Šta je novo?

hp 15-d003sm wifi ne radi

kolik

Slavan
Učlanjen(a)
13.03.2006
Poruke
214
Poena
320
molim za pomoc, pronasao sam sve drajvere za laptop i svi rade ,samo ne drajver za wifi . prelistao sve forume
ali nisam nista nasao, tj nadjem ali nijedan ne radi . da li neko ima resenje , u pitanju je model hp 15-d003sm windows 8,1 64 bit .
 
Jesi li probao drajvere za atheros wifi adapter? Procitaj na donjem delu laptopa koji je adapter u tom modelu.
 
ovako, proverio sam na donjoj strani laptopa nema nista o oznaci wifi adaptera, na netu sam pronasao da je u pitanju
adapter pod oznakom realtec 8188ee, pronasao sam par drajvera ali ni oni ne prepoznaju moj adapter. upitanju je znaci hp 15 d003sm
model sa cpu amd apu 5000 ,prodaje se u win win i to bez OS , naravno stavio sam win 8,1 ali ne mogu i dalje da nadjem driver koji prepoznaje wifi u laptopu.

@darkodar
darko , ids hardvera je(saljem ovako jer to nije ovaj racunar sa koga pisem .......)

PCI/VEN_10EC&DEV_8136&SUBSYS_2194103C&REV_07

bicu mnogo zahvalan ako mi pronadjes resenje..... :))
 
Nisi dobar dao , taj Hardware Ids je od Lan drajvera za Realtek a ne od wifi , proveri ponovo...
 
da u pravu si pise ispod model atheros qcwb335 , skinuo sam sa tvog linka 2,2 mb ali nema tu nigde setup za intalaciju, probao sam i sa njihovog sajta skino za qcwb335 45 mb je drajver ali kaze da nije kompatibilan na kraju instalacije.
 
Ides u device manager, nadjes wifi adapter, desni klik, izaberes instalaciju drajvera pa rucno izaberes putanju do foldera gde ti je taj drajver otpakovan. Mozda si skinuo za neku drugu verziju win-a pa je zato nekompatibilan.
 
I dalje ne znam sto si dao Hardware Ids od Realtek PCIe FE Family Controller to je LAN a ne WIRELESS driver ako ti i on treba za HP evo ti ovde: http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp67001-67500/sp67234.exe

Sto se tice wifija qcwb335 treba ti ovaj drajver: http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp64501-65000/sp64676.exe

Tvoj wifi je neki od ovih:

Details and specifications
Supported Devices and Features
Qualcomm Atheros AR9285 802.11b/g/n WiFi Adapter
Qualcomm Atheros AR9485 802.11b/g/n WiFi Adapter
Qualcomm Atheros AR9462 802.11a/b/g/n WiFi Adapter
Qualcomm Atheros AR9565 802.11b/g/n WiFi Adapter
Qualcomm Atheros AR9380 802.11a/g/n WiFi Adapter
Qualcomm Atheros QCA9565 802.11b/g/n WiFi Adapter


Ovaj sajt https://wikidevi.com/wiki/Qualcomm_Atheros_QCWB335 tvrdi da je tvoj wifi AR9565 sto znaci da tebi treba Qualcomm Atheros AR9565 802.11b/g/n WiFi Adapter

Posle extacta sp64676.exe ukoliko ne uspe da ti instalira drajver udji u C:\SWSetup\SP64676\WinBlue\Install_CD desni klik na setup.exe i pokreni kao administator ako i tada ne uspe onda instaliraj ovako:

1.PNG

2.PNG

Ako nece onda ovako:

3.PNG
 
@darkodar
Sve je tacno kao sto si gore naveo, skinuo ,normalno instalirao i naravno radiiii ... moja je greska sto sam mislio da je realtek adapter wifi lan ,to me je zbunilo. Ne znam kako da ti se zahvalim . Pozdrav iz sremske mitrovice ......
 
Koji ti je pasovao "Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter" ili "Qualcomm Atheros QCA9565 802.11b/g/n WiFi Adapter" ?

Imao sam slican problem prosle godine na komsijinom laptopu Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter je radio , izgleda da je on za celu AR956x seriju taj drajver!
 
u pitanju je ovaj drugi drajver, bas za wifi adapter,proradio je odmah sa
redovnom instalacijom. hvala jos jednom. poz
 
Nazad
Vrh Dno