su kinezi vec postavili neke svoje rekorde ali to znaci da ce doci do ozbiljne podele android trzista, fazon niko nece obarati rekorde kao samsung 2010-2013 - oni ce drzati veci deo trzista zbog marketinga i poplave 50+ raznih modela a htc/sony/lg ce i pored realno malo boljih androida morati da se bore za svaki procenat na trzistu jer ce ih kinezi nizim cenama sahraniti.

Al ce zato Apple da poobara sopstvene rekorde sa S verzijama sestica koji ce u stvari biti ono sto su IP6/IP6+ trebali da budu u startu. Oni imaju svoju armiju kupaca pa i zombija dok su android korisnici daleko od takve vernosti brendu, cim im kinezi i ostali ponude vise za manje kesa cao-zdravo samsung sto je jasno vec odavno.
 
Poslednja izmena:
^ +1

potpisujem

Mislim da ce kinezi sve vise da uzimaju maha i tek ce da imaju sta da kazu Samsungu/Soniju/LG-ju i ostalim.. Njima je uglavnom bloatovani OS problem, ili do te mere promenjen da ti tuga da ga koristis... Steta je za OPO koji ne moze da se sastavi bas najbolje... Da su ostali sa CM-om u dilu i sredili podrsku (servis) i to sa ponudom mogli bi jos kako da igraju znacajniju ulogu na trzistu kroz koju godinu... Jer su pokazali svima da ne mora da se puca 500+ za flagship telefon...

Heck, da je bio i 400e samo da su sredili gore navedeno bili bi sigurno best buy na trzistu... Ali da baba ima m**a...
 
Poslednja izmena:
Samsung i ako gubi share (najvise zbog kineza) i dalje prodaje najvise telefona. U odnosu na Q3 2013 prodali su samo 7 miliona manje, dok sem kineza i Apple-a koji rastu sa prodajom svi ostali padaju!

Gartner-smartphone-sales-Dec.-15-2014.png


http://www.itbusiness.ca/news/samsung-losing-some-market-share-in-q3-thanks-to-chinese-smartphone-makers-gartner/52798

Dakle u Q3 ove godine i Sony i LG i HTC i Motorola i svi ostali su upravo u toj kategoriji "svi ostali", kad Sony, LG, HTC, Motorola za 3m ne mogu da prodaju preko 15 miliona SVIH smart telefona iz ponude, meni je sve jasno. I onda Samsung propada.
 
^ njima je i milion prodatih primeraka manje problem jer su planirali rast prodaje, ulagali milijarde u marketing a sve to je lepo objasnio Petar G. vlasnik bench-a u par tekstova (zasto samsungu ne odgovara politika nizih cena i svaki, pa i najmanji pad prodaje) ;)

Sony je poceo samostalnu prodaju 2012 i od tada su u blagom usponu ili stagniranju i znaju gde im je mesto u android svetu, htc je u padu a LG u usponu a u Samsungu je odavno upaljen alarm :)

Samsung misli da se takmici sa Apple-om sto je fail u samom startu jer bi apple narednih 10 godina obarao rekorde prodaje cak i da prodaje ip5s samo sa vecim ekranima, npr svake godine sa po 0.1'' vecim ekranom i novijim ios-om a da sve ostalo bude isto, jednostavno su im kupci takvi (samo daj da je apple i novije, fensi), samsung telefone je 2011/2012 imalo 90% foruma a sada se S5 (flagship) tema svodi na polemiku o izboru najbolje silikonske zastite za najodvratniji vodeci model ikada :)
 
Poslednja izmena:
Problem je u tome sto 7 mil manje prodatih mobova za samsung predstavlja ogroman udarac. Da predpostavimo da je prosecna marza oko 100$ (za s5,note 4,note 3 oko 200 ,za jeftinije modele oko 50,100$)

Racunica je jasna.. Zarada je manja za 7mil× 100$ = 700mil . ja mislim da ide i do milijarde.
Ovaj rez za kompaniju kao sto je samsung predstavlja ozbiljnu samarcinu..
 
