Šta je novo?

Prekinuta instalacija XP-a na 99 %

Animal

Cenjen
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
155
HDD Maxtor d540x-4g 120 GB ata je u pitanju, kada pokusam da instaliram svez XP na njega sve je u redu do dela na kom se formatira ceo HDD, idem na full format with ntfs i na 99 % mi baci ovaj blue screen : http://i.imgur.com/D6naxrV.jpg

Dal ima neko ideju sta je u pitanju da bas na 99 % izbaci problem, ili se bas tu zadesilo da bude neki bad sektor pa da format ne moze proci do kraja... ?

Edit zaboravih da dodam da je to probano na ''zdravom'' racunaru, dakle na kom je vec jedan drugi hdd i sve radi normalno.
 
Poslednja izmena:
HDD Maxtor d540x-4g 120 GB ata je u pitanju, kada pokusam da instaliram svez XP na njega sve je u redu do dela na kom se formatira ceo HDD, idem na full format with ntfs i na 99 % mi baci ovaj blue screen : http://i.imgur.com/D6naxrV.jpg

Dal ima neko ideju sta je u pitanju da bas na 99 % izbaci problem, ili se bas tu zadesilo da bude neki bad sektor pa da format ne moze proci do kraja... ?

Edit zaboravih da dodam da je to probano na ''zdravom'' racunaru, dakle na kom je vec jedan drugi hdd i sve radi normalno.
Meni se to desilo skoro sa xp + sata drivers + updates, skinutog sa piratebay.
Skini stari, bez dodataka, samo xp sp2 ili 3.
 
Meni se to desilo skoro sa xp + sata drivers + updates, skinutog sa piratebay.
Skini stari, bez dodataka, samo xp sp2 ili 3.

Uh ovaj sto imam je proveren ko zna koliko je sistema uradio i nikada nije zakazao SP2 je, ne verujem da je do toga problem, mada imam ga prerezanog i na drugom CD-u koji cuvam ako se ovome nesto desi, probacu i sa drugim mada neverujem da je do toga.
 
Uh ovaj sto imam je proveren ko zna koliko je sistema uradio i nikada nije zakazao SP2 je, ne verujem da je do toga problem, mada imam ga prerezanog i na drugom CD-u koji cuvam ako se ovome nesto desi, probacu i sa drugim mada neverujem da je do toga.
Neka je on proveren, i moj je bio... Ali je taj komp bio mator i eto, pravilo je problem cim formatira disk. Samo probaj obicnu verziju xp-a, pa je sam nadogradi posle na sp.

A taj sto imas prerezan, ako je isti, sto bi ga probao ne razumem? :)
 
Neka je on proveren, i moj je bio... Ali je taj komp bio mator i eto, pravilo je problem cim formatira disk. Samo probaj obicnu verziju xp-a, pa je sam nadogradi posle na sp.

A taj sto imas prerezan, ako je isti, sto bi ga probao ne razumem? :)

Iz razloga sto je ovaj cd uradio xx instalacija XP-a mozda je dotrajao ostetio se negde sta ja znam...

A ovo prvo sto spominjes jako mi je cudno i ne pije mi vodu nekako, da sistem nece da se uradi na HDD jer mu ne odgovara ta instalacija XP-a, valjda je HDD namenjen da mozes da podignes na njega sta hoces, tako je bar do sada bilo :d

Sve nesto mislim da je do diska problem, inace HDD nameravam da prodam pa kako ja da objasnim buducem kupcu e ne mozete to tako mora ovako :D, mada ponovo kazem ne verujem da je do toga problem, al ajde probacu bas...
 
Ih kako moze hdd da bude los i da ne znas dok mu ne pokusas instalirati sistem...
 
Mnogo smrdi na hard, verovatnoca da je nesto drugo je minimalna.
 
Ja sam imao slican problem. I na kraju se ispostavilo da mi je HDD otisao.
 
Hdd kaput. Relocate particiju i probaj.
 
Verovatno je u pitanju hard disk izgleda da je crko ...i meni se to desilo na novom kompu ...ako se cuje cudan zvuk prilikom paljenja onda ti je otiso hard
 
1.Pokusaj da poslusas coveka i instaliras cist Xp.
2.Hirens na butabilni CD/USB pa onda Chack and repair bad sectors.
3.Ako to ne uspe ne prodaj hard ljudim da te ne mrze i psuju dzaba. :)

Ma kakav crni cist XP, ta mi prica od pocetka nije pila vodu, jednostavno HDD nije u redu nesto ne znam sto...
Uspeo sam da podignem XP ali tek kada sam isao Quick Format with NTFS, a ne Full, medjutim kada sam usao u sistem i pustio da skenira bad sektore u Full rezimu sve je bilo najnormalnije i u redu dok nije doslo do pred sam kraj i onda se sistem restartovao... Nesto HDD zeza verovatno da ima neki previse osteceni sektor kada naleti na njega sve se kresuje...
 
Nazad
Vrh Dno