Šta je novo?

Fiio - generalna diskusija

[youtube]CUxAe9-nkHE[/youtube]

Sent from my D6503
 
Zamrla nam tema. Jel se jos ko ponovio sa Fiio-om u medjuvremenu ? :)
 
Ja sam bacio oko na x1. Doduse, vise bi ga gledao koliko mi je lep nego sto bi ga koristio, a i pitanje bi bilo sta bi dobio u odnosu na sansu, uzimajuci u obzir koju muziku slusam :)
 
Poslednja izmena:
Fiio E10K nije vise dostupan na nemackom Amazonu... Mozda ih nemaju na lageru a mozda se sprema i naslednik... :)
 
E10k je sve teze dostupan i to traje vec vise od 6 meseci.. mozda spremaju novu verziju mada se na trzistu ustalilo pravilo da ga menja Q1 :)
Mada to je ipak malo drugaciji uredjaj, sa ugradjenom baterijom i podrskom za rad sa smartfonima dok je E10k samo za desktop/laptop i odredjene tablete koji mogu da ga napajaju. Mada nasli su nacin i kako telefone da povezu za E10k, zahteva usb hub i gomilu kablova pa nije prakticno.

Za sada se zna da spremaju Q3 i Q5.

Q5 je, bar na papiru, ozbiljna masina (updated: we almost decided that we will use 2 AKM4490 DAC chips)
500x1000px-LL-a9f2ac1d_14324390_1196790317045166_3265583501907008147_o.jpeg

500x1000px-LL-e0e35382_14311286_1196790343711830_2149881466061955623_o.jpeg


Problem je sto ce cena u srb verovatno biti izmedju 40-50k din ali videcemo..

Q3

Za sada saml nagadjanja, izgleda da je u ranoj fazi razvoja.
 
^ ja se nadam da ce da izbace nesto u stilu SMSL m6/Fostex HP-A3 koji ce biti direktan naslednik e10k i ujedno predvidjen kao desktop/laptop resenje. I naravno da opet "udara" u visi segment iako je cenovno u nizem. Bez razmisljanja bih odvojio 150-200e za takav njihov proizvod, ako kvalitativno moze da parira recimo Fostex HP-A3/4, O2+ODAC ili Schiit stacku.

Nadam se da nece da idu na full portable resenja/segment, jer verujem da im je E10(k) jedan on naprodavanijih i najpopularnijih modela. U ostalom vec imaju dosta dobre modele koji popunjavaju tu ponudu (bas iz sopstvene "kuhinje").

Pratio sam cene e10k, povremeno poslednjih par meseci. Svojevremeno sam ga platio 88e (sto je bila "kradja" pre godinu i po), medjutim pre koji mesec su mu oborili cenu na ~65e (Amazon.de), dok se kod nekih lokalnih prodavaca moze naci za ~80e - sto samo znaci da prazne zalihe.

Isto tako vidim da je Fiio X1 sve manje dostupan i na par mesta videh da neki prodavci vec nude FiiO X1-II za 119e.

Ako nesto novp najave (a verujem da hoce) bice verovatno u prvom tromesecju sledece godine.
 
Poslednja izmena:
Ja platih 78e, ovde u srb pocetkom 2014. :) A prosecna cena po ''amazonima'' bese oko 75$.. mada je letos na ali-u bio najcesce 90-100$, neki su verovatno resili da zarade na ciscenju zaliha jer je popularan (delom i prehajpovan) uredjaj u pitanju.

Bilo bi dobro da naprave neki desktop model na osnovi AKM4490 cipa a da cena bude oko 150$ (citaj 19990 din u srb :d) :)
 
Poslednja izmena:
^ Asahi cipovi koje koristi Fostex (izmedju ostalih)?

To bi bilo extra, ali puste zelje jer mislim da nisam video da ih koriste u uredjajima ispod 300$...

Edit:
Slagao sam - Fostex HP-A3 kog merkam je 210e kod nemackog Thomanna i koristi Asahi DAC cip.. :p
 
Koriste ih Kinezi i u DAC/AMP od 100-150-200$ :) I uglavnom su to uredjaji koji su izazvali odusevljenje u toj nekoj low-mid klasi.. Ajd pogodi koji DAC ima XD05? :D

AKM ima i ESI Juli@, PCI karta koja trenutno kod nas kosta 129e ali nazalost nema pojacalo za slusalice.. Inace kazu da zvuci sjajno za te pare.
 
Samo neka izbace, po standardnom Fiio kvalitetu i ceni, nemam nista protiv... :)

Jos da je dizajn tj "form factor" od onih sto sam naveo (+dodatni priključci na poledjini) i bio bi bombona od dac-amp komboa... :d
 
Fiio nesto novo kuva, na fb stranici se kuva hype za neke nove tehnologije koje objavljuju za 2 dana :)
 
^ Sta su skuvali na kraju? :)
 
X5 mark 3 i EX1 mark 2

Sent from my Nexus 5X
 
Ponovo su na snizenju, u dobro poznatoj prodavnici :) S tim sto je to ''snizenje'' vise vracanje cena na nivo od pre 2 godine :d ili na neku iole realnu vrednost.

A pojavio se i X1 mk2.

Ja jedva cekam Q3 i Q5, posebno peticu. Znam da ce verovatno biti oko 250-300$ ali ako se odlicno pokaze u praksi.. ima da spremim kes :) E sad jbga ako ga zacene preko 300$/evra..
 
Poslednja izmena:
^ ta Q(5) serija deluje interesanto, samo da ne zacepe sa cenom.

Da li ce biti "upgrade" u odnosu na e10k ili planiraju da konkurisu onim "premium" portabilnim dac/amp resenjima tipa OPPO, Onkyo i ostala ekipa?

Inace sto toliko gledas ka tim dac/amp opcijama sa baterijom? Degradiranje baterije ce u svakom slucaju da utice posle nekog vremena, cak i ako je ustekan na USB, zar ne?

X1 II je vec mesec ili dva dostupan a cena je ista kao i Mk1 serija - ~120e (bila je cak skoro akcija od strane Fiio Shopa u EU - X1+EX1 za ~160e). :) Jedino je steta sto nisu mogli da podignu reprodukciju na 20+ h... Zamenio bih ovaj moj A15 odmah...

Edit:

Sto se svi proizvodjaci/kupci loze i potenciraju DSD i 384kHz/​24bit HiRes Audio?

Realno ne vidim da ima neke potrebe iznad 24/192. Ili je to izgleda kao prica u android svetu - samo da se naguraju specifikacije? Pre sam za implementaciju "kvalitetnijih" komponenti nego za bezvezni marketinski spec sheet...
 
Poslednja izmena:
Da li ce biti "upgrade" u odnosu na e10k ili planiraju da konkurisu onim "premium" portabilnim dac/amp resenjima tipa OPPO, Onkyo i ostala ekipa?

Ocigledno ciljaju na tu cenovnu klasu (300$) ali za razliku od Oppo HA-2/SE FiiO ce moci da se kupi u srb sa garancijom mada verovatno po 20% visoj ceni :)

Inace sto toliko gledas ka tim dac/amp opcijama sa baterijom? Degradiranje baterije ce u svakom slucaju da utice posle nekog vremena, cak i ako je ustekan na USB, zar ne?

Nije mi presudno, kupio bih i klasican desktop dac/amp kada bi napravili takav (na osnovi Q5) ali vidis da se forsiraju ti uredjaji sa baterijama (xduuo, opo, fiio itd). Degradiranje baterije me ne brine :)
 
Poslednja izmena:
Q3

The DAC is confirmed to be AK4490, but we are still considering what to use for the opamp


Product Q3 basic information:

1. Support 192K/24B decoded. Native DSD.

2. Input interface: USB in, Lighting in, Coaxial in, Optical in, Line in

3. Bluetooth wireless transmission, support APT-X.

4. Output interface: Support 2.5mm Balanced, and standard 3.5mm headphones.

5. Mfi certification product and support iPhone/iPad/iPod lightning plug in.

6. About the size: 120×66×12mm

Q3 ce najverovatnije biti zamena za E18 tako da ocekujem cenu od 180-200$ dok ce Q5 (isti DAC samo dual setup, moguce i uz bolji AMP) verovatno kostati 100$ vise. Q5 se ocekuje u aprilu, za Q3 se jos ne zna..

Ako Q3 u srb bude 20-25k din onda je to-to, sledi apgrejd :)

15800751_1315445681846295_7468246181998630617_o.jpg
 
Poslednja izmena:
Sanse da neko sa bench-a ima K1 i 6P su stvarno minimalne :)

Ipak:

[YOUTUBE]2cW5rwNkIrM[/YOUTUBE]

Nije bas prakticno resenje ali..
 
da, baš taj sam odgledao.
6p baš ima očajan...
hvala ti svakako! tu mi jedino smeta što je sa usb-a
 
Jbga, takva je situacija. Jos je K1 jedan od najmanjih dac/amp koji moze da radi uz smartfon.. ostali su veci, bolji i skuplji ali su mozda malo funkcionalniji jer se onim gumicama ''vezu'' za telefon: http://i42.photobucket.com/albums/e328/twister6/twister6021/Fiio_E18-16_zps96a042bf.jpg

Tako da ti ostaje ili ta opcija ili da kupis klasican muzicki plejer, npr. X1/mk2, X3/mk2..
Treba pomenuti da se X3 i X3 mk2 vise isplate jer mogu da rade i kao lap/desktop DAC/AMP, dakle nisu samo dzepni muzicki plejeri vec imaju dosta bolju funkcionalnost.
 
Poslednja izmena:
Vise ti se isplati K1 jer je to mali, prenosivi dac/amp solidnih karakteristika za tu cenu a radi na raznim uredjajima - sa smarfonima, tabletima, lap/desktop racunarima. Naravno nema neko mocno pojacalo ali je sasvim dobro za slusalice od 16 do 100 Ω. Ali za razliku od prosecnog smartfona (i za razliku od A1) K1 ima sasvim solidan DAC - http://www.ti.com/product/PCM5102

Dok je A1 samo prenosivo pojacalo koje se isplati koristiti samo ako si vec zadovoljan zvukom telefona a treba ti jaci izlaz tj pojacalo za odredjene slusalice.

U prevodu dosta vece zvucno unapredjenje je kombinacija 6P+K1(dac/amp) nego 6P+A1(samo AMP) :)

PS
Koje slusalice planiras da koristis uz fiio i 6P? I od njih dosta zavisi da li ces cuti unapredjenje zvuka i u kojoj meri.
 
Poslednja izmena:
uuu, moj promašaj, to nije dac, pa daaa!
mogao sam i po ceni zaključiti...
hvala ti! da, upravu si za k1!
edit: mal' se ne zaleteh
 
Poslednja izmena:
K1 je najbolja kupovina u srb od takvih ''mini'' dac/amp.. nego, ne rece koje slusalice koristis/planiras da koristis uz 6P+K1 combo? :)
 
trenutno su pistonke hibrid, 4 ili kako već zovu one xiaomi (nasledio od sina do daljnjeg)
 
Pa dobro.. mada mislim da K1 zasluzuje bolje sluske.. a ove senn trenutno imaju veoma povoljnu cenu u srb, samo 40e (inace su 11k din u 4A)
 
Z je juce izbacio uporedni test muzickih plejera:



Skoro 2h traje :d
 
Nazad
Vrh Dno