Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

K1 je ovaj mali usb dac.. nema bas neke sjajne karakteristike, verovatno ce biti jeftin (bolji od integruse + jaci izlaz = idealno za laptop i nezahtevne slusalice).

A K5 je ovaj dock amp (znaci samo pojacalo i to veoma jako) ali ne vidim razlog zasto bi ga ti kupovao, X3 bez problema moze da gura sve slusalice koje imas.. a izgleda i ne podrzava X3 mk1.
 
Poslednja izmena:
Ma interesujem se za naslednika e10k :)
A ja imam X3 mk2 btw ;)
 
M3 sam citao da ce biti oko 50e, to bi bila idealna kupovina, taman da sandisk dobije krstenu konkurenciju.
Da li neko zna da li se pojavio ovaj M3 negde, ima li neki review, zna li se nesto vise o njemu - cena, ko ga prodaje i tako to...
Deluje mi zanimljivo, taman da ga stavis u dzep i da bude idealan za pesacenje.
Poz
 
Da li neko zna da li se pojavio ovaj M3 negde, ima li neki review, zna li se nesto vise o njemu - cena, ko ga prodaje i tako to...
Deluje mi zanimljivo, taman da ga stavis u dzep i da bude idealan za pesacenje.
Poz
Tek od novembra.Ali kod nas i ako se pojavi, to ce biti tek od sledece godine, nisu kod nas popularni plejeri, cudi me da i ovih jacih fiio modela uopste ima kod nas.

Pominju nekoliko verzija, u zavisnosti od memorije, boje i opcije fm radija.Cena oko 50e.

To im je budzet varijanta mp3...tako da od flac-a max pusta 16/44, dok su 24/96 i 24/192 rezervisani za one bolje modele x3, x5 i x7.A prima max 64gb kartice.
 
Poslednja izmena:
Mozda ovim pitanjem "otimam" temu, ako je tako neka ga moderatori premeste, izvinjavam se unapred.

Naime, posto sam video dobra iskustva na forumu narucih pre neki dan sa alija Takstar 2050. Koristicu ih samo kuci, sa kompom. U kompu imam Asus Xonar DS zvucnu. Da li bi bilo pametno da narucim i neki amp ? Mozda FiiO E10K ?
Trenutno imam neke Philips SHP2500 sluske koje dosta lose zvuce, koristim ih za igrice i slicno ali za muziku je to jadno, nema dovoljno snage, nekako muljav zvuk, slabi basovi (ne slab u smislu da sam navikao na neko ludilo pa mi smeta neutralan zvuk, nego zaista slabi). Uvek sam mislio da su jednostavno sluske jadne, ali sada razmisljam da je mozda do slabe snage koju dobijaju ?

Btw, hvala svima za preporuke za Takstar sluske, da nema foruma ne bih ih nikada otkrio iako cesto narucujem sa alija :D
 
Poslednja izmena:
E10k je DAC/AMP, nije samo pojacalo..

A ti vec imas ok kartu. Mozda bi najbolje bilo da prodas DS i kupis polovan DX Xonar jer zvuci bolje od DS. Pa onda kada ti stignu sluske proveri da li si zadovoljan jacinom zvuka, lako ces dokupiti neko ''custom'' pojacalo iz oglasa za 30-40e ili FiiO E11k (oko 8-8.5k din kod nas).
 
Xonar d1 uopšte ne zvuči bolje od ds, osim kad mu se zalemi drugi opamp.

Ds je fenomenalna kartica i guraće takstara perfektno, ne prodaj je ni u ludilu.
Imaš u mikroprincu lm4562, oko 400din je, ubodi ga u zvučnu i završio si posao sa pc zvukom.
 
Zar nije DS ''na pola puta'' (po kvalitetu) izmedju DG i DX? Tako je i cenovno pozicionirana.
Secam se polemike na pp sa likom sa foruma ''pored'', rece da DX zvuci malo bolje od DS (imao obe), stock vs stock..
 
Poslednja izmena:
na papiru ima bolji dac (za nijansu), dsp je isti . kondovi ničikon.

ds sa boljim opampom zvuči maltene isto kao stx. stx inače ima fabričke lm4562

ako već poseduje ds, upgrade na dx/d1 je besmislen.
plus što se na dx/d1 opamp mnogo teže menja (mora da se lemi soic8 čip)
 
Poslednja izmena:
^ nisam to znao, hvala.

FiiO K1.
http://www.head-fi.org/t/788198/fiio-k1-smaller-and-better-for-less
Najavljena cena ispod 100$ ali opet toliko kostaju i E10k/Q1 koji verovatno zvuce malo bolje i imaju dosta jaci AMP.
Dobra stvar je sto je K1 minijatura, za tablet/laptop i koriscenje u pokretu je dobar zbor. Ima PCM5102 DAC kao i E10k ali je ocigledno zakinut na ostalim komponentama.

12274222_1005056869551846_6008358352945573053_n.jpg


content_K1____-EN_04.jpg


5000x10000px-LL-80e54d2d_K1-spec.jpeg
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna da li se pojavio ovaj M3 negde, ima li neki review, zna li se nesto vise o njemu - cena, ko ga prodaje i tako to...
Deluje mi zanimljivo, taman da ga stavis u dzep i da bude idealan za pesacenje.
Poz

70$ u Penon Audiu: http://penonaudio.com/music-mp3-players/Portable/FiiO-M3?sort=p.price&order=ASC Ima i slušalice u pakovanju.
M3 tema na Head-Fi: http://www.head-fi.org/t/780622/fiio-m3-ultra-portable-8g-64g-2-0-320-240-tft-50mw-flac-ape-aiff-in-line-control-ogg-mp3-aac-wma-24-hours-hifi-earbuds

Upravo sam naručio Sansu Clip + i dune mi da svratim na Penon sajt i tamo naletim na M3...sad sam u dilemi da otkažem porudžbinu za Sansu i uzmem M3...ne znam. Ne volim touch tastere na MP3 playerima, plus nema radio...
 
Sta ce ti radio ?
 
Why not? Prija mi kad se smorim glazbom koju obično slušam, kad idem na posao, etc...
 
Cao svima, planiram da uzmem K1 (hteo sam da uzmem E10k al mi malo skupo :)) posto vidim da ima u bg-u. Zanima me da li je neko imao iskustvo sa ovim malim dac-om, da li svira korektno. Prvenstveno mi treba da slusam muziku koja dolazi sa laptopa na slusalicama PX-100.
 
Cisto sumnjam da je neko imao priliku da cuje K1, prelistaj utiske po netu npr:
FiiO K1--smaller and better for less
The K1 by FiiO

Pa pokusaj da procenis da li ti se isplati, za slusalice koje imas mislim da je sasvim dobar izbor ali je cena kod nas ipak visoka (na amazonu moze da se nadje za 40-ak $)

Evo i Z je izbacio review malopre ali vise prica o K petici, zanimljivo je da K1 ima ovu ''stipaljku'' a ne radi u kombinaciji sa smartfonom. Ipak Z rece da je dobar i da moze da izgura cak i MD/HD600 sluske sa prihvatljivom jacinom zvuka tako da sa px100 nece biti nikakvih problema.

[YOUTUBE]I9-MH03OCkE[/YOUTUBE]

Ipak ne ocekuj cuda, ovo je ''starter'' usb dac/amp a sa druge strane tesko da postoji bilo sta jeftinije a ovog kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Da, cudno je da ne radi sa svim mobilnim telefonima. Fora je sto mu treba 150 mAh za napajanje a vecina tel salje 100 mAh preko micro usb-a pa ga onda neki telefoni ne prepoznaju. Kod nas je 50e ali ako se placa shiping onda mu cena dodje skoro ista. U svakom slucaju svirace bolje od integruse sa laptopa.
 
^ Mislio sam da kosta 8-9k din kod nas ali sad vidim da je cena prihvatljiva (6080 din) tako da je bolje kupiti ovde, u pravu si. I da se naruci sa amazona na kraju ce kostati otprilike toliko a nije tako lako ostvariti garanciju ako zatreba.

Mozda je najbolje da odes do dobro poznate prodavnice i da probas kako zvuci K1, ne znam kakva je integrusa na tom laptopu ali verovatno ovaj K1 zvuci bar malo bolje a sigurno glasnije tako da je to-to za taj novac a na kraju i za te slusalice koje imas.
 
Poslednja izmena:
Verovatno ću ja uzeti Fiio K1 pa ću postovati iskustva. Videću da li ima potrebe da uzimam njega pošto je na Macbook Pro poprilično kvalitetna integruša.
 
Cisto sumnjam da mozes primetno da unapredis zvuk u odnosu na macbook pro, kapiram da su tu negde po kvalitetu s tim sto K1 verovatno ima jaci izlaz i mozda malo bolji bass, nagadjam ali mislim da je tako.
Cuo sam neki noviji mb pro uz neke BD sluske, to je odlican zvuk u odnosu na moju integrusu npr.

U sustini ako hoces da znacajno unapredis zvuk (a u usb verziji) treba ti ovako nesto:
https://www.oppodigital.com/proddetail.asp?prod=HA2
http://www.headfonia.com/oppo-ha-2-2007-all-over-again/

Samo to treba i platiti :)
 
Poslednja izmena:
Za sada izgleda da ih nijedna prodavnica nema u ponudi.
 
Bolje naruci, jer je cena takva da ne placas carinu.
 
Nazad
Vrh Dno