Šta je novo?

SSD 8GB - upotrebna vrednost

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,888
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Igrom slučaja sam došao do 3 komada Kingston SSDNow S100 od 8GB. Koja je upotrebna vrednost toga. Mislim, može mi poslužiti za neke starije mašine umesto sistemske particije za instalaciju XP-a. Hoću li dobiti na brzini u odnosu na hard (s obzirom na ograničenja XP-a)?

Ima li neka verzija Windows 7-ice koja može da se spakuje na4-5 GB prostora? Inače SSD-i su novi, neotpakovani.
 
Probaj da napravis RAID sa njima, mada I tad ce biti gusto. Eventualno mozes da ih koristis da na njima drzis page file, to ce znacajno da ubrza rad na racunarima sa oko 2GB RAM-a.
 
Poslednja izmena:
ako imas visak portova i podrzava ploca raid,mozes sva tri da stavis u JBOD i bice dovoljno i za osmicu,ako se pogasi pejdzfajl,hibernacija i ne divlja se sa programima.mada,ja bih to licno stavljao na malo starije laptopove i stavio neki lep distro linuka i to bi radilo sjajno,uz eksterni disk naravno.
 
A XP nikako?
 

ma mozes opusteno xp,nadjes neku osiromasenu verziju,ili je napravis sam... izbacis gluposti koje nikada neces da koristis i nepotrebne drajvere... smanji se to dosta... i onda samo instaliras par osnovnih programa i ima da sljaka super :)

ili ih vezes u raid i stavis sedmicu osiromasenu
 
To je dušu dalo za OS za NAS - FreeNas, OpenMediaVault ili za instalaciju hipervizora -ESXi i sl.
 
Ti drajvovi bi do sjaja došli u nekim NAS sa malo RAM za sistem i swap.
 
Završili u kompovima. Pošto u igraonici imam 8 kompova sa WinXP (krastavac, licenca) stavio sam u dva kompa SSD. Kad se instalira XP i svi potrebni programi, ostane slobodno 4.3GB. U to je uključena čak i instalacija Minecraft-a. Sve ostalo ide na hard disk. Naravno, isključen System restore a Page File premešten na D. Rade kompovi kao munje u odnosu na pre. Jer većina ljudi kod mene dolazi zbog fejsa, surfa, skypea i sl. Čak i kad se igraju to koriste. Tako da je najbitnije da je sam sistem ubrzan sa osnovnim programima, dok su igre ostale na hardovima.

Sad planiram da nabavim nešto malih SSD-a za te mašine sa WinXp dok će Win7 računari da sačekaju bolju finansijsku situaciju za kupovinu SSD-a normalne veličine.
 
2KBSbP3.gif
 
Nazad
Vrh Dno