Šta je novo?

Medion Erazer® X7833

Drasko87

Poštovan
Učlanjen(a)
27.11.2014
Poruke
3
Poena
51
Pozz ljudi !

Moze li me neko " izvesti na pravi put " :p

Naime, planiram da kupim laptop od meni dosta nepoznate firme koja se zove " Medion ".

Isti bi mi sluzio iskljucivo u " gejming svrhe ".

Konkretno, mislim na model: " Medion Erazer® X7833 " sa sledecim karakteristima:

Highlights & Details:

Display: 43.9 cm (17.3 Zoll) Full HD Matt 1920 x 1080 Pixel
Prozessor: Intel® Core™ i7 (i7-4710MQ) 4. Gen. (Haswell) (4 x 2.5 GHz)
Arbeitsspeicher: 16 GB DDR3-RAM
Festplatte: 1000 GB HDD + 256 GB SSD
Grafik: Nvidia® GeForce™ GTX970 3 GB GDDR5-RAM
Betriebssystem: Microsoft Windows® 8.1 64-Bit

Doticni kosta 1550 evra, za koje u poredjenju sa ostalim markama tipa Asus ili MSI ne bih mogao ni priblizno dobiti ovako " jaku " konfiguraciju.

Da li je ovo dobra opcija ili postoji mnogo bolja za gore navedeni novac ?

Hvala unapred na vasim odgovrima i savjetima!

Svako dobro ljudi !
 
Poslednja izmena:
Pozz ljudi !

Moze li me neko " izvesti na pravi put " :p

Naime, planiram da kupim laptop od meni dosta nepoznate firme koja se zove " Medion ".

Isti bi mi sluzio iskljucivo u " gejming svrhe ".

Konkretno, mislim na model: " Medion Erazer® X7833 " sa sledecim karakteristima:

Highlights & Details:

Display: 43.9 cm (17.3 Zoll) Full HD Matt 1920 x 1080 Pixel
Prozessor: Intel® Core™ i7 (i7-4710MQ) 4. Gen. (Haswell) (4 x 2.5 GHz)
Arbeitsspeicher: 16 GB DDR3-RAM
Festplatte: 1000 GB HDD + 256 GB SSD
Grafik: Nvidia® GeForce™ GTX970 3 GB GDDR5-RAM
Betriebssystem: Microsoft Windows® 8.1 64-Bit

Doticni kosta 1550 evra, za koje u poredjenju sa ostalim markama tipa Asus ili MSI ne bih mogao ni priblizno dobiti ovako " jaku " konfiguraciju.

Da li je ovo dobra opcija ili postoji mnogo bolja za gore navedeni novac ?

Hvala unapred na vasim odgovrima i savjetima!

Svako dobro ljudi !

Ja medion nikad nisam video nov,obicno to bude mator krs koji cigani dovlace sa zapada,pa se preprodaje u oglasima kao poluispravno/neispravno ili divnim cudom ispravno...
Ja bih zaobisao,osim ako nemas regularnu garanciju 2+ godine...
 
Naravno da ima standardnu garanciju od 2 i mogucnost produzenja iste na cak 4 godine, za samo 75 €.
 
Onda uzimaj slobodno, plus dodaj tih 75e,to je sitnica na 1500e,a dobijas mnogo....
Samo ga za svaki slucaj izguglaj sa recima "problems", jer tako nekad nesto kad naleti jeftino a na papiru dobro,moze da bude puno fabrickih bagova... Koji se obicno ne rese update-om biosa i slicnim zezanjima... Pa da ne bi dovodio sebe u situaciju da ga vracas,pa da trazis nesto drugo ispocetka,bolje citaj malo forume sta su ljudi pisali...
Mozda ce biti malo zeznutije,jer se ta marka obicno prodaje po nemackoj-austriji,pa su verovatno svi ti forumi i teme o iskustvima na nemackom... Mada ne znam,mozda ga i govoris :)
 
Medion je nemacki brend,prodaje raznu potrosacku elektroniku po niskim cenama ali je i kvalitet izrade dosta nizak,zavrsna obrada pogotovu.
U tom cenovnom rangu nemoze se porediti sa nekom toshibom ili sony laptopom.
Pogledaj forume razmisli dobro da li ces dati toliki novac,imao sam medion nov jednom i vise nikada,sve na papiru zvuci ok ali kvalitet plastike nula i farba pocela skidati posle dva meseca.
Bilo je to pre 3-4 godine,mozda su se popravili u medjuvremenu :)
 
Poz ljudi! Nisam jos uzeo doticnog, jer mi se kao bolja opcija ukazala ASUS Rog 751 JT za nekih 70 evra razlike. Ali - j*beno ALI! Čitao sam na dosta stranih foruma da se ljudi zale na ovu seriju i da ima dosta mana u pogledu audia, temperatura, ekrana. . . Sta mislite, sta je best buy za nekih 1650 evra? Ili je Msi dominator gt72 najbolja, ali ujedno i najskuplja moguca opcija? Umorio sam se od trazenja.. . . Pomagajte ljudi! :)
 
Care ne sekiraj se i uzmiaj bez razmisljanja,nemam dugo laptop Medion ali mogu ti reci da sam uzeo polovan star neka 3 meseca.
On je zver a imam samo i3 sa 8 gb rama...
Za ove ovde,da ne kazem kakve ljude,Medion je njesra ali za Svabe i Austrijance koji ga i proizvode nije,nisu ni oni blesavi.Ja sam cak razmisljao da za neki mesec prodam ovaj i dodam para pa preko drugara koji cesto ide na Nemacku uzmem nov a cene...hahahah za kiblu ovde od 400-450 e tamo mozes dobiti i5 sa 8 GB rama,odvojenom grafickom i cak sa touch screen ekranom,sve u svemu cena kvalitet 10/10
To ti je moje skromno misljenje :d
 
Nazad
Vrh Dno