Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

mikiPSY

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruke
4,109
Poena
290
Posto je u zadnje vreme naglo porasla popularnost uredjaja ove kompanije, red je da imamo i dedicated temu.

Ja kao buduci kupac portable DAC-a E07k od ovog proizvodjaca mogu samo da budem odusevljen cinjenicom da za tako malo para moze da se dobije toliko mnogo zvuka.
Svaki uredjaj im je bestbuy, ali zaista.
Vidim, da su poceli da distribuiraju svoju robu preko nekoliko lanaca trgovina tehnicke robe, sto ce znaciti da ce svi cuti za ovu ne tako poznatu robnu marku u Srbiji.

Pucajte, ovo je generalna tema za Fiio uredjaje. :type: :wave:

Ja uzimam DAC oko nove godine, tako da cete tad moci i korisnicki opis da procitate, by me ;)

20121212093213.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja ću možda iduće godine da se ponovim sa X1. Imam Xonar DX na kompu, pa nemam potrebe za kombinovanim DAC uređajem. Nisam ni pratio tržište kvalitetnih audio uređaja, ali prosto je neverovatno kad vidim na koji nivo su Kinezi spustili cene. Fiio X1 na Aliexpress može da se nađe za 120 USD, ko može da ga nabavi bez dodatnih troškova ima sjajnu ponudu.
 
Miki, odlično što pokrećeš temu da više ne nabijamo postove kod konkurentskog Cowon-a :p

Kao što sam već pisao na pomenutoj temi posedujem FiiO X3 DAP skoro godinu dana... nakon svih ovih meseci moje oduševljenje kvalitetom reprodukcije zvuka iz jednog tako malog prenosnog uredjaja ne prestaje (upravo se extractuje sveže skinuti losseless materijal... nikad dosta ;) ).


Ako ima pitanja u vezi "exthree" -pucajte...

:,,:
 
ja kada bi razmisljao o externom dac/amp za prenosive uredjaje radije bi skupio pare za e18, mislim da se isplati uloziti para za to pojacalo.
 
Da se i ja prikljucim, vec nekih mjesec i po imam X1 DAP, i kao sto sam vec rekao u drugoj temi, pjeler po mom misljenju trenutno nudi odlican zvuk (za svoju cijenu), daleko ispred telefona, razlika se primjeti cak i na najjeftinijim slusalicama (no name bubice), a od nedavno sam ga upario sa AKG Y50 slusalicama i zvuk je fenomenalan :)

Imate ovdje detaljne review-ove (doduse na spanskom, pa bih vam preporucio google translate) za X1 i X3, kao i za neke druge DAP-ove i poredjenja sa nekim flagship telefonima.

Nazalost do sada nisam imao priliku da uporedim X1 sa X3 ili Sansa plejerima :(

Ako nekoga jos nesta interesuje slobodno neka pita ;)
 
Ako sam dobro razumeo da bi E07K dobio line out potrebno je dokupiti L7 kablić?
 
A i ne moras. Mozes da koristis klasican 3.5mm izlaz za sluske a u opcijama dignes gain.
 
Evo nesto vise o E18 http://www.head-fi.org/t/696529/fiio-e18-review

Jeste kvalitetniji od 07k ali je pitanje da li opravdava razliku u ceni. Sto se pojacala tice tu je E12 najbolja kupovina ali E18/07k su dac/amp a E12 samo amp.

Nije razlika samo u zvuku, ogromnu bateriju, jace pojacalo od e07k i moze da puni telefon sto bi mnogima dobro doslo.

e12 jeste odlican izbor za pojacalo mnogo je jace od e11k, samo ne znam kolika je cena za e12 kod nas.
 
^ sve zavisi kome sta treba.. ok prednost je velika baterija na e18, pojacalo je jace ali ne drasticno.. e12 tu kida od fiio proizvoda (oko 15k din). Najbolje bi bilo kada bi spustili cenu e18 na jedno 15-16k, za sada mislim da je preskup.
 
Da li neko zna da li ima kod nas da se uzme http://www.fiio.net/en/products/10 ?

Vecina fiio proizvoda kod nas imaju veliku cenu, x3 koji kosta 23k din a na amazonu se nalazi oko 170 dolara sa nekim kablovima i memoriskom.
 
Mislim da je 4Audio zastupnik za Fiio kod nas, pa ih pozovi trebalo bi da mogu da ti poruce. Mada review-ovi na amazon-u mu nisu bas najbolji.
 
Vezano za cene, mnogo puta ispričana priča o alavosti najpre države pa onda "prve ruke"... "druge ruke"... i tako dalje. Tržište je takvo kakvo je za sve proizvode... ali uvek postoji način da se bar malo uštedi, samo ne treba biti lenj.

