Šta je novo?

Prekid na kablu, moze li se prevezati?

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,372
Poena
390
Prvo da pitam da li je uopšte moguće ovo što hoću pa onda dalje:
Ako se ne varam, za 100 Mbit dovoljne su dve parice? Ukoliko ne nađem gde je prekid, da li je izvodljivo da se prevežu krajevi i tako izbegne prekinuta žica (pretpostavljam da nije prekinuto više od jedne-dve)?
I može li neki savet kako da utvrdim koja žica je u prekidu bez sofisticirane opreme, testera i slično :)
Da je slobodan kabl lako bih ja, ali ovde su krajevi u različitim objektima i kabl je pod zemljom, prolazi kroz zidove, ima utičnice...
Pretpostavljam da i nije sam kabl već negde na spojevima lošije zakrimpovano ili kod utičnica... probaću prvo to da prekontrolišem.
Inače je situacija: na udaljenom računaru u drugom objektu ne radi net i mreža (limited or no connectivity). U glavnom objektu je telekomov jetspeed modem pa switch pa ide u zidnu utičnicu. Dotle je sve u redu, dalje ću sad da čeprkam.
 
Mozes da spajas kablove. Proveri prvo da li je to problem,tj da nije nesto drugo...
 
A ima li neko ideju kako da testiram pojedinačne žice? Naravno nemam tester ni ništa slično. Nemam ni krimp klešta ali kupiću ako ne budem mogao da nađem prekid i ako se potvrdi da su dovoljne dve parice (narandžasta i zelena, 1 2 3 i 6)? Pa bih onda prevezao drugačije, samo da radi jer je kabl kabl a sa wifi kroz gomilu zidova nije to to...
 
Mozes sa obicnom bateriskom lampom i par zica...
 
Na jednom kraju osoba A iz baterije pusta struju, a na drugom kraju je osoba B docekuje potrosacem, nekom diodom npr. ...mobilnim se dogovarate o bojama provodnika koji proveravate. Jesam proso test? :d
 
Na jednom kraju osoba A iz baterije pusta struju, a na drugom kraju je osoba B docekuje potrosacem, nekom diodom npr. ...mobilnim se dogovarate o bojama provodnika koji proveravate. Jesam proso test? :d
Jesi :D po dve zice odjednom, i konbinujes dok ne nadjes koja je..
 
Kupi tester nije skupo... A zatrebaće još koji put.
 
Ma neće mi trebati tester, ja tako sebi testiram geto metodama :) i to završava posao na kraćim dužinama. Samo ne znam da li bi ovde moglo, ipak ima bar 50ak metara, i kakva baterija bi odgovarala.
Problem mi je što nisam 100% siguran da je to iz komada i da se nigde ništa ne nastavlja, ne grana... ali trebalo bi da je to to, našao sam koja je utičnica, kad izvučem kabl onda nema mreže nikako a kad ubodem onda je limited connectivity i ne radi. A drugi problem nemam ništa sa sobom, gde mogu sutra da kupim neku diodu koja radi na nekoliko volti?
Došao sam u BG kod burazera na dan-dva da mu namestim novi komp, win... pa evo čeprkam i ovo. Ranije kad je prestalo da radi ustanovili su da je kabl u prekidu i stavili mu Blueway N9800 jer je to bilo jednostavnije... radi to dobro, net ide skoro kao preko kabla ali kad radi. A često je bilo problema pa burazer ludi. Kabl rulez, a i svakako je potreban jer osim neta i video nadzor se sherovao preko njega.
 
Sve mislim zezas pa ne znam dal da odgovorim ozbiljno ili da se i ja zezam. Al ajde da pretpostavim da stvarno ne umes da se snadjes za diodicu pa da ti onda kazem da lepo uzmes grickalicu za nokte i iz nekog neispravnog ili ispravnog a nepotrebnog punjaca za fon otfikaris diodicu. Improvizacija je umetnost ...nekako mi dodje kao cheatovanje kad na forumu trazis ideju, tako cela prica izgubi draz. :d
 
Ma temu sam prvenstveno otvorio jer ne znam da li mreža sigurno radi kako treba i sa 4 žice, da ne sečem kabl i ne kupujem krimp klešta bespotrebno. Sedim tu bezveze, dodatni dan jer "su kuriri zeznuli" pa nije stigla matična. Već bih ja stigao do Altija u Čačak i nazad za dva dana... A plaćeno unapred i dogovoreno za danas.
Nego, ne pitam za ideju nego za ono što nisam siguran. Koga briga za draž, bitno da se reši nešto a da se ništa ne spali ili da se ne gubi vreme i poisključuju ljudima uređaji bespotrebno ako baterija ne može iz nekog razloga da radi u tolikom kolu (100m takvog kabla). Imam kući elektromotorčić za tu svrhu i znam provereno da neće da startuje čim je kabl malo duži, sve zavisi i od samog kabla. Probaću onda s punjačem ~5V. Znam da se snađem ali mi se ne ide na drugi kraj grada u radio klub po jednu diodu :D veruj mi da nemam neisparavan punjač, nisam kući gde se sve čuva. Imam sa sobom telefon, novčanik, četkicu za zube i win instalacioni disk ostalo mi je na cloudu :D. Ovde se neispravni ili nepotrebni punjači bacaju :)
 
Nazad
Vrh Dno