Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Batak je na hlađenju od iphone ovih dana pa se smirio malo što se tiče negativnih komentara... Shvatam da je ovo za s6 sarkazam ali sve jedno... :) Sigurno je na nekom Androidu dok ne dođe iz servisa jabuka po 2 put? Ili se varam.. [emoji14]
 
Batak je na hlađenju od iphone ovih dana pa se smirio malo što se tiče negativnih komentara... Shvatam da je ovo za s6 sarkazam ali sve jedno... :) Sigurno je na nekom Androidu dok ne dođe iz servisa jabuka po 2 put? Ili se varam.. [emoji14]
kako to da se iPhone pokvario? [emoji1] nemoguće
 
Jel zna neko gde ima da se uzme zadnje zastitno staklo kod nas? Da li ima uopste kod nas? :D

Imas na KP s vremena na vreme za 1K+ dinara, mislim da sad ima za 1300. Ja sam narucio sa Ali-ja i evo danas mi je stiglo, 9H+ tempered glass za 3-4$, free shipping naravno :smoke:

P.S. Ta cena je bila na "rasprodaji" sa 65% popusta, navodno, e sad koliko je kvalitetno staklo ne znam...
 
Poslednja izmena:
Od tih kineza samo vrede mocolo i nillkin kaljena stakla. Ovaj prvi je malo jeftiniji od ovog drugog.
 
Poslednja izmena:
Ma ja to uzimam zbog grebanja samo...
ja sam uzeo foliju sa Amazon-a tj. jedan momak mi je poručio zajedno sa ringke slim i da čovek ne poveruje nema ni jedna tačkica na foliji iako se nekad zadesi da je telefon zajedno sa ključevima-10 eura sam je platio ali vredi i ide od ivice do ivice
 
Imas na KP s vremena na vreme za 1K+ dinara, mislim da sad ima za 1300. Ja sam narucio sa Ali-ja i evo danas mi je stiglo, 9H+ tempered glass za 3-4$, free shipping naravno :smoke:

P.S. Ta cena je bila na "rasprodaji" sa 65% popusta, navodno, e sad koliko je kvalitetno staklo ne znam...

Hvala :)
 
Da verovatno ja izmisljam i verovatno sam dobio falican telefon i verovatno ga koristim na nacin na koji ga 99,9% ne bi koristilo. Smesni ste. Naveo sam mane uredjaja a vi trazite gresku u meni i u falicnom telefonu.
Da baterija je ocaj. Sta je cudno da dok cekas nesto visis na forumu ili gledas klipove ili radis nesto trece dok si prikacen na 3g. E,pa za sat takvog koriscenja ti posrce oko 50% baterije. Eto i ti slusas muziku sat vremena dok ides na posao.
Zamisli da za to vreme surfujes internetom (u stvari ne mozes prazna ti je baterija :)) Ali dobro opet nije baterija slaba nego je problem u tebi ili meni. Da ides autom verovatno bi imao punjac u kolima :) Kad mi je guzva na poslu i ja dodjem uvece sa
80% baterije, ali ne vidim nista cudno da sat-dva koristis internet i mislim da to rade vise od 0,01% korisnika kako si ti naveo. Da te obavestim da na telefonima najvise trosi ekran, tako da tih 800 minuta ne utice preterano na bateriju.
Mojim tempom koriscnja g2 me nikad nije ostavio bez baterije. Kad mi je mnogo dosadno na poslu dolazio sam kuci sa 20% baterije. Uglavnom mi je ostajalo ok 40%. Nisam primetio da g2 ima kamionski akumulator ili da je debeo pola metra :) Tvoj tempo koriscenja kako si ovde napisao mozda koristis do 1.5 h SOT. Po meni to nije neko zahtevno koriscenje. Vecina ljudi ovde navuce po 2-3h SOT-a dnevno.

Sto se grejanja tice, sve je kako sam rekao na punjacu se usija. Nije bas da ne mozes da ga drzis rukom ali je jako neprijatan osecaj. Sta me briga da li je fast ili hot charging :) Kad bolje razmislim hot charging. Ne greje se baterija nesto preterano prilikom punjenja nego sam telefon. Pratio sam programima koji mere temperaturu i cini mi se da je isla do 43c po onim vrucinama, tako da to nije nesto preterano. Ali se zato procesor u telefonu kad radis nesto zahtevnije grejao i do 85c cini mi se.
A sto se tice farmerki i kamencica :) verovatno sam u tim istim farmerkama nosio i g2 vise od godinu dana i nije imao tackicu na sebi. Pri tome sam bas pazio na s6 jer je tek kupljen pa sam ga malo vise pazio i cuvao. Lajsna je osetljiva jako i to je cinjenica.
Nije kolega snazan nego je to generalan problem oko odlepljivanja digitajzera. Imas na forumu ovde temu gde se nekoliko ljudi javilo da ima problem da im ekran "dise" po ivicama. Nema veze sa fluidnoscu os-a nego sa izradom.

Dajte ljudi to je samo uredjaj koji ste kupili da koristi vama i vasim potrebama, sta je cudno ako neko napise da taj isti uredjaj ima dosta mana. Rekao sam da je ekran najbolji sto sam video na mobilnim telefonima (dosta bolji nego na drugovim ip6) i da je kamera odlicna. Telefon lepo izgleda ali placa danak kratkom trajanju baterije i jako osetljivoj lasni, i jako je osetljiv prilikom pada.
Ne bih da ulazim u polemiku, ali i sam imam 95% nabrojanih problema. Grejanje prilikom punjenja, sam usb ulaz je vruc do nekih 50%, posle malo popusti, ekran se isto ugreje. Lajsna je ok za sada, imam tel od aprila, cim je izasao na Juzno Africko trziste je uzet. Home dugme ima malo lufta, proverio na drugom u Telenoru, nema toliki.
Zalio sam se na distorziju ekrana kad se gleda iz profila, nema uticaja na sliku kad se tel gleda normalno iz pticije perspekrive, ali bocno ima da tako kazem ulubljenje samog displeja, jer je gorila ravna. Pogledao na izlozenom modelu u Telenoru, primetio isti "problem", ali pri dnu ekrana. Dalje, baterija se cudno ponasa, nekad posrce bateriju iz nevezanog sa sat ipo sot-a, nekad guram i 4,5 sata. Da, desava se neretko da ga punim 2x dnevno. Imam utisak i kad je na wifi a signal nije jak, da to dodatno "napreze" bateriju i trosi je brze nego kad je full signal. Evo, danas je punjen 2x a trenutno imam 6% [emoji1] [emoji1] [emoji1] .
A vrhunac je bio kad sam bio na Adi, baterija bila puna, wifi i 3g ukljuceni ostali slucajno, a tel u torbici nisam ni koristio, kad sam ga uzeo i video 33% baterije, bio sam blago receno iznenadjen, a proslo nekih 3-4 sata mirovanja. Znam da wifi cepa bat ako pokusava da se nakaci, jer non stop trazi mreze, i da 3g trosi kad je losiji signal pojacano, ali ovo mi se nije desilo na S3 nikad.
Ali sve u svemu, generalno sam zadovoljan telefonom :).

Edit: Kad bolje razmislim, ovo nije ni lose :)

4eb3a69478f4931be228deaeab5c7670.jpg
 
Poslednja izmena:
Bravo, bas to mi se desavalo. Nekad ok traje (naravno dok sam u zatvorenom), nekad posrce za kratko vreme. Mada sam ja imao instaliran program sa pracenje baterije pa nisam ulovio koji proces mi posrce.
Dobro, klimalo je dugme i kod mene, ali to nije neki problem. I kad pogledas pod uglom videle se neravnine na ekranu, ali ni to nije neki problem jer ga ne gledam tako. I probijalo je malo svetlo po ivicima kad je neka tamnija podloga, a ni to nije nesto preterano smetalo. Preko 4h nisam prebacio tacno da sedim kuci i da ga koristim u cugu 4h cini mi se :)

Ali nemoj da pises vise o tome u temi o s6 jer i ti imas falican telefon i besomucno ga koristis u namenama za koje on nije predvidjen :)
Opet kao sto sam rekao ok telefon sa dobrim karakteristikama ali losom baterijom i velikim grejanjem.... Nista novo i nista izmisljeno
 
Batak je na hlađenju od iphone ovih dana pa se smirio malo što se tiče negativnih komentara... Shvatam da je ovo za s6 sarkazam ali sve jedno... :) Sigurno je na nekom Androidu dok ne dođe iz servisa jabuka po 2 put? Ili se varam.. [emoji14]
Pustio sam vas malo da uzivate u ovom krsu bez multitaskinga. :D
Ne varas se, samo sto necu da reklamiram 1000x krsinu dok ne nabodem dobar primerak. Uzimam lepo Z2 ili Nexus i teraj. :)
Nisi valjda mislio da cu neki Sljamsung?
 
Kod mene je ovako danas:2015-08-27 21.39.15.png

Skinut sa punjača danas oko 9:20 recimo, uspavao sam se :)
Uključen bluetooth i wi-fi ceo dan bez prekida.Isključen samo bluetooth kad sam došao sa posla i skinuo sat u 21:08.
Instalirao Kurir i čitao danas sve ukupno oko pola sata,Facebook mi je oduzeo ukupno bar pola sata takođe gledajući slike i klipove.
Slušao muziku do posla i nazad.Razgovori svi ukupno 46 min. ja zvao mene zvali.
Network mode je 4G/LTE kako li se već pravilno kaže.Osvetljenost ekrana je nešto preko pola a screen mode je adaptive.Slika gore.

@bravosx1616
Ja bi prso s mozgom da je tako loša baterija kod mene.To čak nije ni prihvatljivo bar za moj pojam.
Da nemaš neke aplikacije u pozadini čiji proces možda crpi bateriju?
 
Pustio sam vas malo da uzivate u ovom krsu bez multitaskinga. :D
Ne varas se, samo sto necu da reklamiram 1000x krsinu dok ne nabodem dobar primerak. Uzimam lepo Z2 ili Nexus i teraj. :)
Nisi valjda mislio da cu neki Sljamsung?
Nemoj Samsung, još njih da počneš da hvališ kao jabuku... ;) [emoji14] Uzmi šta ti najviše odgovara i uživaj... :)
 
Kod mene je ovako danas:Pogledajte prilog 178026

Skinut sa punjača danas oko 9:20 recimo, uspavao sam se :)
Uključen bluetooth i wi-fi ceo dan bez prekida.Isključen samo bluetooth kad sam došao sa posla i skinuo sat u 21:08.
Instalirao Kurir i čitao danas sve ukupno oko pola sata,Facebook mi je oduzeo ukupno bar pola sata takođe gledajući slike i klipove.
Slušao muziku do posla i nazad.Razgovori svi ukupno 46 min. ja zvao mene zvali.
Network mode je 4G/LTE kako li se već pravilno kaže.Osvetljenost ekrana je nešto preko pola a screen mode je adaptive.Slika gore.

@bravosx1616
Ja bi prso s mozgom da je tako loša baterija kod mene.To čak nije ni prihvatljivo bar za moj pojam.
Da nemaš neke aplikacije u pozadini čiji proces možda crpi bateriju?

Pa cim ti je ekran povukao 13%, a android proces i android system ukupno 12% to znaci da ti negde opasno vuce bateriju ili da ga nisi nesto koristio vec je vise bio stand by :D. Pre ce biti ovo drugo.
Ako vec kacis shotove klikni dole gde ti pise screen on i okaci koliko sati je bio upaljen i sve ce biti jasno. Evo sad mozes to da uradis i da me demantujes.
 
Nisam znao da mogu da kliknem na screen :)2015-08-27 22.20.13.png
 
Moze li mi ko preporuciti najbolju futrolu za ovo sokocalo?
 
^Pogledaj spigen, oni su najbolji i imaju više modela...
 