Kad sam vec krenuo u off da obradujem nekog ko čita ovo moje spamovanje od rane zore: Poklanjam uploaded code za 48h premium :eyebrows: prvom ko se javi na PP... mislio sam da ubacim u oglase, ali reko bolje da pokupi neki ljubitelj dobrog zvuka i FiiO uredjaja ;) pa se nadam da moderacija neće zameriti.

:,,:
 
Ima li neko sa foruma 07k/e18? Trazio sam neka poredjenja sa raznim xonarima ali nema ih mnogo po netu.. u sustini me zanima da li je 07k primetno bolji od XDG ili da idem na neku bolju i skuplju opciju?
 
Ako hoces za pc zar ne bi bilo bolje da gledas E10k ili NuForce UDAC2.

Ja mislim da neces da primetis neku razliu izmedju 07k i xdg
 
Poslednja izmena:
Treba mi i za komp i za telefon. XDG je za svoju cenu odlican izbor ali naravno ima mana (ipak je to ''socijalna'' karta), bas nije dovoljno definisan a visoki tonovi su generalno (pre)naglaseni sto nikako ne odgovara mojim on ear slusalicama. Tako da mislim da je 07k bolje resenje u smislu da ce sigurno da zvuci drugacije (''toplije'' uz bolji bas i ublazenije visoke) ali je pitanje da li opravdava razliku u ceni jer vec imam xdg a 07k je oko 90e.

Taj nuforce nije bas najbolje ocenjen a zale se i na crkavanja/pouzdanost tako da sam otpisao. Da ima kod nas pre bih razmislio o ovom uredjaju http://www.head-fi.org/t/540631/review-yulong-u100-compact-usb-dac-amp
 
HSV
Sta se patis citajuci toliko. Korisnije ti je da citas bilo sta drugo, jer u citanju ti nije rješenje.
Jer da jeste pored tolikog fonda znanja (vidim da znas svaki link na Head fi)ti bi imao rjesenje za svoju dilemu.
Medjutim nisi nasao rjesenje i nikad ga neces procitati.
Moras da ga poslusas, zato pravac NS ili BGD i trazi da ti puste to sto te interesuje.

Inace ja cu dobiti uskoro fiio E7 da ga stavim na muke sa xonar dx i mojim dac-om.
Rezultate naslucujem ali necu da prejudiciram :D
 
Pa i ici cu u Ns ali verovatno nece dati da se proba bilo koji proizvod. Pokusacu da ih nagovorim kao (pre)ozbiljan kupac, fazon kupujem sigurno samo da probam :)

Samo ti reklamiraj taj tvoj dac :d
 
Ja sam ti rekao sta da kupis, bolje je od svih tih fijica , no od mene dosta jer sam u sukobu interesa :D

Ilj kad budes dolazio u Bgd za vikend, najavi se kod mene da cujes razliku.
Bices mi zahvalan, ustedicu ti puuuuno vremena ;)
 
2015 bi trebao da izadje i FiiO X7,a ovo su njegove specifikacije (za sada):

1, Dimension: 128*16*64mm

2, Screen: 3.97 inch full touch IPS

3, Battery life: > 8 hours

4, Battery: 3700mAh.

5, Hardware buttons: power, play/pause, previous/next, volume+/- and one secret bottom.

6, Input/Output interface:

Micro SD slot X 2

Micro USB X 1, ( As docking connector too cause we used 11 pins Micro USB )

3.5mm Line Out/ Coaxial output

Headphone out X 1, the output jack will change from 3.5mm output jack, 4 pin balanced output ( same as ALO/RSA ), depended on the headphone amp module .

7, Build in Memory: 16 or 32 GB depended on the cost when it is released .

8, Wifi/Bluetooth support.

9, DAC: ESS9018 X 1, ESS9018 already includes 8 channels DAC so it does not need 2 DAC chips.

10, OP and Buf for AMP, depended on headphone amp module.

11, Output power and power supply: depend on the amp module.

12, Soc: RK3188

13, Build in Memory: 32GB

14, RAM: 1GB
 
Taj X7 bi trebalo da ima android ali nece moci da se instaliraju aplikacije sa marketa samo njihove aplikacije.
 
najbolje jos da igram Angry Birds na njemu :d
 
Gluposti, samo će ga izbloatovati, ali to je danas trend.
 
slazem se.
mada ima i drugih HQ plejera koji ga imaju,i cowon i astell&kern takodje imaju androide koliko sam video.
 
Samo da znate, danas sam bio u radnji koja pocinje brojem 4.....
Elem, htedoh da probam kako se e07k slaze sa mojim tabletom Asus ME 176 CX koji po specifikacijama podrzaava i OTG kabl (testirano u praksi sa mnogim gedzetima) i USB host mode koji je potreban da bi se mogao upariti sa ekternim DAC uredjajima.
Usledio je hladan tus. Tablet nije hteo da prepozna DAC. Sve zivo pokusano i nece.

Odem ja kuci, sednem pred komp i krenem da guglam.
Nadjem na zanimljive informacije.
Elem jedno od resenja koje predlazu je i muzicki player specijalne namene a zove se USB Audio Player PRO.

"Kupim" ga ja u prodavnici i instaliram i sad cekam da se jedna od radnji u komsiluku otvori i da odem da probam. Za svaki slucaj ponecu jos koji OTG kablic drugih proizvodjaca, zlu ne trebalo.
Probao sam u radnji danas DAC prikacen na laptop koji je pustao FLAC fajlove. Kod sebe sam imao neke old school bubice Sony sa srebrnim aplikacijama na poledjini.
Ljudi moji, ono nije normalno kako svira ! Onakvu detaljnost zvuka tesko da sam ikad ocekivao od bubica cenovnog ranga 10-15 e.
Sutra idem u radnju i sa mojim vernim HD7 sluskama, i drzim palceve da sve upali iz prve, da DAC bude prepoznat od strane tableta i da napokon krenem da uzivam u savrsenom zvuku on the go ;)

PS. Ako neko hoce moze da da koju sugestiju sto se tice na koje opcije u samom tabletu obratiti paznju, najpre mislim na opcije vezane za USB debugging i sl. Dal je pozeljno da pri povezivanju na DAC bude USB debugging bude ukljucen ? Ili mozda da ga iskljucim ? Svaki savewt dobrodosao pre odlaska u radnju, sta i kako pokusati da ova kombinacija upali.
 
Ja sam ga testirao , dobio sam ga od jednog člana foruma i imam ga još do kraja sedmice.
To je uredjaj dobar samo kao prenosno rješenje, sasvim sigurno doprinosi svakom telefonu ili tabletu.

Medjutim treba biti realan, on kao desktop rješenje uopšte nije nešto, dakle daleko od toga da je to vrhunsko audio rješenje.
Ja sam doduše imao fiio E7 na testu, ne vjerujem da je "k" model nešto unapredjeniji, to je više marketing.

Dakle osnovni model fiio E7 nije mogao da pridje npr xonar dx kartici.
Odlikuje ga vrlo skučena pozornica, a i razdvajanje instrumenata nije baš nešto.

U visokim je vrlo dobar, izjednačen sa xonar dx-om.

Kao pojačalo se pokazao opet dobar ali kao portabilno rješenje jer su Akg K141mk2 morale da idu do 55te skale pojačanja od ukupno 60.
Za bubice je ono više nego dovoljno ali za neke velike slušalice odgovorno tvrdim nije.

Inače testirano sam ga jer su još neki članovi bili zainteresovani za njega pa rekoh da uporedim jer imam dosta toga od opreme pa da vidim gdje je mjesto tom malom fiio uredjaju.

Ono što bi bilo interesantno a i to ću uraditi je poredjenje dac-a na fiio E7 sa dakom na ipod shufle+cmoy ili transcend mp860 +cmoy da bi bili ravnopravni jer oni nemaju pojačala u sebi.

Možda odradim i ovaj test do kraja sedmice, ako budem imao vremena.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ti rekao sta da kupis, bolje je od svih tih fijica , no od mene dosta jer sam u sukobu interesa :D

Ilj kad budes dolazio u Bgd za vikend, najavi se kod mene da cujes razliku.
Bices mi zahvalan, ustedicu ti puuuuno vremena ;)

Koji mu ti preporucujes?

Pitam jer i ja vijam nesto... a fali mi i iskustva i teorije da bi znao sta i kako... uglavnom potrebno mi je eksterno resenje, hteo sam u7 asusa ali videh da ima boljih resenja mada jos nisam nista konkretno nasoa kod nas...
 
^ ako trazis univerzalno, prenosivo resenje za upotrebu pc/laptop - smartfon tesko da postoji neki veci izbor, posebno kod nas i sve se svodi na fiio.

Pratio sam ponudu, U7 i slicna resenja.. ima ih, 50-500e+.. ima i nekih (nama) manje poznatih zvucnih kao npr http://www.player.rs/pci/e/esi-maya44-pci/pro/6075 i http://www.player.rs/pci/e/esi-julia/pro/6223

A od prenosivih android dac/amp koji mogu da se koriste i na laptopu/pc kod nas izgleda nema bolje kupovine od fiio E18 (19k din).
 
Poslednja izmena:
Da, za pc/lap mi treba kombinacija s tim sto bi se koristila i za zvucnike, pa zbog toga bi mi nesto nalik u7 odgovaralo najvise.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno