Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Samsung i Com Trade garancija ali bez fiskalnog, kakvi li su za reklamaciju ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Auuu, nakon update system mi izjeda bateriju [emoji20] . Preko noći se ugasio, ustao kad tel ne radi. Izgleda cu morati jedan hard reset i clean install, ovaj put sam radio samo update, da ne bih morao sve jovo nanovo, pogotovo bankovne aplikacije, za koje moram ici u banku po nove aktivacione kodove. Nadam se samo da će hard reset rešiti ovo.

b210d2ca4ccc20dae5978531990d784a.jpg
 
Isti problem ima brat na 6 Edge +, ali kod njega je vraćen na fabrička podešavanja.
Jel moguće da Android System na MM toliko cepa bateriju? Kako je kod vas?

2ab193d42b5593dc9c9be023acf3764e.jpg
 
Znam da je smor pisati po ko zna koji put, ali čitajući par tema ovde, nisam naišao na taj podatak [emoji20] [emoji20] [emoji20]. Hvala!


Edit: Djilkosh, jel savetujes hard reset sa prelaska sa LP na MM, ili necu nista dobiti više, s obzirom da tel ok radi, jedina zamerka mi je bila baterija, koja će se popraviti ovim gašenjem update, nadam se. Ako ne bih dobio nista na trajnosti baterije, onda ne bih dirao, najviše zbog bankovnih aplikacija koje sam vec spomenuo.
 
Poslednja izmena:
Factory reset je uvek preporucljiv. E sad, ako sve radi lepo, ne moras. Ja ga npr uvek radim kad ide neki veci update. Sitne ove OTA ne radim FR. Odradim ga cisto da ne bude da je do toga, a ne do Samsunga i meni mirna glava.
 
Upadam kao padobranac, prijatelj me je zamolio za pomoc, a ja znam koga da pitam:)
Naime, povremeno na njegovoj s6-ici ekran postane potpuno crn, i ima samo mali iksic(x) u donjem uglu.
Nikakav restart ne pomaze,power + vol down, itd... Covek vise ne zna sta da radi, nosi staru Nokiju da moze da razgovara kad samsung zaglupi.
Kakva su vasa iskustva, ima li mu leka?:)
 
Može da pokuša da obriše (očisti) cashe participate iz recovery moda mada sumnjam da pomaže. Neka pogleda kakve gluposti je instalirao, bez uvrede, umeju task kileri da glupiraju, ako nije do toga neka ide na Sammobile i skine firmware i flešuje fon lepo i nema problema, sem firmware-a, (verzija Android za njegov model), trebaće mu Odin program (free download) I Nek pogleda tutorijale po netu, čas posla se flešuje fon.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav da li je neko imao problema sa pregrevanjem uzeo sam telefon nov pre nekoliko dana i cim malo duze ostanem u npr snapchatu instagram,youtube ili tako nesto krene da se pregrejava u applikaciji pise 34 c , dok npr igram neku zahtevniju igricu radi normalno,telefon radi odlicno ali kad krene da se pregrejava stvarno nije prijatno za ruku ni malo
 
Poslednja izmena:
To će da vrisne, vrati ga pod hitno, uopšte nemoj da se upuštaš u razlog
 
Pozdrav da li je neko imao problema sa pregrevanjem uzeo sam telefon nov pre nekoliko dana i cim malo duze ostanem u npr snapchatu instagram,youtube ili tako nesto krene da se pregrejava u applikaciji pise 34 c , dok npr igram neku zahtevniju igricu radi normalno,telefon radi odlicno ali kad krene da se pregrejava stvarno nije prijatno za ruku ni malo

Svaki s6 se greje da nije bas prijatno drzati u ruci dok igras igrice. Ako pise 34c to nije puno uopste.
 
Na pocetku je temepratura oko 29 kad je uredjaj malte ne hladan i tad je sve super al nakon 10 minuta koriscenja popne sa na 33 i tu varira a sto se tice cpua jednom tokom skidanja vise aplikacija mi je isao i do 70 al se uglavnom krece oko 48,pre S6 sam imao bednu Xperiu C koja je iste funkcije obavljala bez ikakvog zagrevanja fon bi mi se zagrejavo retko,tek kada bi igrao neku igru 10 minuta bez prestanka ili ga bas mucio pa mi nije logicno da se S6 ovoliko greje,da li je uzimanje maske resenje jel neko iskusio slicno?
 
Normalno je da se oseti toplota prilikom zahtevnijeg koriscenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ali ne verujem da snapchat ili instagram spadaju u neko zahtevnije koriscenje,sad se malo smirio al sam imao trenutaka kada je samo u Snapchatu isao do 36 stepeni i da je bilo bas bas vruce u okolini kamere(gde mu je i procesor ako ne gresim)telefon je kupljen pre nekoliko dana tako da imam mogucnost da ga zamenim pa ako ima nekog ko koristi S6 bilo bi lepo da se nadoveze na temu.
 
Poslednja izmena:
Pa 36C je sve samo ne visoka temperatura. I meni se telefon greje a koristim face, instagram i tapatalk najcesce. Ni jednu jedinu igru nemam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ali ne verujem da snapchat ili instagram spadaju u neko zahtevnije koriscenje,sad se malo smirio al sam imao trenutaka kada je samo u Snapchatu isao do 36 stepeni i da je bilo bas bas vruce u okolini kamere(gde mu je i procesor ako ne gresim)telefon je kupljen pre nekoliko dana tako da imam mogucnost da ga zamenim pa ako ima nekog ko koristi S6 bilo bi lepo da se nadoveze na temu.
Snapchat ti je poprilično zahtevna aplikacija zapravo. Aktivira ti i kameru i lokaciju istovremeno, drlja internet i još što šta.

Poslato sa Xperia Z3 pomoću Tapatalk-a
 
Nijedan telefon koji sam do sad koristio se nije ovoliko grejao i ako brojke govore da je u granicama normale kada ga drzim u ruci veoma je neprijatno i konstanto zagrejan posle malo duzeg koriscenja postaje nepodnosljivo
 
Jesam ja nešto utripovao ili je kamera lošija nakon apdejta na MM? Slike su nekako zrnaste, nekvalitetnije. Čak i sam preview screen (dok kamera fokusira) izgleda kao da je u pitanju kamera sa mogućnostima od pre par godina.
 
Meni se čini da je bolja, evo ti fotka u punoj rezoluciji od juče, bezveze slika ali da proceniš kvalitet, ništa nisam obrađivao, slikao i postavio na flickr sa fona:



ps.
Zadnji WETA M3.0.1 kida sa zvukom, obavezno Hacker Kernel, od mene preporuka, ne menjam ni rom ni fon dok ovo ne izbace za S7 ili naslednika, ludilo:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/development/rom-weta-v1-0-t3177550
 
Poslednja izmena:
To kad kupiš telefon od pravog čoveka :D i dobri ti ovi škampi :D
Kakva je baterija na toj weti ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ivane,nije ti neki reper ova slika,to slikano iz blizine izgleda dobro na svakom telefonu.
Daj neku outdoor fotku nesto iz daljine.

Sent from Xperia Z2
 
Od update 6.0.1 u toku dana mi se desi po par puta da dobijem sms da imam propušten poziv, a tel je upaljen i ima signal. Ranije se nije dešavalo to. Da nije nesto do verzije modema? Urađen hard reset pre par dana.
 
Meni se to dešavalo i pre 6.0.1 čak sad čini mi se ređe. A dešava se kada je na automatskoj mreži

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Meni se to dešavalo i pre 6.0.1 čak sad čini mi se ređe. A dešava se kada je na automatskoj mreži

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Mislis na automatski 2g/3g?

Sad sam stavio samo 3g, vise nije normalno, maltene svaki poziv mi je prvo nedostupan i onda stiže sms o propuštenom pozivu. A dešava se i da kad pozovem ili me neko pozove, ne cujemo jedan drugog, pa moram ponovo da pozovem. Ovo sve nisam imao 5.1.1 [emoji35].
 
Pozdrav ,da li ovde pisati za s6 edge plus ,rekose da nema svoju temu

Aha videh sada,jeste ovde [emoji106]

Koliki vam je sot sa ovim novim apdejtom,ovo kao L kad se pojavio,baterija curi sa svih strana
Meni na samo 3g radi odlicno,nikakav problem ,telenor mreza
Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ugasi Google backup i restart telefona.

M2 Note
 
Odavno odradjeno ali i dalje curi brze nego bi trebalo

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno