Šta je novo?

Da li treba da se graficka nosi na servis ?

defcoon221

Slavan
Učlanjen(a)
18.01.2012
Poruke
999
Poena
200
Konfa iz popisa.

Naime kada igram igrice desava se da se slika zamrzne na sekund dve pa se odmrzne,ne znam zasto se to desava,ali nije samo jedna igrica vec par,komp ovako normalno radi bez problema ali u igricama ne valja..

Nekada se to retko devasa a nekada se ne moze izdrzati...

Temperature nisam merio tako da ne znam da li je do toga problema mada hladjenje mi je odlicno sto se tice protoka vazduha i broja ventila..

http://www.asus.com/rs/Graphics_Cards/R9280XDC2T3GD5/
 
Poslednja izmena:
Moze tu biti uzrok vise faktora...procesor slab,hdd sa losim sektorima,losa memorija...
Koju konfiguraciju imas ?
 
Moze tu biti uzrok vise faktora...procesor slab,hdd sa losim sektorima,losa memorija...
Koju konfiguraciju imas ?

Iz popisa mog imas konfu ali evo :

FX 8350 4.0GHz

SABERTOOTH 990FX/GEN 3 REV 2.0

Imam jedan HDD od 1 TB na kome su mi sve igrice on je imao nekih problema na proslom kompu nekom ali je utvrdjeno detaljnim pregledom da je ok,i njega sam stavio da bude za igrice..

Memorija je 4x4 GB Kingston hyper x blu i 2 stapa su starija oko 1 god mozda ima i vise a dva su skoro dokupljeni i ima mozda 1 mesec..
 
Poslednja izmena:
Dobro konfa..mozda da instaliras ipak hd sentinel i proveris hdd,cisto zbog sebe.Konfa deluje odlicno,ja ovde odustajem da te ne bih zbunjivao mojim daljim misljenjem.
 
Dobro konfa..mozda da instaliras ipak hd sentinel i proveris hdd,cisto zbog sebe.Konfa deluje odlicno,ja ovde odustajem da te ne bih zbunjivao mojim daljim misljenjem.

Imam instaliram HD sentinel i on nista nije pokazao da ne valja..
 
Poslednja izmena:
Updejt grafičkih drajvera(možeš probati i beta verziju), ili ako je najnoviji vrati na neku raniju verziju.
 
Testiraj ram, deinstaliraj/počisti sve od sadašnjih grafičkih drajvera pa probaj reinstal postojećih a takođe i druge verzije drajvera.
Proveri i sve temperature uključujući i grafiku dok se vrte stres testovi na računaru (za grafiku furmark test).
Tek onda ćeš znati više.
 
Testiraj ram, deinstaliraj/počisti sve od sadašnjih grafičkih drajvera pa probaj reinstal postojećih a takođe i druge verzije drajvera.
Proveri i sve temperature uključujući i grafiku dok se vrte stres testovi na računaru (za grafiku furmark test).
Tek onda ćeš znati više.

Ram testiran sa goldmemtest86 linx i jos nekim programom sve proslo super..

Jedino da reinstaliram graficke drajvere ajde kada se budem vratio sa posla ali ako se to nastavi sta onda moze da bude?
 
Mozda je najbolje da deinstaliras sve drajvere, imas AMD cleanup utility, obrisace ti i za chipset, zvuk, grafiku, ali obavezno prodji i Display Driver Uninstaller-om da bi se sve obrisalo od grafike sto eventualno ostane.. Onda preskeniraj komp ostalim programima tipa antivirus, antmalware, ccleaner, rgmechanics itd, sve to iz safe moda obavezno i onda odradi ponovo sve drajvere, poskidaj sa AMD-ovog sajta poslednje.. Ako ovo ne upali mozda i reinstall sistema bude opcija..
 
Instaliraj MSI Afterburner, otvori ga pa igraj, kada ti se to desi sa zamrzavanjem izadi iz igre.
Pogledj u afterburneru temperaturu, zauzece grafe, procesora, memorije... u trenutku zamrzavanja.
 
Ram testiran sa goldmemtest86 linx i jos nekim programom sve proslo super..

Jedino da reinstaliram graficke drajvere ajde kada se budem vratio sa posla ali ako se to nastavi sta onda moze da bude?
Ako si proverio/ako proveriš sve navedeno od hardvera ostaje samo napajanje, ono retko uzrokuje takve simptome, ali zna da bude uzrok.
Od softvera kao što je rečeno ako ne uspeš drugim načinima idi na reinstal netaknute/čiste verzije windowsa, instalaciju samo antivirusa, čipset, grafičkih i net drajvera pa onda kontrolišeš stanje sa igrama i nastavljaš dalje ako je sve ok uz daljnu kontrolu stanja posle instalacije ostalog.
 
Javljam se posle nekog vremena jer nisam imao vremena toliko ovih dana pa mi se ukazala prilika pre oko 2 dana da probam sve ovo navedeno i na kraju sam pronasao krivca .. Na moju nevericu to je HDD...

Jer kada igricu instaliram na mom SSD-u sve leti bez pogovora ali cim krenem na mom HDD - u odmah koci secka...

Nije mi jasno kako to da svi porogrami koji su cesljali HDD pokazuju sve ok bez problema nema bed sektora a ipak se to desava ???
 
Probaj da zamenis sata kabal...
 
Nisu ti valjda svi ti HDD diskovi stalno povezani ?
 
Da nije hdd otisao u pio mode, umesto udma. Probaj da kopiras neki veeeliki file sa jednog hdd na drugi i prati zauzece procesora i to onaj crveni kernel deo. Ako je procesor zauzet onda je to problem jer je hdd u pio modu.
Izguglaj kako se to resetuje za tvoj os.
 
Nisu ti valjda svi ti HDD diskovi stalno povezani ?

Kako mislis?

Nisu svako je za sebe,

Nego kupio sasm WD black od 1TB a ortak koji mi je pregledao ovaj HDD rekao je da se pregrevao i pokazao mi je sliku gde je bukvalno nagorela plastika tamo na onoj ploci ispod HDD-a :/

I to je bio problem a i temperatura tog HDD-a je bila 50 C ...
 
Poslednja izmena:
zasto si uopste instalirao igre na hdd, za sta ti sluzi ssd? ili jednostavno volis da upalis igru, odes skuvas kafu dok loaduje i onda sednes da igras, pa pri svakoj promeni mape odes da ispusis jednu na terasu?
 
zasto si uopste instalirao igre na hdd, za sta ti sluzi ssd? ili jednostavno volis da upalis igru, odes skuvas kafu dok loaduje i onda sednes da igras, pa pri svakoj promeni mape odes da ispusis jednu na terasu?

Zato sto necu da budem zalepljen za komp 24/7 ocu da pustim da se igrica ucita da odem da se zabavim van i onda posle par sati malo da se zabavim na kompu taman dok se ucita...

Nemoj da visis na kompu zbog brzog ucitavanja 24/7 nije zdravo odsetaj i popusi negde.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno