Šta je novo?

8350

lukac3

Cenjen
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruke
515
Poena
169
Stavio sam trenutno u pc fx 8350 sa fabrickim kulerom napajanjem od 700w novom plocom i ram memorijom, e sada imam problem pri paljenju to sto kuler na procesoru pri paljenju zavrti pa ugasi i onda posle 2,3 sekunde krene normalno da radi?
Da li je to normlano ?
Inace u pocetku sam imao problem kad upalim pc krene da radi pa se sam ugasi i onda krene normalno da radi, pa sam ja onda krenuo kablome opet da staljvam iz napajanj i kucista i sredio sam to, ali ostaje problem(mozda i nije problem) sa kulerom
 
Koja ploca je u pitanju? Verovatno nema problema, jednostavno tako funkcionise, ako pc radi kako treba onda nemas brigu...
 
Izgleda da nisam lepo neke kablove spoji sada pali sve ok-ej :)
 
Vodi racuna, sta da ti kazem, ne bi smelo da se desi da taj box kuler nesto zastane i sl., jer je i onako na ivici da odrzi taj cpu, sto se tice grejanja...
 
Ja imam i fx8350+evo212 i i7 4770+d14 i svi kuleri kad pritisnem power dugme se zavrte, stanu i nastave da se vrte ako si na to mislio. A posto mi je uvek upaljen coretemp do danas nisam primetio nijedan spike u temp tako da sve radi kako treba.
 
Zavisi od temperature sobe, meni fx takodje sa box kulerom isto tako zastane a stari athlon u drugoj sobi gde ne grejem ne radi dok se ne podigne windows...
 
Moguce da ima veze sa plocama i biosima, kod mene na ovoj iz potpisa radi od samog pritiska dugmeta i to bas na vecem broju obrtaja sve dok ne ucita win i AI suite softver gde sam napravio fan profil po mome, a nisam imao tako nesto ni na predhodnoj MSI ploci, gde je prvo radio AthlonII a posle PII x4 965....
 
I kod mene odma zavrti vent. na stock cooleru i nema nikakvog zastajkivanja, na stranu to sto je stock kuler uzasan.
 
To ti je normalno, dok ne postigne radnu temperaturu, a i sve zavisi od ploce biosa itd.. al nema sta da se sekiras...
 
@lukac3

Kada upalis racunar i kada udjes odmah u BIOS. Koju ti temperaturu pokazuje za CPU?
 
rr sam pc sada i pokazao je u bios-u 37.
 
To ti je ok temperatura. Inace CPU temp je u stvari ocitavanje temperature Socketa.
Ona je vecinom veca nego temperatura za Core. Kod mene je obrnuto zbog specificnog hladjenja.

U svakom slucaju pozeljno je da zamenis box kuler, jer su 8350 ringle
 
^Definitivno.
Meni je sa box coolerom temp. pod 100% loada na 4ghz bila oko 72c, sa 212-icom i 4.4ghz ne prelazi 52c, takodje, pod 100% loada.
 
Da, 212 je bestbuy samo EU verzije koje se prodaju kod nas dolaze sa slabijim fanovima. To jest rade na manjim obrtajima.
 
@Sh0m1
Ako imas takve temp na full load, ima tu dosta prostora da se nagura tvoj 8350 :)
 
Ma plasim se za napajanje :d
Ne znam da li je ovo LC od 600W dovoljno za neki ozbiljniji overclock, s obzirom da na 4.0 vec trosi 125W.
 
Jasno. Jos ako imas model LC od 600 a realnih 500W
U drugoj temi sam ti video napon. Mogao bi sigruno na 4.6
 
Da, LC600H, tako nesto.
Pokusacu 4.6ghz, da li bi 1.40-1.41v bilo dovoljno kao pocetna vrednost? Pa ako bude BSOD-a da idem malo vise.
 
Mozes probati ali ne verujem, osim ako nemas super primerak.
Pre ce biti 1.45v naravno to za load napon sa LLC
 
Znaci 1.45V i LLC na high, ili nesto tipa 1.42 pa LLC da ga povecava?
 
Za LLC moras sam da provalis, to zavisi od ploce. Takodje cpu VDDA voltaza moze da pomogone u stabilnosti napona koji ti namesta LLC
 
OK, pokusacu za pocetak 4.5ghz i 1.42v pa ako sve prodje kako treba icicu na 4.6 :)
 
Srecno i pipaj napajanje da li se puno greje ;)
 
Radio je prime 10-ak minuta, oko 54c je bila temperatura i samo mi odjednom oborio klok na 1.4ghz i voltazu na 0.9v. Cim sam ugasio prime vratilo se na normalu?!
Da probam IBT ili AIDA64 stress test, nemam pojma sta je ovo sa prime-om.
I IBT je puko posle drugog kruga na very high. Vraticu zasad na 4.4GHz pa kad budem imao vremena zezacu se sa naponom i ostalim stvarima.
EDIT: Iz nekog razloga p95 obara klokove cim prodje 8 minuta testiranja :d
I na 4.4ghz na kojima mi komp radi stabilno vec 2 dana obori klok. Nema nikakvog obaranja kada igram nesto i sl.
Zasad cu da se manem prime-a i da ga testiram u realnom radu.
 
Poslednja izmena:
Radio je prime 10-ak minuta, oko 54c je bila temperatura i samo mi odjednom oborio klok na 1.4ghz i voltazu na 0.9v. Cim sam ugasio prime vratilo se na normalu?!
Da probam IBT ili AIDA64 stress test, nemam pojma sta je ovo sa prime-om.
I IBT je puko posle drugog kruga na very high. Vraticu zasad na 4.4GHz pa kad budem imao vremena zezacu se sa naponom i ostalim stvarima.
EDIT: Iz nekog razloga p95 obara klokove cim prodje 8 minuta testiranja :d
I na 4.4ghz na kojima mi komp radi stabilno vec 2 dana obori klok. Nema nikakvog obaranja kada igram nesto i sl.
Zasad cu da se manem prime-a i da ga testiram u realnom radu.
Nisi iskljucio APM u power menagment sekciji i ukljuci high performance c mod
 
Prilicno sam siguran da jesam, ali provericu opet.
 
Da sve iskljuci sto stedi energiju i slicno (C1, cool n quiet, core 6 state)
 
Provalio sam sta je, cim socket temp dodje na 70c, pocne throttle. E sad, dok sam imao stock cooler socket je pod prime-om isao i na 80c i nije bilo throttlinga. Valjda ima neki nacin u biosu da podignem sa 70 na nekih 75-80c limit za socket. Core temperatura je uvek ispod 53-55, ali socket luduje.
Citam po netu da HPC moze to da prouzrokuje, sad cu da ga ugasim pa da vidim.
 
Poslednja izmena:
Ponavljam se kao papagaj po internetu, da li je to u AOD-u? To je najmerodavnije.
 
Nazad
Vrh Dno