Clear view cover nemoj uzimati jer se svi žale na tačkaste ogrebotine po displeju.Nedopustivo za gorilla glass ali eto , šta reći.
Probao sam ovih dana bar 10 različitih i na kraju uzeo ovu Clear Cover
 
Poslednja izmena:
Ima li gde kod nas da se kupe ove futrole ili jedino da poručim?
 
Bravo, bas to mi se desavalo. Nekad ok traje (naravno dok sam u zatvorenom), nekad posrce za kratko vreme. Mada sam ja imao instaliran program sa pracenje baterije pa nisam ulovio koji proces mi posrce.
Dobro, klimalo je dugme i kod mene, ali to nije neki problem. I kad pogledas pod uglom videle se neravnine na ekranu, ali ni to nije neki problem jer ga ne gledam tako. I probijalo je malo svetlo po ivicima kad je neka tamnija podloga, a ni to nije nesto preterano smetalo. Preko 4h nisam prebacio tacno da sedim kuci i da ga koristim u cugu 4h cini mi se :)

Ali nemoj da pises vise o tome u temi o s6 jer i ti imas falican telefon i besomucno ga koristis u namenama za koje on nije predvidjen :)
Opet kao sto sam rekao ok telefon sa dobrim karakteristikama ali losom baterijom i velikim grejanjem.... Nista novo i nista izmisljeno
za bateriju si u pravu - za dugme si u pravu ali to je problem samo na običnom s6 dok na edge nije -za ekran da nije ravan to nemam o čemu pričaš - da je moglo bolje moglo je
 
za bateriju si u pravu - za dugme si u pravu ali to je problem samo na običnom s6 dok na edge nije -za ekran da nije ravan to nemam o čemu pričaš - da je moglo bolje moglo je

Ja imam obican S6 i ne klima mi se dugme, ni mom bratu, tako da to definitivno nije problem svih S6.
 
@dejan1001

Čitao sam pre par meseci (vezano za ekran) na xda da je to oleophobic premaz pa se vizuelno čini
da ima ulegnuća.Ako oni lupetaju, lupetam i ja vama....uzeo sa Bosh lasersku libelu i sijao po ekranu na Note 4,
kad se pogleda sa strane deluje da ima talase po celom ekranu a kad ga obasja laserski zrak koji je 5mm širok nema nigde ni najmanjeg zakrivljenja
po ćoškovima ima malo i naravno ivicama.Na mom edgu je ceo ekran talasast kad se gleda sa strane a kad stavim laser sve deluje ok.
Pazi sad ... upravo sam gledao iz svih uglova i napolju i unutra iphone 5s i iphone 6 i savršeno su ravni !?
I nemam pojma šta da mislim :D
 
Moze li mi ko preporuciti najbolju futrolu za ovo sokocalo?

Sta tacno podrazumevas pod najbolje ? Jel ti treba kompletna "debela" zastita ili slim case ili providan case ili ti je bitna boja, dizajn, funkcionalnost nesto tipa wallet i to ?

Kucas na Guglu Best S6 Cases ili tako nesto pa prolistaj kakvih sve ima pa izaberi sta ti se svidi i sta je recimo najvise hvaljeno na Amazonu ili Ebayu.
 
Ja imam obican S6 i ne klima mi se dugme, ni mom bratu, tako da to definitivno nije problem svih S6.
nemam pojma - ja sam imao klimalo se - kod komšije isto tako sve i jedan koji sam gledao u poslovnicama imaju isti problem-nisam video još ni jedan kome nije klimavo dugme-takvo je moje iskustvo sa s6
 
Prelaskom na 5.1.1 stigla mi je neka opcija, kako da je nazovem, zvucni podsetnik da imam notifikaciju i dok god ne pogledam sta je ili uradim clear, s vremena na vreme svirne kao da je stigla nova. To me malo smara, jer neki put bude notifikacija da ima update neke aplikacije na PS, ili nesto sa foruma sto ne moram odmah da vidim, znam po zvuku, jer sam podesio razlicite zvukove. Zna li neko za to i gde to mogu da iskljucim, jer nigde nisam nasao?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno