Šta je novo?

Polaroid

sybersushi1

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2013
Poruke
93
Poena
160
Planiram da uzmem jedan polovan polaroid aparat. E sad, nisam bas upućen u celu priču. Znam da je film skup i to nije problem ali ne znam koji model uzeti. Ako neko zna bio bih mu zahvalan da mi napise koji se model najbolje pokazao do sada i koji može da se nađe na oglasima u cen. rangu do 5k, a da postoji naravno film koji se negde može kupiti (ebay, itd) koju tom modelu odgovara.
Hvala :)
 
ja sam se skoro raspitivao o tome na forumu i skoro nikakav odgovor da nisam dobio... :D
zavisi sta hoces,ako hoces neki moderan,imas i nove... imas i one kao profi matore,ali su skupi po oglasima 70-100e...
a one obicne stare mozes i za 1000din da nadjes,ima i komplet sa blicom po oglasima... U principu,nema kod njih sta da se kvari,ili radi ili ne radi, caka je u filmovima,matori ne rade jer su prsle baterije u filmu,ali mozes da kupis nov film,pa kad ispucas samo prebacis papire iz starog filma u nov,i onda mozes i njih da iskoristis... pod uslovom da nisu i hemijski crkli :D
filmove imas na jednom nasem sajtu,ali su baaaaas skupi,i nikako ne mogu da se setim sajta,a ni gugl ga ne nalazi...uglavnom su duplo skuplji nego preko... trazi impossible film,tako se zovu ti novi. Obicno za te polaroide koji su popularni idu isti filmovi,uglavnom su to 600, ili sx-70. Samo pogledas koji ti treba za tvoj polaroid...

Toliko od mene :)
 
Planiram da uzmem jedan polovan polaroid aparat. E sad, nisam bas upućen u celu priču. Znam da je film skup i to nije problem ali ne znam koji model uzeti. Ako neko zna bio bih mu zahvalan da mi napise koji se model najbolje pokazao do sada i koji može da se nađe na oglasima u cen. rangu do 5k, a da postoji naravno film koji se negde može kupiti (ebay, itd) koju tom modelu odgovara.
Hvala :)

Sto se filma tice za te polaroid kamere to imas npr. u ovoj radnji kod nas :)

http://www.bgefoto.rs/prodavnica/in...oid.html?SID=073901b3fb9adb077dfed2b979d870fd
 
Hvala puno na odgovorima. Ne bih da uzimam bilo koju vrstu 'moderne' verzije. Vecina ovih jeftinih i popularnih koristite nažalost SX-70 filmove, na Amazon-u su skupi a i ljudi koji su kupovali kazu da je kvalitet ocajan (Impossible Project) pa sam odlučio da uzmem Polaroid Land Camera 420/220... jer su filmovi jeftini (8$), a kvalitetni.
 
Nazad
Vrh Dno