Šta je novo?

Problem sa ekranom na laptopu

NemanjaZ88

Slavan
Učlanjen(a)
18.10.2011
Poruke
1,067
Poena
244
Uf, upravo upalih laptop i imam šta i da vidim, imam jednu vertikalnu belu liniju preko celog ekrana. Do ovog trenutka sve je bilo normalno, linija se pojavila upravo danas, predpostavljam da su to mrtvi pikseli, ali kako je moguće da se za tako kratko vreme (za manje od jednog dana) pojavi toliko mrtvih piksela :blinky:

Da li je neko imao iskustva sa sličnim problemom?, ako su mrtvi pikseli upitanju, predpostavljam da mora da se menja ekran, koliko bi ta zabava koštala, u pitanju je Dell Inspiron dijagonale 15.6.
Evo kako to izgleda, slikano je telefonom, pošto se linija ne vidi kada koristim print screen:

 
ne skidaj drajvere za graficku. probaj u biosu i u safe mode da li je ima.
ako je ima mora na zamenu. nece malo da kosta.

postoji i (jako mala) mogucnost da je u pitanju flat kabal. tad bi bilo dosta jeftinije.

edit: nisu mrtvi pikseli u pitanju. 99% da je ostecen lcd (udarac, pad, jak pritisak, ...), i skoro uvek je u pitanju ostecen displej. horizontalne linije, pak, upucuju na nesto drugo... ali vertikalne su displej.
 
Poslednja izmena:
Postoji opcija da je kvar u grafickoj kartici, mozda se i flat cabl nekako izmestio.
Probaj sledece:
- Instaliraj noviju ili stariju verziju grafickog drajvera
- Putem VGA ili HDMI kabla prebaci sliu sa laptopa na TV
- Ili ako volis da majstorises otvori ga i proveri da se flet kabl nije slucajno nekako izmestio, prelomio ili nesto slicno
 
Što se tiče drajvera za grafiku, ne znam koji mi je predhnodni drajver, grafika je AMD ,a drajveri se update-uju preko Windows Update, međutim mislim da to nije problem. Kada uđem u BIOS ili Safe mod linija je i dalje tu. Kada konektujem laptop preko HDMI na TV linije nema, takođe nema linije ni kada ga povežem preko VGA porta sa drugim monitorom.

S' obzirom da ste napisali da vertikalna linija mahom znači oštećenje dipleja, izgleda da je baš to u pitanja. Danas sam čistio ekran mikrofiber krpom i S-Box screen cleaner tečnošću za ekrane koju sam koristo i ranije, nisam pritiskao, ali opet ovo je vrlo osetljivo i moguće da sam upravo tada i napravio problem jer ove linije nije bilo sinoć.

Što se tiče flet kabla, ne znam kako da mu pristupim, kada otvorim laptop, mogu samo da vidim RAM module i mogu da otvorim deo gde je HDD, nikako ne mogu da pristupim delu gde je flet kabal.

Da zlo bude gore u oktobru ove godine mi je istekla trogodišnja garancija, tako da mi ne gine da dam neku veću lovu za zamenu ekrana. Problem je što bez ovog laptopa ne mogu da budem duže od 24h, da li postoji neki servis koji bi to mogao odmah da mi uradi bez obzira na cenu?
 
Poslednja izmena:
nema potrebe da pristupas flet kablu. 99.9% je displej.
nisu drajveri-ne bi bilo linija u safe mode/bios, nije grafika- bagovalo bi i na izlazu.

skoro svaki servis ce moci da ti uradi to jako brzo(ako si u bg), s' obzirom da firma od koje skoro svi to nabavljaju ih skoro uvek ima gomilu na lageru.
samo pazi da ti ne uvale polovan... jer inace u prodaju idu i polovni i novi.
polovni su malo jeftiniji. novi bi trebalo da su ranga 50ak eura. i za ruke ce ti traziti 20-30 eura.
 
Kada uđem u BIOS ili Safe mod linija je i dalje tu. Kada konektujem laptop preko HDMI na TV linije nema, takođe nema linije ni kada ga povežem preko VGA porta sa drugim monitorom.
Da, ovo ti je 100%tna potvrda da je displej u pitanju a ne grafika ili flet.
 
skoro svaki servis ce moci da ti uradi to jako brzo(ako si u bg), s' obzirom da firma od koje skoro svi to nabavljaju ih skoro uvek ima gomilu na lageru.
samo pazi da ti ne uvale polovan... jer inace u prodaju idu i polovni i novi.
polovni su malo jeftiniji. novi bi trebalo da su ranga 50ak eura. i za ruke ce ti traziti 20-30 eura.

Pa to nije toliko strašno, mislio sam da neću proći bez 150-200 evra. E sada kako da budem siguran da mi ne uvale polovan panel? koji je proveren serivsu u BG-u?
imao sam garanciju Ewe Comp servsa, da li da odnesem kod njih?, najbitnije mi je da mi to urade isti dan,nije mi opcija da ostavljam laptop i dolazim neki drugi dan, ne mogu da ostanem bez njega najviše zbog posla.
 
za varijantu isti dan- pozovi telefonom. izdiktiraj model laptopa, reci ce ti koliko para i muzike, i kad mogu da ga imaju. objasni da ti je hitna zamena, i to je to.
pouzdan servis ne postoji :D postoje samo ljudi koji mogu da budu pouzdani. mozes ewe, premda ce te u bilo kojem tako "zvanicnom" servisu i vise kostati...
za polovan panel... bilo bi dobro da budes tu. ako i ne mozes da budes tu dok rade(sto je vrlo moguce) obavezno testiraj cim ga uzmes, pred njima. bilo kakva mrlja, fleka, ogrebotin(ic)a, sta god- ne prihvataj. polovni su vecinom sa rashodovanih lapova, imaju skoro uvek neko(manje ili vece) ostecenje, manju cenu i kracu(ili nemaju) garanciju.

ako ne budes nista nasao javi se na pm, uputicu te na nekoga.
 
Poslednja izmena:
Ne bih polovan sigurno, ako već manjam uzeo bih novi panel. Posle vikenda se odamah bacam u potragu.
 
Ok, hvala za info.
 
Ovako, opet se javljam sa jednim manjim problemom, da ne otvaram novu temu. Pre svega da kažem da je ekran zamenjen, cela zabava je koštala 70 evra i odmah je urađeno, ako nekog zanima tačan servis neka me kontaktira na pp, pošto mislim da nije dozvoljeno ovde stavljati linkove ka radnjama, servisima i sl.

No, da pređem na stvar. Pre dva-tri dana sam upgrade-ovao Windows 7 64bit na Windows 8.1 Profesional 64 bit. Sve super radi osim jedne sitnice a to je bluetooth. Kada sam instalirao sistem, izvršio sam Windows update odakle mi je povukao sve neophodne drajvere pa i za bluetooth. Problem se nameće što ne mogu ništa da pošaljem na laptop sa samrtphone-a ili tableta. Bez problema mogu da šaljem sa laptopa na bilo koji uređaj, ali ne obrnuto. Jednom sam pokušao da pošaljem neku sliku sa telefona i laptop je to prihvatio, ali posle toga ništa. Dok je bio instaliran Win7 bez problem sam mogao da šaljem sa bilo kog telefona bilo šta na laptop, jednostavno u task baru mi iskoči notifikacija da prihvatim prenos i to je to, sada se to ne dešava.

Šta mi je činiti?
 
Poslednja izmena:
@Darkodar, da ta opcija mi je štiklirana.

@Slobomo, probao sam tih par saveta, kao što rekoh, radi odlično kada treba da šalje fajlove, to radim baš preko metode opisane na linku, ali kada pokušam na isti način da primim fajlove, to neće da radi.

Nisam probao da deinstaliram drajvere, vezan mi je bluetooth za wireless kartu pa ta dva drajvera idu zajedno. Iskren da budem imam losa iskustva oko reinstaliranja drajvera, da li to ne uradim dobro ili sta već, ali svaki put nešto zeznem, kada se samo setim drajvera za ATI grafiku i sedmodnevnog mučenja da bi na kraju morao novi sistem da instaliram, ne upuštam se u reinstaliranje drajvera.
 
Evo da i ja ne otvaram novu temu.

Imam DELL laptop koji mi je zatvoren pao na pod sa pola metra visine Kad ga ukljucim slika izgleda kao na prilozenoj fotografiji.
Problem je verovatno ekran?

20141224183022.jpg



Na ekranu nema vidljivih bilo kakvih crta, napuklina i sl. Ako moze na pp predlog pouzdanog servisa...
 
Poslednja izmena:
kad ga nakacim preko hdmi na lcd tv, radi normalno i slika je kakva treba da bude

Znaci ekran?

P.S. izvinjavam se na duploj poruci
 
Po ovoj slici bih rekao da je ekran.
 
Evo da i ja ne otvaram novu temu.

Imam DELL laptop koji mi je zatvoren pao na pod sa pola metra visine Kad ga ukljucim slika izgleda kao na prilozenoj fotografiji.
Problem je verovatno ekran?

.
20141224183022.jpg



Na ekranu nema vidljivih bilo kakvih crta, napuklina i sl. Ako moze na pp predlog pouzdanog servisa...

Po ovoj slici bih rekao da je ekran.



Na moju srecu, u pitanju je samo flat kabl. Tako mi javise iz zvanicnog servisa, sutra ga uzimam.

Hvala svima na odgovorima
 
Nazad
Vrh Dno