Šta je novo?

HDMI na VGA /pitanje

bojanaimiki

Cenjen
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruke
120
Poena
169
Imam laptop, pukao mu displej. Hteo bih da povezem laptop na TV.
Od opcija za povezivanje laptop ima samo HDMI. Ne zelim da kupujem displej (15.6), laptop ce ubrzo biti zamenjen novim, ali steta da se ne iskoristi, pa cu ga staviti kod TV-a. Ali, taj TV nema HDMI! Na drugom gde ima HDMI radi OK.

Dakle, treba mi savet - da li ce da radi sa kablom HDMI-DVI +adapter DVI-VGA?.... U laptop ubodem HDMI, na drugom kraju kabla je DVI, tu stavim adapter DVI-VGA i ubodem u TV. Nemam jos taj kabl pa zato sve ovo pitam. AKo ne moze, da ne trosim pare.
 
Tako nema šanse. Trebao bi ti aktivan kabl, koji bi digitalni signal konvertovao u analogni. DVI na VGA radi samo kada taj DVI ima podršku za VGA. A tvoj HDMI izlaz sasvim sigurno nema.
 
Taj adapter hdmi na vga ce kostati skoro kao polovan ekran za laptop...
 
Nisam nalazio po oglasima 15.6 ispod 3k.
?
 
Ja koristim neki HDMI na VGA konvertor koji sam nabavio na KP i radi posao savršeno. Morao sam samo malo ekran da podesim, da povecam oštrinu i sve kao mleko :) Nije ni bio skup nesto, oko 10e mislim da je bio ili 800din, ne sećam se tacno :d
 
@Joker: vidim da si Moderator, pretpostavljam da tvoj stav ima tezinu. Znam za to za zvuk, samo mi slika treba. Znam da ima i na KP; lakse je bilo da stavim link za emmi, nego da trazim link na KP.
Pitanje je samo da li je neko konkretno imao iskustvo.
 
Radi posao savrseno, posto ja nemam ni jedan ulaz sem VGA na mom monitoru ( bolje reci krsu :d ).
IMAG2772.jpgIMAG2773.jpg
PS. Slike su malo mutne jer sam sad ustao, samo kao dokaz da radi :D
 
Ja sam kupio adapterr koji prenosi i zvuk i radi ok.
(U diskusiji učestvujem kao i svaki drugi član foruma i iznosim svoja iskustva)
 
Hvala @Kasa5033, to se trazi. Ziveo!
 
Koristim ga ima pola godine, i nemam ni jednu zamerku. Samo napominje ako ti bude bila mutna slika kada ga tek povezes, moras da povecas ostrinu do kraja i/ili da pomeras ili da rasiris sliku malo, ostalo je sve super posle toga :)
 
pozdrav svima,ja sam imao isti problem,hdmi na vga,imao sam razne adaptere,tipa hdmi na dvi pa dvi na vga,ali jok,nema sanse da proradi,i na kraju surfaj,trazi itd,i video sam na netu da postoji adapter,i naravno nasao ga u oglasima za 1200 din,a poenta je sto na tom adapteru ima kutijica u kojoj ima elektronika i cip,koji pretvara digitalni signal u analogni,inace ovako direktno nema sanse da proradi,nemojte se dzabe truditi nego kome treba neka kupi taj adapter sa kutijicom.:type::smoke:
 
Nazad
Vrh Dno