Šta je novo?

Pecenje graficke kartice u rerni

Nepoznati

Poštovan
Učlanjen(a)
26.11.2014
Poruke
20
Poena
54
Pozdrav guglao sam nesto na netu i nasao ovaj metod popravke graficke samo sto svi sto su uspeli su imali artifekte a ja imam drugaciji problem
Meni graficka kao da prestane da mi daje frameove ukoci se slika i moram restart pa ne znam da li ce pecenje resiti taj problem ?
 
Nije to problem "za rernu".

Verovatno se tokom igranja pregreje...
Kakve su joj temperature? Koja graficka je u pitanju?
 
Ne pregreva se to je problem temperature u max iznose 56 stepeni
Jedino citao sam da prasina moze da smeta ali moze da smeta da se pregreva koliko ja znam a posto se ne pregreva onda nzm sta je
 
A kakva je temperatura ostalih komponenti? Konkretno procesora.
 
Napajanje? koje je? DeRadicci@ te vec pitao, ali idemo ponovo "Koja graficka je u pitanju?"
 
A ti li si?:D rekoh ti da se ne smaras sa tom grafickom?
E sad to "neko" 400w napajanje procitaj sta pise na njemu(nisi ga pominjao prosli put)
350w minimum kaze Nvidia, to znaci da karta sama moze da povuce 130-140w.
Da vidimo to tvoje koliko je to pravih wati, to sto pise na njemu je relativno.
 
a jel to napajanje postane malo vruce kad se zabije kartica?
 
ja bih prvo to probao sa drugim napajanjem,da se iskljuci to... pa onda sve drugo
 
Nije nesto vruce iz ventilatora onako blagi vazduh izlazi
Mada ja mislim da nije jer na furmarku potera i 20 minuta komp a sada mi je na 1 minutu ukocio euro truck simulator 2
 
Poslednja izmena:
Koliko se vidi ovo ti daje na grani 12v -15 ampera,(verujem ni toliko) nedostaju ti jos 3..(18A).
 
Na ovom napajanju radi godinu dana malo mi je cudno
Inace i pre sam imao ovakav problem samo na jednoj igrici reinstalirao je i pocelo sve da radi(pre nekih 3 meseca)
 
I to sad tek kazes, i grejes rernu? :d
 
To je fora
U pocetku je samo league of legends i igrao sam dotu lepo onda su sve igrice pocele
Pa sam ja promenio mesta ram memoriji jer imam dva sticka i jedno jedan dan su mi radile sve osim league of legendsa sad opet sve ne rade

Update: I sistem sam reinstalirao tako da je nemoguce do drajvera imam najnovije jedino za maticnu nemam imam od cd-a koji su dosta stari
 
Menjaj ti to napajanje, to je najgori moguci kinez.
 
A ti li si?:D rekoh ti da se ne smaras sa tom grafickom?
E sad to "neko" 400w napajanje procitaj sta pise na njemu(nisi ga pominjao prosli put)
350w minimum kaze Nvidia, to znaci da karta sama moze da povuce 130-140w.
Da vidimo to tvoje koliko je to pravih wati, to sto pise na njemu je relativno.

Ma kakvi, gde bre da 9500GT povlaci 130-140W, verovatno si pobrkao sa 9800GT(X). :D

Ali svakako neka proba i drugo napajanje.
 
kupi drugi komp, napajanje ti je loše, grafička neispravna, pitanje je kakve su ostale komponente... Sve to da izmenjaš bolje ti je kupi novi komp
 
kupi drugi komp, napajanje ti je loše, grafička neispravna, pitanje je kakve su ostale komponente... Sve to da izmenjaš bolje ti je kupi novi komp
.............
Nikada nije bolje kupiti NOV komp :D
Ozbiljno, ovo je forum gde se ljudi kao razumeju u IT. Nije u redu dati odgovor kupi novo> to i sam zna.
Dakle, grafa je problem, po tvom misljenju. Ima li aktivno ili pasivno hladjenje? Probaj neki HD film da poteras, pa vidi da li zakucava. I /koji je procesor?
...........
Napajanje bi trebalo biti dovoljno. 9500GT ne trosi mnogo /mozda 50W. Ali, INtex je sr@@e, mozda su oslabili naponi, mada ne verujem da je do njega uopste.
 
Poslednja izmena:
Graficka kartica ima aktivno hladjenje
procesor je athlon 64 x2 5000
Inace ko sto sam bio reko u furmarku komp ide i do 20 minuta izdrzi
A u igrici ponekad isto 10-15 min a sinoc mi za 1 min :d
 
Ja sam imao isti problem sa 4870, pocelo odjednom tako da zakucava u igricama a testove sve moguce prolazila. Resio sam ga flesovanjem bios-a na njoj. Probaj i ti, nista te ne kosta :)
 
Nista me ne kosta ali ne znam kako da joj flesujem bios :S:
 
Flashovao sam bios ali je fora sto sam imao najnoviju verziju i ja glup samo je zamenim a iste su
I problem jos tu naravno da li da flashujem na stariju verziju ?
 
Proveri rukom koliko se greje cpu, koliko grafa. Moze se desiti da se pregrevaju, a da ti ne
pokazuju kako treba. Nemoj samo dodirivati, tik iznad stavi ruku> mozda je i juzni most. Da li si menjao termalnu pastu?
 
Ja mislim da ti dzaba pokusavas sve, dok ne uzmes da probas na drugom kompu deo po deo,neces nista uraditi... Kreni na tvom kompu od napajanja,to se uvek prvo proveri kada je "neobjasnjiv" problem... Pa ako nije to,kreni od grafe,rama, pa onda sve to na drugom kompu,da bi video da li je ploca...

ovako mozes da nagadjas jos godinu dana i da ispisemo svi jos 20 stranica ovde "probaj ovo probaj ono",a ti kao probas jer smo mi "strucnjaci" sto smo ti rekli pipni ovde,instaliraj ovo...
 
Nazad
Vrh Dno