Šta je novo?

Logitech tastature misljenja

krele90

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2010
Poruke
1,706
Poena
210
Potrebno mi je vase misljenje koju Logitech tastaturu uzeti. Do 100e. Interesuju me vasa misljenja o sledećim modelima k290,k360,k350,k750,k800?
Odprilike sam ih po ceni poredjao. Ovih 5 modela mi je nekako najvise zapalo za oko ali jos ni sam nisam siguran sta uzeti. Prosecni sam korisnik, uglavnom bi je koristio za umereno kuckanje i ponekad igrice. Tastatura koju koristim godinama unazad Microsoft ergonomic natural mi je dosadila i ocu da predjem na nesto novo.
Sad najslicnije toj je k350 ali nisam siguran da li zelim taj wave oblik... K750 mi deluje prilicno zanimljivo malo me cena odvlaci i steta sto nema pozadinako osvetljenje, dok mi je k800 malo previse skupa mada ako je toliko bolja od konkurencije mozda i uzmem u obzir. K360 deluje ok, lepo izgleda ali pitanje kakvog je kvaliteta kazu da deluje kao obicna laptop tastatura...
Voleo bi ako je neko imao dodir sa nekom od ovih tastatura da mi da svoje mišljenje. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ja sam koristio K360, kupio sam je jer ima isti razmak između tastera kao laptop tastature, a u to vreme sam koristio laptop kao glavni PC. Dobra je za nekog ko ima slične prohteve, i to je to, nije ništa posebno. Generalno, kao dugogodišnji korisnik budžet Logitech periferija, mislim da sve više štede, i da im je kvalitet sve lošiji. Npr. miš LX7 sam zamenio posle za M510, slične su cene i karakteristike, a stari LX je bio neuporedivo kvalitetniji. Komplet MK520 koji trenutko koristim isto nije ništa posebno, ali je bio jeftin, pa ne mogu da se žalim. Sve u svemu, osim kamerica, Logitech teško da će proći u sledećoj kupovini...
 
Logitech G5 mis koristim vec sigurno 7 godina i nikakvih problema nisam imao zato i hocu Logitech tastaturu i da kompletiram periferije.
 
Ja imam nesto jace od godinu dana Logitech k800. Imam samo reci hvale za ovu tastaturu. Izuzetno tihi i udobni tasteri, sjajno pozadinsko osvetljenje cija se jacina moze podesavati na cetiri nivoa. Kada prestanes sa kucanjem i sklonis ruke od tastature, svetlo se gasi nakon nekoliko sekundi. Poseduje senzor koji pali svetlo cim ruke ponovo primaknes tastaturi i pre nego sto dodirnes neki taster. Baterija traje oko nedelju dana uz normalno koriscenje. Sjajna stvar je da se baterija moze puniti dok radis na rastaturi. Dakle samo prikljucis kabl za punjenje i nastavis sa radom. Ima unifying reciver preko koga se moze prikljuciti vise Logitech periferija. Ima odlican wireless signal. Ja je cesto koristim u drugoj sobi, posto prebacim sliku na veliki TV radi gledanja filmova isl. To je udaljenost od recivera 7-8 metara sa zidom izmedju i sve radi savrseno i bez greske. Funkcijski tasteri su programabilni i vrlo jednostavno im mozes dodeliti drugu funkciju pomocu softvera koji preuzmes sa Logitech sajta. Tamo takodje povremeno potrazis i update za taj isti softver. Mislim da je ovo idealna tastatura za nas prosecne korisnike. Lepa, kvalitetna, funkcionalna. Od tastatura koje si naveo ona je najskuplja ali mislim da vredi svakog dinara koji sam je platio. Sa moje strane najtoplija preporuka za ovu tastaturu.
 
Svaka preporuku za K800 (Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800)
citaj:
http://forum.benchmark.rs/showthrea...t=Logitech+Wireless+Illuminated+Keyboard+K800
http://forum.benchmark.rs/showthrea...tech-Wireless-Illuminated-K800&highlight=k800
http://forum.benchmark.rs/showthrea...minated-K800&p=2821808&viewfull=1#post2821808

Ova moja ima YU slova, obrati paznju kako su "navareni" na tastere, milsim da ih ima mnogo vise bez yu slova, pa gledaj dobro kad kupujes da uzmes ono sto ti treba...
Sa njom WOT-ujem (igram WOT) i nema problema, tasteri rade kao i prvog dana...
 
Poslednja izmena:
Ja sam koristio K360, kupio sam je jer ima isti razmak između tastera kao laptop tastature, a u to vreme sam koristio laptop kao glavni PC. Dobra je za nekog ko ima slične prohteve, i to je to, nije ništa posebno.

Otprilike tako. Ja je koristim već par godina i u principu sam zadovoljan, ali nije ništa spektakularno...

Hteo sam sebi da kupim neku osvetljenu, poput k800, ali mi ne odgovara što se ne rade u našem rasporedu. Ona naknadno ispisana slova kvare ceo koncept...
 

Kad vec moze do 100 eura zasto ne uzmes mehanicku ? Trigger Z je tu otprilike i sigurno je bolja od svih ti navedenih.
 
Kad vec moze do 100 eura zasto ne uzmes mehanicku ? Trigger Z je tu otprilike i sigurno je bolja od svih ti navedenih.
Pa 100e je max maximuma :D Razmišljam najvise o k800 posto k350 je nemoguce nabaviti vidim da nigde nema, takodje otpada i k290 video je uzivo u winwin-u i ne svidja mi se. Naravno da mi treba sa US rasporedom dugmica a u madjarskoj gde sam mislio da pazarim uglavnom sve sa njihovim rasporedom. Tako da jos uvek necu nista narucivati dok se ne odlucim srecom imam rezevnu tastaturu, moju Microsoft ergonomic sam prodao za 1 dan nisam ni znao da imam tako dobru tastaturu dok sad nisam poceo malo da se interesujem ali svakako mi dosadila i ne zalim.
 
Poslednja izmena:
Kad vec moze do 100 eura zasto ne uzmes mehanicku ? Trigger Z je tu otprilike i sigurno je bolja od svih ti navedenih.

Mehanicka tastatura svakako je kvalitetnija i dugotrajnija od K800. Ukoliko se neko bavi poslom koji iziskuje visesatno kucanje u toku dana onda mu je sigurno mehanicka tastatura pravo resenje. Isto vazi i za pasionirane gamere koji satima maltretiraju tastaturu u "zaru borbe". Medjutim, za veliki broj "obicnih", prosecnih, korisnika tastature kao sto je k800 imaju i vise nego dobru izdrzljivost i dugovecnost, mnogo su tise u radu, imaju, uglavnom lepsi dizajn, (ovo je sasvim subjektivan utisak), slobodu koju pruza wireless i generalno gledano su jeftinijen od mehanickih. Pa sad, u zavisnosti od potreba, neka svako izabere sta mu odgovara.
 
Logitech G105 Gaming nije losa mozda s obzirom na cenu od oko 3500 din, jeste da je u pitanju gaming tastatura sto ne mora da znaci da bi je koristio za igrice, ima plavo osvetljenje ali je zicna, to bi mogao odma da uzmem a za k800 moram jos da sacekam malo ipak 10,5 hiljada nije mali novac.
A mehanička me ne interesuje.
 
Logitech G105 Gaming nije losa mozda s obzirom na cenu od oko 3500 din, jeste da je u pitanju gaming tastatura sto ne mora da znaci da bi je koristio za igrice, ima plavo osvetljenje ali je zicna, to bi mogao odma da uzmem a za k800 moram jos da sacekam malo ipak 10,5 hiljada nije mali novac.
A mehanička me ne interesuje.

G105 sigurno, po mom misljenju, vredi vise nego sto kosta, i neces pogresiti ako je uzmes za te pare. Sve zavisi sta ti treba i kakva tastatura zadovoljava tvoje potrebe. Glupo je davati pare za nesto sto ti ne nije potrebno. Dobro razmisli i racionalno odluci.
 
Za moje potrebe treba nesto za obicnog korisnika, niti igram puno igrice niti kucam nešto posebno nisam programer barem za sada a nadam se ni da necu :D
Sa k800 bi sigurno bio miran godinama posto prilicno pazim na svoju tehniku, a sto se tiče g105 slabo nalazim mišljenje ovako na izgled nije losa :)
 
Poslednja izmena:
Za moje potrebe treba nesto za obicnog korisnika, niti igram puno igrice niti kucam nešto posebno nisam programer barem za sada a nadam se ni da necu :D
Sa k800 bi sigurno bio miran godinama posto prilicno pazim na svoju tehniku, a sto se tiče g105 slabo nalazim mišljenje ovako na izgled nije losa :)[/QUOTE

Kao sto vec rekoh, mislim da i G105 i k800 vrede svakog dinara koji za njih das. E sad, koliko para, toliko muzike. Ti najbolje znas sta ti treba, pa prema tome odaberi. Nemoj davati novac za nesto sto neces koristiti. Na kraju, izbor je tvoj.
 
Ma porucio sam G105 sutra bi trebalo da stigne mada svestan sam da ce mi ovi dugmici sa strane nervirati i predstavljati problem ali sta sad bilo mi previse da dajem 11 hiljada za k800.
 
Za te pare nikako gumicarke, samo mehanika. I nemoj se vezivati za brend jer Logitech opasno fusari poslednjih par godina
 
Poslednja izmena:
Ma porucio sam G105 sutra bi trebalo da stigne mada svestan sam da ce mi ovi dugmici sa strane nervirati i predstavljati problem ali sta sad bilo mi previse da dajem 11 hiljada za k800.

Drug, nadam se da ce tastatura, dobro i dugo da te sluzi, ALI ovi dugmici G tasteri sa strane, ne da znaju da nerviraju, nego ne mogu da ti opisem.

Veruj mi igram igre, na njoj i bas puno kucam, i X puta mi se desi da umesto CTRL tastera, pretisnem taster G6 :d Isto umesto ESC tastera, desi se da pretiskam G1.... Po meni ova tastatura nije nista posebno, i ako ima bas puno pohvala, gledacu svakako da je u skorije vreme zamenim, za neki drugi model..

@Srle22

Ne znam samo po cemu, to vredi ova tastatura vise nego sto kosta, po meni ova tastatura bas nista posebno, standardna gumicarka, sa malo boljim kvalitetom izrade.
 
Poslednja izmena:
A znam ali manje vise sve gejmerske tastatuure imaju nesto sto mi smeta. I ovaj mali shift je mana ali ostalo ako bude ok bicu zadovoljan...
 
Ja pazario K810, za valjanje po krevetu. Extra je, mala, nema numericku, svetli, interna baterija, BT povezivanje za 3 uredjaja.... bateriju za 2 meseca punio 1x i to nije trazila nego aaaaajde da napunim za svaki slucaj :)
placena 90$
Pre toga imao K750, lozio se na ono nema punjenja i sl... ali ne svetli, velika, fancy je na radnom stolu... ali to je to , bar za mene...
posle godinu dana baterija pocela da umire, gubi kapacitet...pala sa kreveta, polomila se solarna celija i kraj :)
 
Ja imam K520 iz kompleta sa mišem (ista kao K800 samo nema pozadinsko). Odlična tastatura. Jeste da nema pozadinsko osvetljenje, ali meni ne smeta. Logitech ima odlične bežične tastature samo mana im je što se prodaju u kompletu sa mišem.
 
Mana im je i problem sa signalom, ne znam da li ima interferencija sa wi-fi ili šta, ali često se desi da ima kašnjenje, pri čemu sam unifying risiver prebacio u prednji usb, na manje od metar od tastature. Miš pri tome radi bez problema.
 
Eee da sam znao pre za ovu k520 uzeo bi nju i prodao misa i izaslo bi me kao ova G105 inace jos mi nije stigla ocekujem je u toku dana...
 
Posle nekih nedelju dana mogu vam reci da je tastatura opravdala ulozen novac. Uz par sitnica koje mi smetaju malo shift dugme i pored jos jedan taster, ovo mi je pomalo cudno jer nemaju sve G105 ovako izvedeno nzm od cega zavisi ali postoji i G105 sa normalnim shiftom :D U svakom slucaju nije losa kupovina fin je osecaj i lepo izgleda u mraku :)
 
Mana im je i problem sa signalom, ne znam da li ima interferencija sa wi-fi ili šta, ali često se desi da ima kašnjenje, pri čemu sam unifying risiver prebacio u prednji usb, na manje od metar od tastature. Miš pri tome radi bez problema.

Ne znam da li si jos kod nekoga primetio taj problem sa signalom. Ja imam K800 i G700s, oba recivera ubodena u USB2.0 sa zadnje strane kucista na nepun metar udaljenosti od Wi-fi utedjaja. Nemam nikakvih problema, sve radi savrseno, cak i kada odnesem misa i tastaturu u drugu sobu da bi se klinci igrali na velikom TV-u. Ovo je moje licno iskustvo i bas me interesuje ima li jos neko problema sa bezicnim signalom kod Logitech uredjaja?!
 
Nekad radi ok, radi i sa velike distance, ali često imam kašnjenje iako je tastatura na manje od 1 m od Unifying risivera. Kad se koristi USB sa zadnje strane kućišta još je gora situacija. Moraću malo da se igram sa pozicijom WiFi antene, nešto mi miriše da je tu problem, mada sam je sad sklonio od kućišta. Naravno, nije usamljen slučaj, ima još ljudi sa sličnim problemom:
http://forums.logitech.com/t5/Keybo...tency-with-K520-Wireless-Keyboard/td-p/547142
 
Kome smetaju makro dugmici na G105 moze lagano da ih mapira da budu ctrl, esc itd, ako vam se desava da gresite, meni je bilo potrebno nedelju dana da se naviknem da ne stiskam makro dugmice, inace tastatura je odlicna, ja sam je solidno skuplje platio nego sto sad kosta i nije mi zao, razmisljam da uzmem jos jednu za rezervu...

Logi G105 zelena i Razer Deathadder 2013 je savrsen kombo :)
 
Poslednja izmena:
Da li je neko uspeo da iskoristi makro dugmice u novijim igrama? U onim profilima nema ni jedne novije igre :/ Kada pokusam da dodelim komandu u igri ne reaguje...
 
Po meni ti makroi su besmisleni ako ne koristis recimo G11/G15 ili G510s npr.
Samo sa 3 reda makroa mozes ljudski sve da namestis i da koristis...
 
Nazad
Vrh Dno