Šta je novo?

problem s monitorom

nerven

Cenjen
Učlanjen(a)
19.11.2013
Poruke
729
Poena
195
Na nekom ne toliko starom Samsung 22" E2220 nakon kacenja savrseno nove konfiguracije koja je nedeljama testirana na druga dva monitora gde je radila bez problema, nije moguce uopste gledati u neke stranice s obzirom na to kako se monitor ponasa. U pitanju su samo neke stranice (dve do sad, ali mislim da je dovoljno da bi se ustanovilo da postoji problem). Cim se otvori recimo www.b92.net, slika pocinje da se gubi, nestaje po vertikali na nekim delovima ekrana i slicno. Snimio sam telefonom, pa recite sta mislite.

https://www.dropbox.com/s/ss2k90583k8tk5u/VID_20141204_175734.mp4?dl=0
 
Sa obzirom koje na slici, cudim se da nije gore...:d
To nije problem do monitora...
Mozda pomogne instaliranje zadnjeg flash player-a, zadnjih drajvera za graficku, predhodno obrisi stare sa DDU.
 
Sa obzirom koje na slici, cudim se da nije gore...:d
To nije problem do monitora...
Mozda pomogne instaliranje zadnjeg flash player-a, zadnjih drajvera za graficku, predhodno obrisi stare sa DDU.

Pomislio sam isto, medjutim ista stvar se ne desava kad se komp prikljuci na drugi monitor.
 
Pogledaj u podesavanjima na monitoru kolika je vrednost za refresh rate, verovatno postoji i opcija "auto detect" pa ga pusti da sam odradi "bazdarenje"
 
Auto detect odrađen. Avg. refresh rate 60Hz, rezolucija 1920x1080 kao što bi i trebalo.
Resetovana podešavanja monitora, skinut s VGA, vraćen nakon restarta. Ista priča.
 
Ako je problem i kad koristiš određeni pretraživač, i samo određene stane - sigurno je softverske prirode, i najverovatnije vezana za win 8 i nekompatibilnost nečeg sa istim da li je to pretraživač, flash player, directx, drjveri - proveri verzije i uradi reinstalaciju. Takođe proveri dal su x86 ili x64 verzije i dal postoji ona koja tebi treba. Ako se radi o određenom pretraživaču koristi drugi i rešen problem. Zatim uradi updejt windowsa i malo pročešljaj sa Antimalwere-om

Od sveg problema zna se Samsung 22" E2220, da postoji neki drugi, neki video(win 8 - verzija, updejt pitaj boga, ne zna se koji pretraživač niti dal si probao na drugom), tako malo pojasni problem ako ovo gore ne pomogne:
OS, pretraživač, konfiguracija iz potpisa ili ne, verzija graf. drajvera.....
Taj drugi monitor je iste rezolucije?
Koje konektore koristi taj samsung i taj drugi monitor: DVI, VGA, HDMI?
Dal si probao drugi kabel?
Dal si probao drugu grafu - ovo bi skoro sigurno isključilo HW problem?
 
Ako je problem i kad koristiš određeni pretraživač, i samo određene stane - sigurno je softverske prirode, i najverovatnije vezana za win 8 i nekompatibilnost nečeg sa istim da li je to pretraživač, flash player, directx, drjveri - proveri verzije i uradi reinstalaciju. Takođe proveri dal su x86 ili x64 verzije i dal postoji ona koja tebi treba. Ako se radi o određenom pretraživaču koristi drugi i rešen problem. Zatim uradi updejt windowsa i malo pročešljaj sa Antimalwere-om

Od sveg problema zna se Samsung 22" E2220, da postoji neki drugi, neki video(win 8 - verzija, updejt pitaj boga, ne zna se koji pretraživač niti dal si probao na drugom), tako malo pojasni problem ako ovo gore ne pomogne:
OS, pretraživač, konfiguracija iz potpisa ili ne, verzija graf. drajvera.....
Taj drugi monitor je iste rezolucije?
Koje konektore koristi taj samsung i taj drugi monitor: DVI, VGA, HDMI?
Dal si probao drugi kabel?
Dal si probao drugu grafu - ovo bi skoro sigurno isključilo HW problem?

Probao Firefox i Chrome (Oba na WinXP 32bit, Win7 Home 64bit i Win8.1 Pro 64bit, na dve različite konfiguracije, oba browsera poslednji update, poslednji drajveri za flashplayer, javu, grafičku, prema pomenutim sistemima). Ista priča.

Konfiguracija je:
Pentium G3258
MSI H81M-P33
Raidmax 535W
Gainward GTX550TI
Samsung 840 EVO 120GB
Transcend 4GB 1600MHZ
LG optika

Konfiguracija je stara manje od mesec dana, testirana na drugom monitoru, identične rezolucije, navedenih problema nema.
Monitor na kome nema problema je bio vezan preko DisplayPorta i VGA, na monitoru gde ima problema samo VGA.
Problem se pojavljivao i na drugoj konfiguraciji, koja je svakako bila namenjena za kantu, pa se nisam bavio time. Nova je stigla ubrzo.
Probao drugi VGA kabl, isto.
Ista stvar se dešava i na integrisanoj grafici, i na GTX550TI.
 
Kako ti se napaja taj monitor, preko adaptera ili kabla?
 
Probaj sa drugim, mada je napajanje monitora integrisano.
Moze biti do napajanja, jedino mi to pada na pamet.
Nema logike da zeza na te dve stranice a na ostalim radi, i da je hardverski problem.
Jedino da ne moze da drzi refresh rate iz nekog razloga na tim stranicama???
 
Sad sam proverio stranica B92 kod koje ti se javi problem ima FPS do 60(što je max) dok Polovniautomobili oko 30

Možeš i sam da proveriš pa vidi dal se problem pojavi kada FPS bude jako visok:
Chrome-settings-more tools-Developer tools-show drawer-rendering-pa čekiraj Show FPS meter:
https://developer.chrome.com/devtools/docs/rendering-settings

Tako definivno monitor ima problem sa Refresh rate-om, mada problem bi trebao da se javi i kod starih igrica koje imaju visok FPS.

U nvidia C. panelu postoji opcija za Vertical sync:Adaptive(half refresh rate) u Managage 3d settings-u a može se podesti posebno za neku aplikaciju npr chrome pa probaj i to.
 
Poslednja izmena:
Sad sam proverio stranica B92 kod koje ti se javi problem ima FPS do 60(što je max) dok Polovniautomobili oko 30

Možeš i sam da proveriš pa vidi dal se problem pojavi kada FPS bude jako visok:
Chrome-settings-more tools-Developer tools-show drawer-rendering-pa čekiraj Show FPS meter:
https://developer.chrome.com/devtools/docs/rendering-settings

Tako definivno monitor ima problem sa Refresh rate-om, mada problem bi trebao da se javi i kod starih igrica koje imaju visok FPS.

U nvidia C. panelu postoji opcija za Vertical sync:Adaptive(half refresh rate) u Managage 3d settings-u a može se podesti posebno za neku aplikaciju npr chrome pa probaj i to.

upravo pokušao navedeno. apsolutno ništa se nije promenilo.
hoće li pomoći ako ponovo izbliza snimim telefonom reakciju monitora na učitane stranice?
 
Verovatno nije ovo u pitanju ali ajd' probaj za svaki slucaj: 35235235.png
 
Verovatno mu se nece pojaviti da namesti na vise herca, ali neka vidi. Ako moze, sto vise herca to bolje.
 
Nazad
Vrh Dno