Šta je novo?

Koji od jeftinijih ssd-ova

jevta

Slavan
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruke
973
Poena
275
HyperX FURY 240GB SSD

SanDisk Ultra II 240GB

Crucial M500 240GB

SanDisk je najjeftiniji, a i dobro se pokazao sto se tice sintetickih testova koje sam gledao na netu (bolji od EVO-a, nemoj odmah da me razapinjete :)

Crucial M500 240GB je koliko se secam vec duze vreme na trzistu i verovatno je stariji model od druga dva navedena, pa samim tim mozda bih se za njega poslednjeg odlucio. Mada Crucial kao firma mi je opet najjozbiljnija od tri navedene.

HyperX FURY 240GB SSD za njega ne znam nista :).

Samo su ova 3 modela u opticaju. Generalno uzimam zbog buduceg upgrade i svaki je previse za moju sadasnju platformu.
 
verovao ili ne posle sve price kako performanse nisu bitne jer se razlike ne vide u regularnom koriscenju kod 90 posto korisnika,kad je toliki close call u ceni gledao bih koji nudi veci kapacitet neto i performanse (i to najvise acess time i eventualno random read) pa na osnovu toga odlucio.tu bi ovako sa glave kingston trebao da bude najbolji,ali nisam gledao testove pa pricam po iskustvu.pa cak i dizajn bi mi igrao ulogu. :d
 
Ajde da te ne drzim u nedoumici skuplji je 15-20 dolara od gore pomenutih. Nije nesto ali je ipak manje jer je SD na amazonu 85 dolara, a druga 2 su po 90. Koliko sam malo gledao izgleda da jedino sd koristi 19 nm TLC NAND koji inace koristi i samsung dok fury koristi SandForce SF-2281 kontroler sa Kingstonovim MLC NAND. Kazem da je to sve sprdnja jer ja na mom racunaru necu videti razliku, ali pitao sam koji je bolji zbog kasnijeg upgrade.
 
svasta od amazona,15 dolara za 10gb vise...po ovome sto si napisao ocekujem da SD ima najbolji AT,ali ne mora da znaci,probaj da iskopas neke rivjuove da uporedis ali mi se doima da ce SD biti i to komad brzi od ostalih.hyperX bi trebao sekvencijalno da bude dobar,pa ako bi cesto (skoro svakodnevno) pomerao ogromne fajlove sa i na njega,mozda da to presudi.ali SD je 5 dolara manje plus bi taj nand trebao bar u AT-u da bude bolji,mada opet ko zna koji kontroler je unutra i kako radi.nadji rivjuove.
 
Nazad
Vrh Dno