Poslednja izmena:
Sony ne da je u blagom usponu i da stagnira nego im se prodaja smart telefona raspada bukvalno. U US ne postoje.
Mislim da ce tek da riknu skoro na svim poljima nakon leak skandala koji ih je pogodio. Rasistickih i raznih drugih mailova u filmskoj industriji, otkazivanja filmova... Sony sem PlayStationa trenutno nema skoro nista sto donosi profit, oni su u DEBELOM gubitku.
 
Poslednja izmena:
Al ce zato Apple da poobara sopstvene rekorde sa S verzijama sestica koji ce u stvari biti ono sto su IP6/IP6+ trebali da budu u startu. Oni imaju svoju armiju kupaca pa i zombija
Ne košta svuda iPhone 2-3 prosečne plate uz UO, niti je pretplata 10-20% vrednosti plate. Zato i razumem što npr. u Americi i Evropi ne pridaju poseban značaj za jeftinije androide.
 
hsv nemoj tako, mozda nam Emix cak i bude jednom objektivan za promenu... :) U tom slucaju nam mooozda i padne sneg za NG... ^^

Inace Emix, pise se "rasistickih"... :) A imaju dovoljno na drugim poljima gde siju tako da mogu da pokriju gubitke svoje mobilne divizije/odseka... SONY =/= Sony smartfon divizija... Nadam se da ti je to jasno...

I ne znam zasto se stalno hvatas na keca za Sony, ovo nije Sony tema... Ili pokusavas da jeftinim prozivkama isprovociras "racizmom" protiv Sonija? :)
 
Poslednja izmena:
@ emix ^ u US sony ne postoji sto se android telefona tice i to je tacno ali se i menja, tu su napredovali makar za procenat (nisu postojali zbog ocajne dostupnosti i marketinga a ne zato sto niko nece da kupi) dok su u Evropi treci po prodaji (zadrzali nivo iz 2013 dok je Samsung doziveo pad od 11%), u Aziji mizerno ispred LG/htc ali opet ispred ali daleko iza kineza.

Sa druge strane od 2012 su na istom nivou prodaje ili malo iznad dok je Samsung drasticno pao i pored najveceg ulaganja u marketing. Uostalom sve ce se videti u narednom periodu, kinezi i apple ce sahraniti sve u smislu da niko vise nece dominirati u android svetu, to je proslost dok i period dok nije postojala konkurencija ;)

Ne košta svuda iPhone 2-3 prosečne plate uz UO, niti je pretplata 10-20% vrednosti plate. Zato i razumem što npr. u Americi i Evropi ne pridaju poseban značaj za jeftinije androide.

Naravno, ljudi koji rade i zaradjuju u USA te iphone/apple uredjaje (ili samsung :d) ne dozivljavaju kao deca sirom sveta kojoj je to poklon od bogatih roditelja, jednostavno ljudi za normalan kes kupe nesto sto im odgovara, strpaju i kuciste/masku od 30$+ i zive kao da nemaju ajfon, normalno :) E sad sto je to statusni simbol u napacenim delovima planete to je vec pitanje za strucnjake..
 
Poslednja izmena:
^ da se nadovezem na hsv-a... cak mi se cini da Sony pored HTC-a spada u grupu proizvodjaca koja najmanje ulaze u marketing i da im je to jedan od problema... Za razliku od Samsunga koji trosi besnaslovne svote novca na isti...


E sad sto je to statusni simbol u napacenim delovima planete to je vec pitanje za strucnjake..

Idk... Marketing mozda... Nacin na koji je Stivi prezentovao uredjaje- kao drugi dolazak Isusa Hrista? :d Meni su oduvek njihove prezentacije i reakcije "fanova" delovale nekako sektaske... :D a kapiram da nisam jedini...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno