Šta je novo?

Problem sa gašenjem

milan1101

Cenjen
Učlanjen(a)
24.01.2012
Poruke
57
Poena
159
Pozdrav svima!
Dakle imam problem sa gašenjem računara jer se on nakon zadate komande sam ponovo upali dakle kao da nije bio shut down vec restart.
I tek nakon što je ponovo ušao u sistem onda ga mogu ugasiti i nikako drugačije.Probao sam razne opcije u windowsu i u biosu ali ništa ne pomaže.
Kolega je imao isti problem ali je vremenom uzeo drugu matičnu ploču pa je problem nestao ali sigurno mora postojati način da se i ovo sredi.

Spec:
Gigabyte Z87M-D3H
i5 4690
Gigabyte GTX 760 3X OC 4GB
G SKILL 8GB 1600MHZ
Seasonic 550W GOLD
HDD WD BLUE 1TB
Windows 8.1 PRO
 
Probaj ovo:
Napravi novi shortcut na desktopu, nazovi ga: Shut down i polju "Target" (u shortcut tab-u) ubaci ovu liniju: %windir%\System32\shutdown.exe -s -f -t 00 OK i probaj preko njega da gasiš kompjuter.
 
Gigabyte :D ... Prvo pokusaj sledece: klikni na start i ukucaj regedit pa otvori i to. Tu onda otvaras jedno po jedno, HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon, tu kliknes 2 put na PowerdownAfterShutdown i ako ti je vrednost 0 upisi 1, ako ti je vrednost 1 upisi nulu. Zatvori, restartuj kompjuter i pokusaj da ga ugasis. Ako ti ovo resi problem onda super :)
Ako ne resi onda vidi u biosu da nije slucajno ukljucena mogucnost da se upali od strane PCI-e uredjaja ili LAN adaptera, ako jeste disable-uj to. Ako ne, apdejtuj bios ploce na najnoviju verziju. Ako ni to nece probaj da fizicki restartujes CMOS. Vađenjem baterije ili jumpera (vidi u uputsvu od ploče gde ti se nalazi taj jumper).
E sad ako nista od ovoga nije resilo problem odnesi plocu na reklamaciju. :smash: :D
 
Gigabyte :D ... Prvo pokusaj sledece: klikni na start i ukucaj regedit pa otvori i to. Tu onda otvaras jedno po jedno, HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon, tu kliknes 2 put na PowerdownAfterShutdown i ako ti je vrednost 0 upisi 1, ako ti je vrednost 1 upisi nulu. Zatvori, restartuj kompjuter i pokusaj da ga ugasis. Ako ti ovo resi problem onda super :)
Ako ne resi onda vidi u biosu da nije slucajno ukljucena mogucnost da se upali od strane PCI-e uredjaja ili LAN adaptera, ako jeste disable-uj to. Ako ne, apdejtuj bios ploce na najnoviju verziju. Ako ni to nece probaj da fizicki restartujes CMOS. Vađenjem baterije ili jumpera (vidi u uputsvu od ploče gde ti se nalazi taj jumper).
E sad ako nista od ovoga nije resilo problem odnesi plocu na reklamaciju. :smash: :D

Hvala ti na pomoci ali mi ovo sa regeditom nije uspjelo pa bih te molio kako u BIOSU da sredim to sto si naveo?
Hvala
 
Nije do ploce, do windowsa, ta vezija ti je losa ili nije dobro aktivirana.
Posle kod nekog update dobijes to ili krene da se ugasi pa se odmah vrati u win ili slicno..
Radi restart, pa drzis start dugme pre nego sto postuje.
Ili podigni svez windows sa drugom verzijom, mislim nemoj sa tim istim...
 
Da nemaš možda Avast tu slučajno ? ima taj problem posle poslednjeg update-a.
 
Nije do ploce, do windowsa, ta vezija ti je losa ili nije dobro aktivirana.
Posle kod nekog update dobijes to ili krene da se ugasi pa se odmah vrati u win ili slicno..
Radi restart, pa drzis start dugme pre nego sto postuje.
Ili podigni svez windows sa drugom verzijom, mislim nemoj sa tim istim...

Hmmm vrlo moguce ali bas sam dugo trazio pravu verziju windowsa jer eto na torrentu je imao najvise pozitivnih komentara..
Preostaje mi da pronadjem neki drugi i hvala ti..
 
Ja sam 80% siguran da nije do Windowsa, reci mi ako ugasis kompjuter drzeci dugme par sekundi da li se i tad pojavljuje taj problem?

Nisam siguran za tu plocu kako izgleda bios, ali mislim da bi trebalo da bude nesto kao Power Management ili tako nesto, uglavnom prelistaj sve opcije u biosu sto imaju power u imenu, i kad nadjes power on by mouse, pci, lan to disejbluj. :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam 80% siguran da nije do Windowsa, reci mi ako ugasis kompjuter drzeci dugme par sekundi da li se i tad pojavljuje taj problem?

Nisam siguran za tu plocu kako izgleda bios, ali mislim da bi trebalo da bude nesto kao Power Management ili tako nesto, uglavnom prelistaj sve opcije u biosu sto imaju power u imenu, i kad nadjes power on by mouse, pci, lan to disejbluj. :)

Nisam na taj nacin nikako gasio vec standardnim putem START-SHUT DOWN ili ALT+F4 pa SHUTDOWN svejedno..A sto se tice izgleda BIOSA evo jedan screenshot iako nije obuhvacen power management :

http://www.tonymacx86.com/attachmen...ga-z87m-d3h-i7-4770-gtx-650-ti-boost-bios.jpg
 
Pa kakav je to nacin gasenja, drzanjem dugmeta...?!
To je brute force gasenje, ako si mislio da ga ugasi pravilno...samo se stisne na kratko dugme za on/off...nikako da se drzi...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno